چگونه خطای 401 را رفع کنیم؟

چگونه خطای 401 را رفع کنیم؟

خطای401

کل وب بر اساس پروتکل ارتباطی بین مرورگر و وب سرور کار می کند. وقتی مشکلی پیش آمد ممکن است انواع مختلفی از کدهای خطاهای HTTP را در مرورگر مشاهده کنید. خطای 4xx HTTP یا کد وضعیت نشان می دهد که مرورگر جزئیات اشتباهی را به سرور ارسال کرده است. وقتی سرورهای وب به دلیل احراز هویت اشتباه نتوانند درخواست را پردازش کنند ، کد 401 را برمی گردانند و خطای 401 ایجاد می شود. پس خطای 401 هنگامی رخ می دهد که می خواهید به یک صفحه وب دسترسی پیداکنید بارگیرگیری نمی شود تا اینکه ابتدا با شناسه کاربری و رمز عبور وارد شوید که نیاز به رمز ورود دارد. همچنین خطای401 غیرمجاز، همانند صفحات وب، در داخل پنجره مرورگر وب نمایش داده می شود.که در ادامه راه های رفع این خطا را باهم بررسی می کنیم.  

نحوه رفع خطای 401 :

  • url را بررسی کنید :

 این احتمال وجود دارد که خطای 401 غیرمجاز به دلیل تایپ نادرست url یا پیوند انتخاب شده به url اشتباه نشان داده شود.  

  • صفحه را مجددا برگیری کنید :

برای رفع این خطا نیز وب سایت را مجددا بارگیری کنید . برای اطمینان بیشتر ، ابتدا حافظه پنهان و کوکی های خود را حذف کنید تا مرورگر به طور تصادفی صفحه مشکل ساز را از حافظه داخلی خود بارگیری نکند.  

  • حافظه پنهان مرورگر خود را حذف کنید :

حافظه پنهان مرورگر خود را حذف کنید. ممکن است اطلاعات ورود نامعتبر ، به صورت محلی در مرورگر شما ذخیره شده باشد که روند ورود به سیستم را مختل کرده است و باعث ایجاد خطای 401 شده است. با پاک کردن حافظه پنهان مشکل در این پرونده ها برطرف می شود و به صحفه فرصت می دهد تا پرونده های جدید را مستقیما از سرور بارگیری کند.برای آموزش پاک کردن حافظه پنهان مرورگر کلیک کنید.  

  • پاک کردن DNS :

بنابراین پاک کردن DNS نیز این خطا را برطرف می کند. در ویندوز ، می توانید DNS را با تایپ کردن ipconfig / flushdns در خط فرمان و کلیک بر روی ENTER ، شستشو دهید.  

رفع خطای 401

  • مشکلات افزونه :

یک افزونه ممکن است در سایت شما باعث ایجاد خطای 401 شود.پس افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید. گاهی اوقات افزونه قصد انجام این کار را دارد. به عنوان مثال، اگر افزونه فکر کند که مورد حمله قرار گرفته اید ، برخی از افزونه ها صفحه ورود شما را قفل می کنند ، این امر می تواند باعث ایجاد کد خطای 401 شود ، هنگامی که می خواهید صفحه ورود خود را باز کنید. یا دیوار آتش در افزونه ای مانند Wordfence ممکن است باعث بروز این مشکل شود. برای اینکه بفهمید کدام افزونه باعث خطای 401 شده است، سعی کنید تمام افزونه های سایت خود را غیرفعال کنید و یکی یکی آنها را دوباره فعال کنید. یا ، اگر خطا فقط پس از نصب یک افزونه جدید ظاهر شد، ابتدا آن پلاگین را غیرفعال کنید.برای طراحی وب سایت کم خطا و پرسرعت کلیک کنید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما موثر واقع شده باشد. 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.