fatal exception error in windows

fatal exception error in windows

Fatal exception error

خطای fatal exception error زمانی ایجاد می شود که برنامه به دلیل نوعی خرابی ناگهان خاموش می شود، یا یک سیستم ویندوز قبل خاموش شدن به طور ناگهانی خطای صفحه آبی را نمایش دهد.همچنین دلیل این خطا می تواند ناشی از ناسازگاری برنامه ها ، درست ننوشتن، مسائل مربوط به گرما یا سایر مشکلات سخت افزار -  نرم افزار است. در ادامه راه هایی برای رفع این ارور را برای شما قرار می دهیم.

چگونه Fatal exception error را رفع کنیم ؟

خطاهای مهلک می تواند به دلیل تعاملات غیر منتظره متنوع بین برنامه های مختلف ، بین برنامه ها و درایورها، بین برنامه ها و سخت افزار و اشکالات فیزیکی یا نقص در سخت افزار ایجاد شود. این راه حل ها را دنبال کنید تا Fatal exception error برای شما رفع شود:

  روش اول : نرم افزارها را به روز رسانی کنید

 بیشتر برنامه ها دو گزینه برای شما فراهم می کنند. می توانید به برنامه اجازه دهید نسخه به روزرسانی جدید را به طور خودکار بارگیری کند یا آن را به صورت دستی بارگیری و نصب کنید.

روش دوم : درایو ها را به روز کنید 

شما می توانید درایورهای خود را با مدیریت دستگاه به روز کنید. بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و سپس Device Manager را باز کنید. پس از پیدا کردن درایور خود ، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Update driver را انتخاب کنید.

برای رفع خطای fatal exception درایو ها را به روز کنید  شما می توانید درایورهای خود را با مدیریت دستگاه به روز کنید. بر روی دکمه Start کلیک راست کرده و سپس Device Manager را باز کنید. پس از پیدا کردن درایور خود ، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Update driver را انتخاب کنید. 

روش سوم : فایل های موقت را حذف کنید

هنگام اجرای برنامه، بارگیری یا نصب نرم افزار ، فایل های موقت تولید می شوند و پس از اتمام روند ، می توان آنها را حذف کرد. این فایل های موقت گاهی حذف می شوند. اگرچه فایل های موقت برای اتمام نصب برنامه مفید هستند، اما پس از مدت ها انباشته شدن فضای دیسک شما را اشغال می کنند. بدتر از آن اگراین فایل های موقتی آسیب ببینند می توانند باعث ایجاد Fatal exception error شوند. به همین دلیل حذف فایل های موقت یک روش مناسب است.

روش چهارم : فضای هارد دیسک را آزاد کنید

اگر فضای کافی برای نصب دیسک وجود نداشته باشد، Fatal exception error ایجاد می شود. پس هنگام بروز این خطا، بررسی کنید که در حال حاضر چه مقدار فضای دیسک دارید زیرا درایو شما پر است. با استفاده از این مدیریت پارتیشن فوق العاده ( MiniTool Partition Wizard)می توانید فضای دیسک خود را تجزیه و تحلیل کنید، در واقع این ابزار به شما کمک می کند که بفهمید چه فایلها یا پوشه هایی فضای دیسک شما را اشغال می کنند. پس از بارگیری و نصب MiniTool Partition Wizard Free Edition بر روی رایانه خود، برای تجزیه و تحلیل فضای دیسک خود ،مطابق شکل زیر عمل کنید:

اگر فضای کافی برای نصب دیسک وجود نداشته باشد ، Fatal exception error ایجاد می شود. پس هنگام بروز این خطا ، بررسی کنید که در حال حاضر چه مقدار فضای دیسک دارید

 بعد پارتیشن مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی دکمه اسکن کلیک کنید، سپس برنامه فایل ها و پوشه ها را بر روی پارتیشن مورد نظر برای شما اسکن می کند.

بعد پارتیشن مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی دکمه اسکن کلیک کنید، سپس برنامه فایل ها و پوشه ها را بر روی پارتیشن مورد نظر برای شما اسکن می کند.

همه پرونده ها و پوشه ها در نتیجه اسکن لیست می شوند. در File View، وضعیت اشغال فضا در هر پرونده را مشاهده خواهید کرد. پس از آن، می توانید فوراً پرونده های کم مصرف را حذف کنید تا با کلیک راست روی آنها و انتخاب گزینه Delete (to Recycle Bin) یا Delete (Permanently)، فضای دیسک خود را آزاد کنید.

   

روش پنجم : برنامه های در حال اجرا را در پس زمینه خاموش کنید

 برنامه های پیش زمینه ممکن است با برنامه در حال اجرا در تعارض باشند و سپس Fatal exception error رخ دهد. با توجه به این واقعیت، برای رفع خطا می توانید هر برنامه در حال اجرا را در پس زمینه خاموش کنید.

مرحله 1: کلیدهای Win plus X را فشار دهید

مرحله 2: Task Manager را از فهرست انتخاب کنید.

مرحله 3: بر روی تب Processes کلیک کنید.

مرحله 4: با انتخاب برنامه ها و فشار دادن پایان کار، تمام نرم افزارهای ذکر شده در زیر برنامه ها را ببندید.

مرحله 5: بررسی کنید که آیا خطا برطرف شده است.

 روش ششم : نرم افزار یا سخت افزاری که اخیرا نصب شده را حذف کنید

 اگر به تازگی نرم افزار یا سخت افزاری جدیدی را نصب کرده اید، آن ها را حذف یا دوباره نصب کنید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطای وینذوز نیز برای شما موثر واقع شود. برای اطلاع از خطاهای بیشتر ویندوز اینجا کلیک کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.