چگونه خطای 404 not found را برطرف کنیم؟

چگونه خطای 404 not found را برطرف کنیم؟

خطای  404

علت خطای  404

از نظر فنی، خطای 404 یک خطای سمت مشتری است، به این معنی که خطا اشتباه شماست، یا به این که URL را اشتباه تایپ کرده اید، یا صفحه از وب سایت منتقل شده یا برداشته شده است. به احتمال دیگر اگر وب سایتی صفحه و یا منبعی را منتقل کرده باشد اما این کار را بدون هدایت URL قدیمی به آدرس جدید انجام داده است. در صورت بروز چنین اتفاقی به جای اینکه به طور خودکار به صفحه جدید هدایت شوید با خطای 404 رو به رو می شوید. 404 Not Found پیام های خطا می توانند در هر مرورگر یا هر سیستم عامل ظاهر شوند. اکثر خطاهای 404 Not Found در پنجره مرورگر اینترنت دقیقاً مانند صفحات وب نمایش داده می شوند.مانند تصویر زیر: 

علت خطای 404 

حال چگونه خطای 404 را حل کنیم ؟

تازه سازی صفحه (refresh):

با فشار دادن f5 یا refresh کردن صفحه وب را دوباره امتحان کنید. اگر مشکل برطرف نشد راه های دیگر راامتحان کنید.  

خطاهای موجود در url را بررسی کنید :

اغلب اوقات خطای 404 Not Found نشان داده می شود زیرا URL اشتباه تایپ شده است یا پیوندی که روی آن کلیک شده است به URL اشتباه نشان می دهد.

تغییر مسیر صفحه :

ساده ترین را برای رفع خطای 404 این است که صفحه را به صفحه دیگری هدایت کنید . با استفاده از تغییر مسیر 301 می توانید این کار را انجام دهید، ریدایرکت 301 ؟ یک کد پاسخ ریدایرکت است که به مرورگر نشان می دهد که محتوا به url دیگری منتقل شده است.

صفحه را از یک موتور جستجوی محبوب جستجو کنید:

ممکن است شما به سادگی url کاملا اشتباهی داشته باشید که در این صورت جستجوی سریع google یا bing باید شمارا به مکان مورد نظر برساند. اگر صفحه مورد نظر خود را پیدا کردید ، نشانک یا مورد دلخواه خود را به روز کنید تا از خطای 404 جلوگیری کنید.  

حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید :

اگر با گوشی خود می توانید به url دسترسی پیدا کنید، اما از طریق سیستم خود نمی توانید پاک کردن حافظه پنهان مرورگر سیستم تان می تواند به شما کمک کند. اگر پاک کردن حافظه پنهان موثر نبود، پاک کردن کوکی های مرورگر خود و حداقل یکی از این وب سایت ها را پاک کنید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

 

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.