چگونه خطای 501 را برطرف کنیم؟

چگونه خطای 501 را برطرف کنیم؟

Error 501

خطای 501 یا همان خطای Not implemented یکی از کد وضعیت های http می باشد. خطای 501 ممکن است در همه سیستم عامل ها با همه مرورگرهای قدیمی یا جدید ظاهر شود.

خطای 501 چگونه رخ می دهد؟

خطای 501 یا عملیات ناتمام به دلیل استفاده از یک متد نامعتبر ، در اصل یک خطای سمت سرور می باشد. به این معنی است که پارامتر و متد ارسالی به وب سرور غیر معتبر بوده یا توسط وب سرور پشتیبانی نمی شود ، این خطا جز خطاهای نادر می باشد چون در حال حاظر تمامی تمامی وب سرورها از تمامی متدهای استاندارد پشتیبانی می کنند.  

نحوه ایجاد خطای 501

مرورگر یک درخواست رابا استفاده از متدهای استاندارد به وب سرور می فرستد ، در صورتی که وب سرور از این متد پشتیبانی کند درخواست به صورت کامل به مرورگر پاسخ می دهد. اما از سوی دیگر ممکن است مرورگر یک درخواست با استفاده از متدهای استاندارد را به وب سرور بفرستد ولی وب سرور از آن پشتیبانی نکند که در این صورت یک متن حاوی خطای 501 را به مرورگر می فرستد تا کاربران را از این خطا مطلع کند.

مهمترین دلایل خطای 501

ویروس یا بدافزار :

در بیشتر موارد که ویروسی این خطا را ایجاد کرده باشد ، سرور واقعی آلوده نیست. بلکه این مرورگر اینترنتی واقعی شما است. عمق حمله می تواند باعث خراب شدن مرورگر شما شود ، یا در موارد شدید ، یک ویروس می تواند به طور کامل از مرورگر سبقت گرفته و آن را کنترل کند.

اضافه بار سرور :

یکی دیگر از دلایل بروز خطای 501 می تواند اضافه بار سرور باشد. افزایش ترافیک باعث کند شدن ارتباطات می شود و باعث عدم انجام درخواست خواسته شده می شود، که باعث ایجاد خطای 501 می شود. در این حالت زیاد بودن ترافیک می تواند ناشی از تبلیغات باشد. 

حال چگونه خطای 501 را برطرف کنیم ؟

  • بارگیری مجدد صفحه

درصورتی که وب سایتی هرنوع خطایی را به شما داد می توانید در خواست خود را دوباره ارائه دهید اگر تازه سازی انجام نشد می توانید ctrl+shift+ R را فشار دهید تا دوباره بارگیری شود. درصورتی که با این کار خطا برطرف نشد روش های زیر را امتحان کنید.  

  • به روز رسانی مرورگر

اگر از مرورگر خاصی استفاده می کنید همیشه آن را به آخرین نسخه به روزرسانی کنید تا بتوانید از ایجاد بسیاری از خطا ها جلوگیری کنید.  

  • حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید

ممکن است صفحه دارای خطا در مرورگر شما ذخیره شده باشد، اما پیوند واقعی در وب سایت تغییر کرده است. برای رفع خطای 501 باید کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. حافظه پنهان تاثیر زیادی در تجربه مرور شما نخواهد داشت ، اما بارگیری برخی از وب سایت ها ممکن است به دلیل بارگیری مجدد تمام داده های ذخیره شده قبلی، چند ثانیه طول بکشد. پاک کردن کوکی ها باعث می شود که شما دوباره به اکثر وب سایت ها وارد شوید.

ممکن است صفحه دارای خطا در مرورگر شما ذخیره شده باشد ، اما پیوند واقعی در وب سایت تغییر کرده است . برای رفع خطای 501 باید کوکی های مرورگر خود را پاک کنید. حافظه پنهان تاثیر زیادی در تجربه مرور شما نخواهد داشت

حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید.

  • VPN یا پروکسی خود را بررسی کنید

تنظیم VPN خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز در حال بالا رفتن است. به سایت های دیگر بروید و مطمئن شوید که همان خطا را ندارید. مکتن های سرور را عوض کنید. اگر از سرور پروکسی استفاده می کنید، متوقف شوید، کمی آن را غیرفعال کنید تا ببینید آیا سرور به دلیل آن تنظیمات قادر به درخواست نیست. 

تنظیم VPN خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز در حال بالا رفتن است. به سایت های دیگر بروید و مطمئن شوید که همان خطا را ندارید. مکتن های سرور را عوض کنید . اگر از سرور پروکسی استفاده می کنید ، متوقف شوید ، کمی آن را غیرفعال کنید تا ببینید آیا سرور به دلیل آن تنظیمات قادر به درخواست نیست.

VPN یا پروکسی خود را بررسی کنید

  • اسکن ویروس انجام دهید

همانطور که گفتیم علت خطای 501 می تواند به دلیل ویروس یا بدافزار موجود در رایانه باشد. بنابراین ، آنتی ویروس خود را به روز کرده و یک اسکن کامل انجام دهید، تا درصورت شناسایی ویروس خنثی سازی به روش صحیح انجام شود. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.