چگونه خطای bad request 400 را برطرف کنیم؟

چگونه خطای bad request 400 را برطرف کنیم؟

 خطای 400

همه ی کدهای xx4 مربوط به درخواست های نادرست از کاربر است. وقتی با خطای 400 رو به رو می شوید به این معناست که این درخواست به نوعی معیوب شده است. یعنی پروتکل http به درستی رعایت نشده است ، به همین دلیل درخواست قابل پردازش نیست. سرور درخواست را خراب یا حتی مضر تفسیر کرده است. بنابراین از نمایش صحیح وب سایت جلوگیری می کند.و  کد خطای 400 برای شما نمایش داده می شود.  

دلایل ایجاد خطای 400

url نادرست : اگر کاربران آدرس اینترنتی را اشتباه وارد کنند یا مثلا نویسه های خاصی را وارد نکنند درخواست بدی ایجاد می شود. کوکی های نادرست : اگر کوکی های موجود در مرورگر شما قدیمی یا نادرست هستند ، باعث ایجاد error 400 می شود. سوابق DNS قدیمی : حافظه پنهان DNS شما ممکن است حاوی داده هایی باشد که به آدرس های IP نادرست پیوند دارند. بزرگ بودن پرونده ها : اگر سعی کنید فایلهای بزرگی را بارگیری کنید ، سرور می تواند آنها را قبول نکند و آن ها را به عنوان درخواست بد طبقه بندی می کند. طولانی بودن header صفحه : هنگام برقراری ارتباط ، مشتری و سرور از سرصفحه برای تعریف درخواست استفاده می کنند. برخی از سرورهای وب حد بالایی را برای طول هدرها تعیین می کنند.  

چگونه خطای 400 (bad request) را برطرف کنیم ؟

درصورت مواجه شدن با این خطا برای رفع آن کافیست صفحه را تازه کنید(رفرش کنید). به خصوص اگر اولین بار است که خطا در وب سایتی رخ می دهد که معمولا بدون مشکل از آن بازدید می کنید. احتمالا این مشکل موقتی است. اگر با تازه سازی صفحه مشکل شما حل نشد ، حافظه پنهان مرورگر را حذف کنید . شاید مرورگر وب شما کپی پیام خطا را ذخیره کرده باشد. با انجام مراحل زیر خطای 400 را رفع کنید:برای طراحی وب سایت کم خطا و پرسرعت کلیک کنید.  

کوکی ها و حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید

بسیاری از وب سایت ها (از جمله Google و YouTube) خطای 400 را گزارش می کنند زیرا کوکی هایی که می خوانند یا خراب هستند یا خیلی قدیمی هستند. برخی از برنامه های افزودنی مرورگر همچنین می توانند کوکی های شما را تغییر داده و باعث 400 خطا شوند. همچنین ممکن است مرورگر شما نسخه خراب صفحه ای را که می خواهید باز کنید پنهان کرده باشد. برای آزمایش این امکان ، باید حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. پاک کردن حافظه پنهانی تأثیر زیادی در تجربه مرور شما نخواهد داشت ، اما بارگیری برخی از وب سایت ها ممکن است به دلیل بارگیری مجدد تمام داده های ذخیره شده قبلی ، ممکن است چند ثانیه طول بکشد. پاک کردن کوکی ها بدان معنی است که شما مجبور هستید دوباره به اکثر وب سایت ها وارد شوید.

یکی از راه های رفع خطای 400 bad request باید حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید.

برای آموزش کامل پاک کردن کوکی های مرورگر خود کلیک کنید.

DNS  خود را flush کنید (پاک کنید)

رایانه شما ممکن است رکوردهای منسوخ DNS را ذخیره کند که باعث خطا می شوند. پاک کردن سوابق DNS ممکن است به حل مشکل کمک کند. انجام آن آسان است و هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. برای آموزش پاک کردن DNS ویندوز خود کلیک کنید.

درصورت مواجه شدن با این خطا شدید برای رفع آن کافیست صفحه را تازه کنید. به خصوص اگر اولین بار است که خطا در وب سایتی رخ می دهد که معمولا بدون مشکل از آن بازدید می کنید. احتمالا این مشکل موقتی است. اگر با تازه سازی صفحه مشکل شما حل نشد ، حافظه پنهان مرورگر را حذف کنید

آموزش رفع خطای 400

اندازه پرونده را بررسی کنید

اگر فایلی را در وب سایتی بارگذاری می کنید درصورتی که این پرونده بسیار بزرگ باشد با خطای 400 روبه رو می شویم چون سرور می تواند آنها را قبول نکند و آن ها را به عنوان درخواست بد طبقه بندی  کند ، که برای رفع آن باید یک پرونده کوچکتر را بار گیری کنیم.  

سیستم و سایر تجهیزات خود را دوباره راه اندازی کنید

این راه حل بسیار مهم است ، اما راه اندازی مجدد رایانه و به ویژه تجهیزات شبکه (روتر ، مودم) یک روش معمول برای خلاص شدن از دست بسیاری از خطاهای سرور است.این راه اندازی را انجام دهید تا خطای 400 رفع شود. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما موثر واقع شود.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.