پرسش‌هایی که باید پیش از تغییر قیمت محصولات از خود بپرسید (بخش دوم)

پرسش‌هایی که باید پیش از تغییر قیمت محصولات از خود بپرسید (بخش دوم)

دیروز گفتیم که از عوامل بسیار مهم در موفقیت یا شکست یک حرفه و کسب‌وکار، شناختن و در نظر گرفتن مشتریان و دنبال‌کنندگان مناسب در روند افزایش، تغییر قیمت محصولات یا خدمات شرکت و برند است حال می‌خواهیم به تبیین دیگر مؤلفه‌های این روند بپردازیم. ۲. آیا روند قیمت‌گذاری‌ای که انجام داده‌ام بر اساس قیمت‌گذاری در شرکت‌های دیگر بوده است؟ از دیگر خطاهایی که در هنگام قیمت‌گذاری صورت می‌گیرد، قیمت‌گذاری براساس قیمتی است که شرکت‌های رقیب بر روی محصولات خود می‌گذارند.

علت این خطا را می‌توانید در مورد اولی که ذکر شده دریابید؛ یعنی تفاوت در انتخاب نوع مشتریان و خریداران ایده‌آل. در نظر داشته باشید که محصولات و خدمات هر شرکت خریداران و مشتریان مخصوصی در هدف قرار می‌دهد، درست است که گاهی اوقات امکان دارد که حرفه‌هایی یکسان خریداران یکسانی داشته باشند اما در اغلب حرفه‌ها این امر صادق نیست. به طور مثال نوع و قیمت شامپو، خمیر دندان و... که افراد متفاوت در فروشگاه‌ها انتخاب می‌کنند با یکدیگر تفاوت دارد. به خاطر داشته باشید که انتظارات خریداران متفاوت با یکدیگر تفاوت دارد، ممکن است در نظر خریداری قیمت محصولات حائز اهمیت باشد و در نظر خریداری دیگری کیفیت محصولات.

تغییر قیمت محصولات

۳. ارزش محصولات را بهبود بخشید به جای کاهش قیمت

تغییر قیمت محصولات به طور مثال دو سالن خدمات زیبایی ناخن داریم، سالن اول از خدمات متوسط با قیمتی پایین‌تر را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و بسیار پر رفت‌وآمد، شلوغ و مملو از سروصدا است، در مقابل سالن دوم سالنی است که برای هر مشتری اتاقی جدا همراه با یک موسیقی ملایم و دلنشین درنظر گرفته است تا علاوه بر خدمات درجه یک آرامشی نیز به مشتریان خود منتقل کنند. معمولا اگر کسی بخواهد یک تجربه عالی را تجربه کند، سالن دوم را انتخاب می‌کند با وجود اینکه باید قیمت بیشتری را نسبت به سالن اول بپردازد. برای نگه داشتن یا افزایش قیمت محصولات راه‌های مختلفی وجود دارد از جمله راه افزایش ارزش‌ها. ذهن شما باید به سمت خدمات و محصولاتی باشد که هزینه نسبتا کمی دارند اما باعث افزایش ارزش و کیفیت محصولات و خدمات شما می‌شوند. مثلا می‌توانید پس از ارسال محصول به خریدار با ایشان ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها درباره کیفیت خدمات و راه‌های ارتقاء بیشتر آن پرسش کنید. می‌توانید به خدمات یا محصولات اضافه‌ای فکر کنید که در بسته‌بندی محصول اصلی قرار گیرد. نحوه بسته‌بندی محصولات و راه‌های ارسال آن‌ها نیز در قیمت‌گذاری بسیار موثری است.

۴. میزان سود دهی در روند تغییرات قیمت پاسخ و جوابی که به این سوال می‌دهید به اندازه‌ای مهم است که می‌تواند مسیر یک حرفه و کسب‌وکار را تغییر دهد و آن را در مسیر جدیدی قرار دهد. مثلا اگر خدماتی را به قیمت یک میلیون تومان به فروش بگذارید، باید دست کم ده خریدار داشته باشید که ده میلیون تومان فروش داشته باشید در حالیکه اگر همان محصول را به قیمت ده میلیون تومان به فروش گذارید تنها به یک خریدار نیازمند هستید. در این صورت میزان کار شما کاهش یافته، کسب درآمد افزایش می‌یابد و خریدار نیز از کیفیت محصول راضی خواهد بود. افرادی که در حرفه‌ای دارای تجربه هستند بر این باورند که به فروش گذاشتن یک محصول با کیفیت بالا بسیار بهتر و ارزشمندتر از به فروش گذاشتن یک محصول با کیفیت پایین است و همچنین آسان‌تر به فروش می‌رسد.

افرادی که به دنبال اجناس ارزان و مقرون به‌صرفه هستند، علاوه بر اینکه کیفیت بالا یا پایین برایشان تفاوتی ندارد، ارزش این گونه محصولات را زیر سوال می‌برند و همیشه ناراضی و شاکی هستند. در مقابل خریدارانی که کیفیت برایشان از اهمیت زیادی برخوردار است، افزون بر اینکه کار کردن با آن‌ها آسان‌تر و بهتر است؛ آن‌ها قدردان خدمات و زحمتی که برای آن کشیده شده است هستند. با اینکه کاهش قیمت نسبت به افزایش آن راحت‌تر و آسان‌تر است اما افزایش قیمت سبب رشد و بهبود حرفه و کسب‌وکار می‌شود و همچنین اعتماد به نفس و ارزشی خاص به برند و خریدار خواهد داد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است خریداران ایدئال برند خود را بشناسید و متناسب با میل آن‌ها محصولات را عرضه کنید. منبع

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.