ویدیو خود را چگونه سئو کنیم؟ چند تکنیک سئو ویدیو

ویدیو خود را چگونه سئو کنیم؟ چند تکنیک سئو ویدیو

ویدیو خود را چگونه سئو کنیم؟

محتوای ویدیویی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی محتوا است. اما تولید یک ویدیو تنها شروع کار است. مرحله بعدی که یکی از مهمترین مرحله ها نیز می باشد بهینه سازی محتوای ویدیو برای موتورهای جستجو است. بدون سئو ویدیو ، ویدیوهای شما رتبه بالایی در یوتیوب، گوگل و موتورهای جستجو نخواهند گرفت و اگر هیچ کس نتواند محتوای شما را پیدا کند، شما هیچگونه نرخ تبدیلی را دریافت نخواهید کرد. در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم که چطور ویدیوهای خود را سئو کنید و درنتایج جستجو گوگل دیده شوید.پس با هفت وب همراه باشید.

سئو ویدیو چیست؟

سئو ویدیو یعنی بهینه سازی ویدیوهای سایت شما برای فهرست بندی و رتبه بندی در صفحه نتایج جستجو براساس سرچ کلمات کلیدی است. سئو ویدیو به شما کمک می کند تا ویدیوهای شما در نتایج گوگل دیده شود تا بتوانید احتمال ورود مشتریان را زیاد کرده و به رشد کسب و کار خود کمک کنید.

ویدیو خود را چگونه سئو کنیم؟

چگونه ویدیوهای خود را سئو کنیم؟

 1. انتخاب عنوان و متای توضیحات مناسب و جذاب برای ویدیو

یکی از اصلی ترین و مهم ترین مرحله در سئو ویدیو، انتخاب عنوان و متای توضیحات مناسب است که باید برای ویدئوهای خود انتخاب کنید.موتورهای جستجوگر گوگل از طریق همین محتوای تگ عنوان و توضیحات متای ویدیو شما متوجه می شود که این ویدئو راجع به چه موضوعی صحبت می کند. پس در انتخاب عنوان و توضیحات متا با دقت مناسب سعی کنید عنوان و متای توضیحات مناسبی را انتخاب کنید و همچنین ازکلمه کلیدی اصلی و عبارت های مشابه، داخل آن ها استفاده کنید. 

تکنیک های سئو ویدیو

 1. طول ویدیو مهم است

سعی کنید ویدیو که در سایت خود آپلود می کنید برای کاهش نرخ پرش در آن ویدیوهایی با مدت زمان متوسط  و محتوای خوب ارائه دهید.چون اگر شما یک ویدیو 15 دقیقه ای را در سایت خود قرار دهید و کاربر بعد از تماشای یک دقیقه از آن فایل را ببندد گوگل متوجه می شود که محتوای ویدیو شما خوب نبوده است.برای طراحی سایت پرسرعت با گرافیک حرفه ای کلیک کنید.

 1. یک تصویر شاخص مناسب برای ویدیو خود انتخاب کنید

چیزی که در نتایج جستجوی گوگل میتواند باعث جلب توجه کاربر و کلیک روی آن شود، تصویر شاخص آن ویدئو می باشد.مرز میان کلیک شدن و کلیک نشدن روی یک ویدیو می تواند در همین انتخاب تصویر شاخص باشد.تصویر حتما نیاز نیست که قسمتی از فیلم باشد، همین که جذاب و گیرا و بیانگر محتوای ویدیو باشد کافی است.

سئو ویدیو در ادامه چند نکته در مورد انتخاب تصویر شاخص مناسب را به شما یادآور می شویم.

 • مطمئن شوید که تصویر در اندازه 116در 65 پیکسل به صورت واضح و گویا باشد: چون گاهی اوقات تصاویر دراندازه کوچک ماهیت و وضوح خود را از دست می دهند.
 • از چهره استفاده کنید: زیرا از نظر روان شناختی انسان ها توجه خاصی به چهره افراد دارند.
 • از اسکرین شات برای تصویر شاخص ویدیو خود استفاده نکنید: اگر فریمی از ئویدیو را در قالب تصویر کوچک نشان دهید ، این تصویر در میان سایر موتورهای جستجو از چشم می افتد و کاربر رغبتی به کلیک کردن روی آن ندارد. پس سعی کنید تصویر خلاقانه ای بسازید و ترجیحا از یک تصویر منجصر به فرد استفاده کنید.

 

 1. ویدیو را در صفحه اول قرار دهید

اگر بیش از یک ویدیو را در سایت خود قرار دهید گوگل فقط یکی از آن ها را ایندکس می کند و احتمال آن کم است که به جز ویدیو اول، بقیه آن ها ایندکس کند. پس درصورت امکان سعی نید در هر صفحه از یک ویدیو را قرار دهید یا اگر ویدیو مهم تر را در ابتدای صفحه بگذارید.

 1. انتخاب زیر نویس برای ویدیو

برای ویدیو خود یک زیرنویس ایجاد کنید و زیرنویس هایتان هم انگلیسی و هم فارسی باشد و انتخاب یک زیرنویس خوب برای ویدیو می تواند به افزایش رتبه سئو شما کمک کند.

 1. انتخاب برچسب مناسب برای ویدیو

هر برچسبی را که برای ویدیو خود انتخاب می کنید باعث می شود که ویدیو شما در آن صفحه برچسب قرار بگیرد. بنابراین انتخاب برچسب های مرتبط با ویدیو و پر تکرار بسیار مهم است.

 1. ویدیو خود را روی پلتفرم های متعدد آپلود کنید

ویدیو خود را تنها در وبسایت خود نگذارید بلکه آن را در شبکه های اجتماعی ویدیویی دیگر نیز آپلود کنید. هنگامی که ویدیویی ا مستقیم در سایت خود آپلود کنید و در دسترس کارران قرار دهید باعث افزایش رتبه سئو آن نزد موتورهای جستجو می شود و ویدیو راحت تر در اختیار کاربر قرار می گیرد.

 1. فرمت مناسب ویدیو

انتخاب فرمت های ویدیویی که بیشترین اطلاعات متنی را دارد یکی از بهترین روش های سئو برای ویدیو می باشد. محتوای بیشتر برای یک ویدیو باعث می شود که موتورهای جستجو بتوانند ویدیو شما را راحت تر شناسایی کنند که باعث می شود رتبه بالاتری نیز برای آن ویدیو در نظر بگیرند.پس با استفاده از یک فرمت ویدیویی خاص و اضافه کردن متن به ویدیو اعتبار بیشتری را از موتورهای جستجو دریافت کنید و سئو خود را افزایش دهید. ویدیو روشی مناسب برای جذب کاربر و مشهور شدن است. با استفاده از نکاتی که در بالا ذکر کردیم سئو ویدیو خود را افزایش دهید تا بتوانید رشد کسب و کار خود را افزایش دهید. امیدواریم که این مقاله به شما درباره اینکه چگونه ویدیوهای خود را سئو کنید کمک کرده باشد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.