Error virtual memory low

Error virtual memory low

Error virtual memory low

یک مشکل رایج که بسیاری از کاربران رایانه تجربه می کنند کم بودن حافظه مجازی رایانه است. error virtual memory low  زمانی اتفاق می افتد که شخصی در حال اجرای برنامه یا چندین برنامه است که مقدار زیادی از حافظه را مصرف می کنند و رایانه تقریباً در حداکثر توانایی حافظه خود است. با افزایش دستی حافظه مجازی که رایانه شما از آن استفاده می کند ، می توانید مشکلات حافظه مجازی را برطرف کنید.مثلا وقتی هرکدام از برنامه های Microsoft Office 2010 ، 2007 یا 2003  یا photoshop را شروع می کنید ، ممکن است پیام خطایی مشابه پیام خطای زیر دریافت کنید: Your system is low on virtual memory. To ensure that Windows runs properly, increase the size of your virtual memory paging file. For more information, see Help. یعنی : حافظه مجازی در سیستم شما کم است. برای اطمینان از عملکرد صحیح ویندوز ، اندازه فایل صفحه بندی حافظه مجازی خود را افزایش دهید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنما مراجعه کنید. اگر روی تایید کلیک کنید ممکن است پیام خطای زیر را دریافت کنید. Your system is low on virtual memory. Windows is increasing the size of your virtual memory paging file. During this process, memory requests for some applications may be denied. For more information, see Help. یعنی : حافظه مجازی در سیستم شما کم است. ویندوز در حال افزایش حجم فایل صفحه بندی حافظه مجازی شما است. در طی این فرآیند، ممکن است درخواست های حافظه برای برخی از برنامه ها رد شود. برای اطلاعات بیشتر، به راهنما مراجعه کنید.

علت ایجاد error virtual memory low ؟

اگر بخواهید هر یک از برنامه های موجود در office را روی رایانه ای که تنظیم مقدار فایل صفحه بندی در آن بسیار کم است، شروع کنید، این رفتار ممکن است رخ دهد.

رفع Error virtual memory low در windows xp

1. ابتدا روی  روی دکمه "run" کلیک کنید. روی "اجرا" کلیک کنید. "sysdm.cpl" را در کادر با عنوان "Open" تایپ کنید و سپس "OK" را کلیک کنید.

رفع Error virtual memory low در windows xp. 

my computer. 2 کلیک راست کنید و سپس روی properties کلیک کنید. 3. در کادر system properties ، روی تب advanced کلیک کنید. 4. بعداز آن در پنجره عملکرد، روی تنظیمات کلیک کنید. 5. در کادر محاوره ای گزینه های عملکرد ، روی تب Advanced کلیک کنید.

رفع Error virtual memory low در windows  xp. 

6. در پنجره حافظه مجازی ، رویchange کلیک کنید. 7. مقدار اولیه و مقدار حداکثر را به مقدار بالاتر تغییر دهید، روی تنظیم کلیک کنید و سپس تایید را بزنید.

رفع Error virtual memory low در windows  xp. 

8. برروی ok کلیک کنید تا کادر محاوره ای Performance Options بسته شود و سپس بر روی ok کلیک کنید تا کادر گفتگوی System Properties بسته

شود.

رفع Error virtual memory low در windows  xp. 

رفع Error virtual memory low در windows  10

1. در نواروظیفه با فشاردادن کلید آرم ویندوز (super)  به صورت همزمان کلید super + E ، file explorer را باز کنید. هنگامی که File Explorer باز است ، بر روی This PC راست کلیک کرده و Properties را از منوی زمینه که ظاهر می شود انتخاب کنید.

2. حافظه نصب شده (RAM) را یادداشت کنید.

رفع Error virtual memory low در windows 10. 

3. روی Advanced system settings link کلیک کنید

4. روی  تب Advanced در System Properties کلیک کنید.

رفع Error virtual memory low در windows  10. 

5. روی دکمه تنظیمات در بخش عملکرد کلیک کنید.

6. روی تب Advanced در Performance Options کلیک کنید  

    رفع Error virtual memory low در windows  10. 

7. روی change کلیک کنید.

8. گزینه Automatically manage paging file size for all drives را بزنید

رفع Error virtual memory low در windows  10

9. اندازه سفارشی را انتخاب کنید و اندازه اولیه و حداکثر اندازه را با استفاده از محاسبه نشان داده شده در بالا وارد کنید

10.در آخر روی دکمه set  کلیک کنید.

رفع Error virtual memory low در windows  7.

1.    روی دکمه "start" کلیک کنید. " Control Panel" را انتخاب کنید. اگر گزینه "System and Maintenance" در دسترس است ، روی آن کلیک کنید. سپس روی "System" کلیک کنید.

Advanced system settings  .2" را از منوی سمت چپ انتخاب کنید. از گزینه عملکرد بر روی دکمه تنظیمات کلیک کنید. گزینه های عملکرد نمایش داده می شوند. در صورت درخواست رمز ورود مدیر، آن را وارد کرده و "تأیید" را کلیک کنید.

رفع Error virtual memory low در windows  7. 

  3. بر روی Advanced کلیک کنید و با کلیک روی change عنوان حافظه مجازی را پیدا کنید

4. علامت کادر Automatically manage paging file size for all drives را بردارید.

رفع Error virtual memory low در windows  7  

5. لیست درایوها را تحت عنوان "Drive [Volume Label]" پیدا کنید. بر روی درایو حاوی سیستم عامل کلیک کنید، زیرا این درایو است که حافظه مجازی را از آن تنظیم می کنید. روی "اندازه سفارشی" کلیک کنید.

  رفع Error virtual memory low در windows  7. 

6. شماره را در کادرهای متن برای "اندازه اولیه (مگابایت)" و "حداکثر اندازه (مگابایت)" ویرایش کنید. (برای حداکثر و حداقل همان شماره) پس از پایان کار روی "تنظیم" کلیک کنید. روی "ok" کلیک کنید.

error virtual memmory

7. درصورت درخواست سیستم را دوباره راه اندازه کنید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما موثر واقع شود.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.