چند نکته برای بازاریابی محتوا

چند نکته برای بازاریابی محتوا

 بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا یکی از تکنیک های بازاریابی است که با استفاده از محتوای با ارزش به جذب مشتری جدید و نگه داشتن مشتری های قبلی کمک می کند.همچنین در بازاریابی محتوا باید از محتواهایی استفاده شود که به محصولات ما مرتبط باشد تا کاربر با خواندن آن ها متوجه محصولات و خدمات ما شود.

چرا بازاریابی محتوا برای هر کسب و کاری مهم است؟

بازاریابی محتوا اگر به درستی انجام شود می تواند باعث بازگشت سرمایه طبق پیش بینی شما شود.برخلاف سایر بازاریابی ها بازاریابی محتوا می تواند در دراز مدت برای برند شما بسیار کارآمد باشد، که علاوه بر اینکه باعث جذب مشتری جدید می شود، مشتری های قدیمی را برای ما حفظ می کند.

هدف از بازاریابی محتوا چیست؟

 • افزایش فروش
 • صرفه جویی در هزینه
 • رسیدن به مشتریان بهتر که وفاداری بالایی دارند.
 • تاثیر گذاری بیشتر روی موتورهای جستجو

نکاتی برای بازاریابی محتوا:

 • دربازاریابی محتوا زبان مخاطب را درنظر بگیرید

این را درنظر داشته باشید که در هر کسب  کار همه افراد مخاطب شما نیستند. مخاطبان شما افرادی با یک سری ویژگی های مختلف هستند از جمله سبک زندگی، روان شناختی، فرهنگ و.. که همه این ها باهم نشانگر شمای کلی از یک مشتری است، این مشتری نماینده از دیگر مشتریان است که ما باید آن را به خوبی بشناسیم و با توجه به خصوصیات آن بنویسید.همچنین شما علاوه بر این خصوصیات لحن مشتری را در نظر بگیرید.پس برای ارائه یک محتوای خوب و کاربردی تطابق لحن محتوا با لحن مخاطب، ساده بودن و... نیاز است.

 • در بازاریابی محتوا ، سفر خریداران خود را درک کنید

سفر خریدار ، به مسیری گفته می شود که یک مشتری یا خریدار از زمان آگاهی از وجود محصول تا خرید آن پیش می رود دارای سه مرحله می باشد.مرحله اول،آگاهی از محصول ، پیداکردن مشکلات محصولات و ارائه راه حلی برای آن، مرحله سوم، تصمیم برای خرید محصول است.پس یک بازاریاب محتوا باید با درنظر گرفتن این سفر خریداران محتوایی تولید کند که مخاطب خود را در هر مرحله شگفت زده کند.برای طراحی سایت با کیفیت کلیک کنید.

 • راز موفقیت در بازاریابی محتوا، تولید محتوای همیشه سبز(محتواهایی که همیشه طرفدار دارند) است

محتواهای همیشه سبز محتواهایی هستند که همیشه پایدار هستندو هیچ وقت قدیمی نمی شوند، وقتی یک محتوای همیشه سبز تولید می کنی حتی اگر مدت زمان زیادی را هم صرف نوشتن آن کنی ، خیالت راحت است که آن محتوا به عنوان یک محتوای با ارزش همیشه در سایت شما باقی می ماند. افراد موفق در بازاریابی محتوا نگاه ویژه ای به محتوای همیشه سبز دارند و بسیار برای آن ها حائز اهمیت است. 

بازاریابی محتوا

یک بازاریاب محتوای موفق ، دارای یک استراتژی مستند برای تولید محتوای خود هستند.

 • سعی کنید دامنه های خود را از طریق دامنه com. ترویج دهید.

مراحل بازاریابی محتوا چیست؟

 • برنامه ریزی: در بازاریابی محتوا ابتدا باید تحقیق کنید که کدام محتواها را در سایت خود قرار دهید یعنی کدام محتواها برای کسب وکار شم مفید هستند.سپس باید ایده هایی را که بنظر خودتان جذاب هستندرا انتخاب کنید و برای این ایده ها یک برنامه محتوایی تنظیم کنید.

 

 • تولید محتوا: تولید محتوای خود را انجام دهید، البته این مرحله زمان زیادی را از شما می گیرد که البته ارزش آن را دارد.همچنین مراقب کیفیت نیز باشید و با توجه به مراحل اول محتوای مورد نیاز برای کسب وکار خود را تولید کنید.

 

 • بهینه سازی: همچنین می توانید مطالب خود را در شبکه های اجتماعی نیز اشتراک گذاری کنید تا رفتار کاربران را در مورد مطالب خود بدانید و با توجه به رفتار آن ها استراتژی های خود را برای مخطبان خود پیاده سازی کنید، می توانید محتواهای خود را آنالیز کنید تا به شما اطلاعات خوبی بدهد تا بتوانید محتواهایبا کیفیت تری تولید کنید.

بازاریابی محتوا چیست؟

مزیت های استفاده از بازاریابی محتوا؟

 • افزایش ترافیک و بازدید سایت : یکی از شیرین ترین و پرطرفدارترین مزیت ها در بازاریابی محتوا، افزایش ترافیک یا بازدید کاربران از سایت است، چون گذاشتن محتواهای با کیفیت بدون هیچ حرفی تعدادی زیادی از مشتریان را روانه سایتشما می کند و بازدید سایت شما را بالا می برد و تعدادی از این بازدیدکننده ها که با سایت شما آشنا شده اند تبدیل به مشتری های شما می شوند.
 • بهبود سئو : تاثیرات زیادی که بازاریابی محتوا روی سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجوگر دارند آنقدر زیاد است که فقط با تمرکز کردن روی تولید محتوا می توانید سئو سایت خود را تضمین دهید.قرار دادن محتوای خوب باعث افزایش کلیک بیشتر روی سایت شما می شود و اعتبار شما را بالا می برد. گوگل همچنین از طریق ربات ها به صورت تخصصی سایت شما را بررسی می کند واز طریق این بررسی ها و اطلاعات ، نتایج جستجوهای بیشتری را به سمت شما روانه می کند، که هدف هر بازاریاب محتوا می باشد.برای افزایش سئو سایت خود توسط کارشناسان حرفه ای دیجیتال مارکتینگ هفت وب کلیک کنید.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.