4 روش انتخاب تیترجذاب

4 روش انتخاب تیترجذاب

عنوان جذاب

یکی از مهم ترین بخش ها هنگام تولید محتوا انتخاب یک عنوان یا تیتر جذاب برای مقاله می باشد. همان اندازه که نوشتن محتوای بی عیب و نقص اهمیت دارد ، جذب مخاطب برای مطالعه آن اهمیت زیادی دارد به همین دلیل انتخاب یک تیتر یا عنوان جذاب می تواند به جذب مخاطب بیشتر به شما کمک کند.یکی از اهداف تولید محتوا و نوشتن مقاله ، افزایش ترافیک وبسایت و بالا رفتن نرخ کلیک (ctr) است پس انتخاب یک عنوان جذاب می تواند به افزایش نرخ کلیک کمک کند.در این مقاله 4 روش انتخاب تیتر جذاب را به شما معرفی می کنیم با هفت وب همراه باشید.

4 روش انتخاب تیتر جذاب

 1. استفاده از کلمات پرسشی

استفاده از کلمات پرسشی مثل: کدام، کجا، چگونه، چرا و... توجه مخاطبان را به تیتر شما جلب می کند و به طور واضح به سوالات و نیازهای مخاطبان پاسخ می دهد. مثلا تیتر ، سئوچیست؟ یا چگونه خطای 6068 ویندوز را برطرف کنیم؟ این ها تیترهایی هستند که کاربر هنگام مشاهده آن ها بر روی آن کلیک می کند چون به نظر تیترهایی هستند که می توانند به سوالات او پاسخ دهند.

 1. تیترهای کوتاه اما جذاب و منحصر به فرد بنویسید

تیترهای بلند معمولی هستند و معمولا باعث دفع خواننده از مطلب می شوند چون خواننده با دیدن تیتر طولانی احساس می کنند که چیزی جز تکرار و اضافه گویی در متن وجود ندارد و البته به این نکته باید توجه کنید که گوگل نیز به تیترهای بالای 55 کارکتر(8 کلمه بیشتر) امتیاز بسیار کمی می دهد و این عنوان در نتایج پایین تری نسبت به سایر رقبا در گوگل دیده می شود.

روش های انتخاب تیتر جذاب

 1. تاثیر اعداد و ارقام در ایجاد تیتر جذاب

سعی کنید برای تیتر محتوای خود از اعداد و ارقام نیز کمک بگیرید زیرا اعداد خوانندگان را جذب مطلب می کند. مثلا هنگامی که شما از تیتر 10 کار اشتباه که به سئو سایت شما لطمه می زند یا تیتر، 8 تکنیک سئو ویدیو ، خواننده می داند که با خواندن این 8 تکنیک می تواند ویدیو خود را سئو کند پس روی تیتر مقاله شما کلیک می کند چون به نظر او این تیتر کاربردی به نظر می رسد و می تواند با انجام این 8 کار ویدیو خود را سئو کند.

 1. استفاده از کلمات کلیدی درعنوان یا تیتر خود

برای این که بتوانید عنوان یا یک تیترجذاب را برای مقاله خود بنویسید می بایست خود را جای مخاطب قرار دهید و باتوجه به کلمه کلیدی که مخاطب ممکن است سرچ کند تیتر خود را انتخاب کنید. مثلا شما یک شرکت طراحی سایت دارید و یک مقاله در مورد ویژگی های شرکت طراحی سایت خوب نوشته و می خواهید آن را منتشر کنید و به دنبال یک عنوان یا تیتر خوب هستید چکار باید کنید؟ ابتدا باید کلمه طراحی سایت را در عنوان خود قرار دهید و بعد ویژگی که اکثر کاربران به دنبال آن هستند را پیدا کنید مثلا لغت "حرفه ای " حال باید به ویژگی بعدی که یک شرکت طراحی سایت حرفه ای می تواند داشته باشد توجه کنید  که کاربر به دنبال آن است و ترکیب عنوان خود را کامل کنید. در آخر خواسته مخاطب را نیز در نظر بگیرید و به آن پاسخ دهید مانند: شرکت طراحی سایت حرفه ای چه خصوصیاتی دارد؟

ویژگی های یک تیتر جذاب

ویژگی های تیتر جذاب:

 • واضح و دارای جزئیات باشد
 • جزئیات تیتر در پرانتز ذکر شود
 • حس کنجکاوی را در مخاطب تحریک کند
 • از اغراق استفاده نشده باشد
 • احساس سودمندی به مخاطب بدهد
 • احساسات مخاطب را برانگیزد
 • خلاقانه باشد
 • به سوالات و نیازهای مخاطب پاسخ دهد
 • استفاده از کلمات ساده برای نوشتن تیتر
 • تیتر باید متناسب و مرتبط با مطلب باشد

اهمیت انتخاب تیتر جذاب در تولید محتوا

بررسی ها نشان می دهند که حدود 80 درصد از مخاطبان فقط تیتر محتوا را می خوانند و تنها 20 درصد از آن ها کل محتوا را می خوانند و احتمالا آن 20 درصد نیز از طریق تیتر جذاب ترغیب به مطالعه آن متن شده اند ، پس می توان گفت عنوان یا تیتر جذاب اولین راه ارتباطی محتوا با مخاطب است.در ادامه روش های تیتر نویسی را نز به شما معرفی می کنیم تا با بهره گیری از آنها بتوانید مقالات خود را با عنوانی جذاب درنتایج اولیه گوگل مشاهده کنید و کاربران زیادی را به سمت خود بکشانید.

انواع روش های تیتر نویسی

 • تیترهایی که با کلمه پرسشی شروع می شوند
 • تیترهایی که یک لیست را ارائه می دهند
 • تیترهای مقایسه ای
 • تیترهای منفی
 • تیترهای خبری
 • تیترهایی که به ویژگی یک چیز می پردازند
 • تیت هایی که به زمان یا مکان اشاره دارند

  با توجه به موارد ذکر شده در بالا که باعث افزایش تاثیر مطلب شما بر مخاطبان و جذب آن ها می شود، در نوشتن تیتر جذاب نیز به شما کمک شایانی می کنند. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع گردد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.