چگونه خطای صفحه آبی(BSOD) را رفع کنیم ؟

چگونه خطای صفحه آبی(BSOD) را رفع کنیم ؟

چگونه خطای صفحه آبی(BSOD) را رفع کنیم ؟

زمانی خطای صفحه آبی یا (blue screen of death (BSOD)) را مبینیم که یک خطای اساسی رخ داده است و سیستم قادر به پردازش و ترمیم خودکار نیست ، مثلا نصب نادرست نرم افزارها ، بهم ریختن تنظیمات سیستم یا مشکلات سخت افزاری است. گاهی اوقات ممکن است هنگام کار با ویندوز ناگهان صفحه مانیتور آبی شود. در این مواقع معمولا باید سیستم را ریستارت کنیم. در این حالت صفحه ای شبیه به تصویر زیر برای ما نمایان می شود. 

چگونه خطای صفحه آبی(BSOD) را رفع کنیم ؟

علت ایجاد خطای صفحه آبی چیست؟

بعد از این که با خطای صفحه آبی در ویندوز 7، 8 و10 روبه روشدید. برای اینکه بتوانید این خطا را رفع کنید ببینید آیه به تازگی برنامه جدیدی نصب کرده اید ؟ سخت افزاری جدید به سیستم اضافه کرده اید؟ درایوهای سیستم خود را تغییر داده اید ؟ تنطیمات سیستم را عوض کرده اید؟ درصورتی که یکی از این کارها را انجام داده باشید" خطای صفحه آبی مرگ" ویندوز ایجاد می شود که براساس دلیلی که این خطا رخ داده است می توانیم خطا را رفع کنیم.

خطای صفحه آبی

رفع خطای صفحه آبی در ویندوز 7 :

برای رفع خطای صفحه آبی در ویندوز 7 می توانید روش های زیر را به کار ببرید:

  • جدیدترین درایو ها را نصب کنید: درایورها برای رایانه شما مهم هستند زیرا سیستم عامل موجود در رایانه و سایر برنامه های شما اجازه می دهد تا از طریق آن ها به سخت افزار متصل و ارتباط بر قرار کنید.

 

  •    نصب و بروز رسانی : یک راه عالی برای رفع و جلوگیری از صفحه آبی ویندوز 7 این است که به طور منظم کامپیوتر خود را به روز کنید.

 

  •   بازیابی سیستم : برای شروع بازیابی سیستم ، به منوی شروع خود بروید و "بازیابی سیستم" راجستجو کنید. از آنجا می توانید نقطه بازیابی مورد نظر خود را انتخاب کنید. از آنجا می توانید"اسکن برنامه های آسیب دیده" را انتخاب کنید و لیستی از برنامه ها یا درایورهایی را که نصب یا حذف شده اند نشان می دهد و این تغییر را برای شما برگرداند. از آنجا ، "پایان" را انتخاب کنید و سیستم شما قبل از تغییر به نقطه(restore pont) بازگردد.

  آخرین راه : 

ویندوز 7 را دوباره نصب کنید.  

رفع خطای صفحه آبی در ویندوز8 :

  •  بازیابی سیستم : ویندوز 8 را باز کنید و نوار سیستم را در نوار جستجو تایپ کنید، ازلیست نتایج جستجو روی ایجاد نقطه بازیابی کلیک کنید. ویندوز 8 ایجاد Restore Point می کند ، از زبانه System Protection در قسمت System Restore ، روی آن کلیک کنید، بعد next را بزنید یک نقطه بازیابی از لیست انتخاب کنید مجددا next بزنید و عملیات را تایید کنید و سیستم شما مجددا بازیابی می شود.مراحل :

System Protection> System Restore> next    

  •       به روز رسانی ها را نصب کنید : : یک راه عالی برای رفع و جلوگیری از صفحه آبی ویندوز 8 این است که به طور منظم کامپیوتر خود را به روز کنید.
  •       درایورهای سخت افزار را به روز کنید : با استفاده از بهترین نرم افزار به روز رسانی سخت افزار می توانید این خطا را ازبین ببرید.

 

رفع خطای صفحه آبی در ویندوز10 :

  •   بارگیری مجدد پرونده های نصب : صفحه آبی مرگ نیز می تواند به دلیل خرابی پرونده نصب رخ دهد. در این صورت ، می توانید با استفاده از برنامه تنظیمات ، پرونده های قبلی را پاک کنید و به Windows Update اجازه می دهد بار دیگر بارگیری کند.برای اجازه دادن به Windows Update برای بارگیری پرونده های ارتقا Windows 10، از این مراحل استفاده کنید: تنظیمات را باز کنیدروی System کلیک کنیدروی Storage کلیک کنید.در بخش دیسک محلی، روی مورد پرونده های موقت کلیک کنید.گزینه های از پیش انتخاب شده را پاک کنید

  گزینه موقت نصب پرونده های ویندوز را علامت بزنید. روی دکمه حذف پرونده ها کلیک کنید. پس از اتمام مراحل بالا سعی کنید سیستم خود را با استفاده ازwindows update به جدیدترین نسخه ویندوز 10 ارتقا دهید.

نصب را انجام دهید: به طور معمول، بهترین راه برای جلوگیری از خطاهای Blue Screen of Death در هنگام ارتقا ، عدم انجام یک ارتقا در محل است. درعوض، باید فکر کنید همه چیز را پاک کنید و از ابتدا با نصب تمیز ویندوز 10 شروع کنید. برای انجام clean inistallویندوز 10، از این مراحل استفاده کنید: بهتر است قبل از این کار چون شما در تنظیمات فعلی خود تغییراتی ایجاد خواهید کرد ، که اگر این کار را به درستی انجام ندهید می تواند باعث ایجاد مشکل و حتی از بین رفتن اطلاعات  شما شود. قبل از اقدام تهیه نسخه پشتیبان کامل و موقت توصیه می شود.

1. کامپیوتر را با رسانه نصب ویندوز 10 شروع کنید.

2. در "Windows Setup" ، روی دکمه Next کلیک کنید.

3. روی دکمه Install Now کلیک کنید.

4.برای ادامه گزینه I don't have a key(با فرض اینکه کامپیوتر شما از قبل به درستی فعال شده باشد) کلیک کنید.

5. در صورت وجود نسخه ویندوز 10 را انتخاب کنید.

6. روی دکمه Next کلیک کنید.

7. برای ادامه گزینه I شرایط مجوز را قبول می کنم علامت بزنید

8. روی دکمه Next کلیک کنید.

9. بر روی گزینه Custom: Install Windows only (Advanced) کلیک کنید

10 .پارتیشن را با نصب فعلی ویندوز (معمولاً "Drive 0") انتخاب کنید و روی دکمه Delete کلیک کنید تا پارتیشن از هارد دیسک خارج شود.

11. درایو خال با برچسب Drive 0 Unallocated Space را انتخاب کنید. 

12. روی دکمه next کلیک کنید. پس از تمام شدن مراحل بالا ، یک نسخه  از ویندوز 10 را نصب می کنید و احتمال خطای آبی را کاهش می دهید. امیدواریم که این مقاله و رفع این خطا برای شما مفید و موثر واقع گردد. هچنین برای اطلاع از خطاهای بیشتر ویندوز اینجا کلیک کنید.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.