چگونه خطای 406 را برطرف کنیم؟

چگونه خطای 406 را برطرف کنیم؟

چگونه خطای 406 را برطرف کنیم؟

Error 406 هنگام بازدید از سایت های مختلف در سراسر وب، خطاهای زیادی وجود دارد که ممکن است مشاهده کنید. یکی از رایج ترین موارد، خطای Not Acceptable است. این مقاله، علت ایجاد آن و نحوه اصلاح آن را درصورت بروز در سایت شما توضیح می دهد.

Error 406 چیست؟

مرورگرهای وب درخواست اطلاعات  را از سرور می کنند. وقتی این اتفاق می افتد، یک هدرAccept ارسال می کند .این به سرور می گوید که مرورگر می تواند داده ها را با چه قالب هایی بپذیرد. اگر سرور نتواند داده ها را با فرمت درخواست شده در هدرAccept  ارسال کند، سرور خطای Not Acceptable را ارسال می کند.

چگونه خطای 406 را برطرف کنیم؟

همچنین406  Not Acceptable Error می تواند توسط ماژول mod security نیز ایجاد گردد. mod security برنامه امنیتی است که بر روی آپاچی کار می کند و به صورت فایروال عمل می کند.mod securety یکسری قوانین یا rule دارد که انواع تخلفات در آن ثبت شده است و درصورتی که درخواستی مطابق این لیست تخلفات باشد ارور 406 ایجاد می کند.برای داشتن سایتی کم خطا و پرسرعت کلیک کنید.  

حال چگونه خطای 406 را رفع کنیم ؟

غیرفعال کردن mod_security برای هر یک از دامنه های خود به صورت جداگانه یا غیرفعال کردن قوانین خاص در Mod_security به رفع خطا کمک می کند. اگر حساب میزبانی شما با cPanel همراه است، ساده ترین راه برای خاموش کردن mod_security از طریق افزونه modsec Manager  است. همچنین می توانید از خط فرمان در SSH استفاده کنید. اگر می خواهید قوانین خاصی را غیرفعال کنید یا حساب میزبانی شما گزینه غیرفعال کردن / فعال کردن mod_security را ندارد، باید با تیم پشتیبانی مشتری میزبان وب خود در ارتباط باشید تا این کار را برای شما انجام دهد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.