Error 6068 in windows

Error 6068 in windows

 Error 6068 in windows

خطای 6068 ویندوز، به طور کلی به دلیل خطاهایی که توسط خود درایور گزارش شده ایجاد می شود، به این معنی که این خطا یک مشکل نرم افزاری یا مشکلات سازگاری بین سخت افزار نصب شده و سیستم مورد استفاده است، و بسیار رایج است. این خطا زمانی اتفاق می افتد که سیستم عامل و درایورهای نصب شده با یکدیگرهمراه نباشند.

علت ایجاد خطای 6068 ویندوز

در صورتی که کد خطای 6068 ایجاد شد یعنی ویندوز این دستگاه را متوقف کرده است، زیرا مشکلات آن را گزارش کرده است. خطای 6068 هنگام شروع بوت شدن ویندوز در سیستم شما ظاهر می شود و اجرای فرم های مختلف را متوقف می کند و همچنین از عملکرد رایانه شما به همان راحتی که باید جلوگیری می کند.همچنین هنگام تلاش برای پخش یا استفاده از برنامه هایی که گرافیک آن ها فشرده است یا هنگام تلاش برای اتصال یک دستگاه USB به رایانه خود مرتبا با خطای 6068 مواجه می شوید، که گاهی اوقات می توانید این خطا را به طور موقت از بین ببرید مانند حذف دستگاه از مادربرد و نصب دوبارهروی آن، راه اندازی مجدد سیستم وجدا کردن سیم برق از منبع.

چگونه خطای 6068 ویندوز را حل کنیم؟ 

روش اول : برنامه های متناقض را ببندید

همانطور که گفتیم این خطا به دلیل برنامه های متناقض با یکدیگر اتفاق می افتد. اولین کاری که می توانید برا رفع این خطا انجام دهید ، متوقف کردن برنامه های متناقض است : با کلیک همزمان روی ctrl+alt+Del ، task manager را باز کنید. با این کار می توانید لیست برنامه های در حال اجرا را مشاهده کنید.به تب processes بروید و با انتخاب کردن هر برنامه و کلیک روی end process ، برنامه ها را یکی یکی متوقف کنید. شما باید دقت کنید که هر بار که برنامه ای را متوقف می کنید پیام خطا دوباره ظاهر می شود. بعد از اینکه متوجه شدید کدام برنامه باعث ایجاد خطا شده است ، می توانید با انجام مرحله بعدی ، نصب مجدد برنامه را دنبال کنید.برای طراحی سایت پرسرعت و کم خطر کلیک کنید.

روش دوم : به روز رسانی و نصب مجدد برنامه های متناقض با استفاده از cpanel

برای ویندوز 7 ، روی دکمه شروع کلیک کنید ، سپس روی کنترل پنل و سپس حذف برنامه کلیک کنید برای ویندوز 8 ، روی دکمه Start کلیک کنید ، سپس به پایین پیمایش کنید و روی More Settings کلیک کنید ، سپس روی Control panel> Uninstall a program کلیک کنید. برای ویندوز 10 ، فقط کنترل پنل را در جعبه جستجو تایپ کنید و روی نتیجه کلیک کنید ، سپس روی حذف نصب برنامه کلیک کنید پس از ورود به برنامه ها و ویژگی ها ، روی برنامه مشکل کلیک کنید و روی به روزرسانی یا حذف نصب کلیک کنید. اگر به روزرسانی را انتخاب کردید ، برای تکمیل فرآیند فقط باید دستورالعمل را دنبال کنید ، با این وجود اگر حذف نصب را انتخاب کنید ، برای حذف نصب و سپس بارگیری مجدد یا استفاده از دیسک نصب برنامه برای نصب مجدد برنامه ، برای ویندوز 10 ، ممکن است روی Start ، سپس Settings (تنظیمات) کلیک کنید ، سپس Apps برنامه ها) را انتخاب کنید. برای دیدن لیست برنامه ها و ویژگی های نصب شده در رایانه ، بر روی برنامه ای که باعث خطای 6068 شده است کلیک کنید ، سپس می توانید انتخاب کنید که تنظیم مجدد برنامه حذف نصب شود یا گزینه های پیشرفته را کلیک کنید.

خطای 6068 ویندوز

خطای 6068 ویندوز

روش سوم : درایور فعلی را حذف نصب کنید

Start و Run را باز کرده و "sysdm.cpl" را در کادر متن تایپ کنید. و Enter را کلیک کنید. برگه "سخت افزار" را در کادر محاوره ای ویژگی های سیستم باز کنید. سپس "مدیر دستگاه" را فشار دهید. "نوع دستگاه" را دو بار فشار دهید و سپس دستگاه سخت افزاری را که کد خطای 6068 را گزارش می دهد فشار دهید. به درایور بروید و دکمه "حذف" را فشار دهید تا درایور دستگاه به طور کامل حذف شود. درایور جدید را روی رایانه خود نصب کنید. رایانه خود را راه اندازی مجدد یا راه اندازی مجدد کنید. کامپیوتر خود را با نرم افزار آنتی ویروس خوب اسکن کنید. سعی کنید از درگاه های USB متفاوتی استفاده کنید.

روش چهارم : نصب نرم افزار Regcure

برای رفع خطا 6068 ویندوز همچنین می توانید با استفاده از این نرم افزار خطا را رفع کنید، این نرم افزاربدون هیچ مشکلی کد خطای6068 را شناخته و مشکل را برطرف می کند. همچنین می تواند سیستم شما را از نظر درایورهای قدیمی یا از دست رفته دستگاه اسکن کند.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.