وظایف تیم دیجیتال مارکتینگ

وظایف تیم دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

کم تر کسی است که این روزها عبارت دیجیتال مارکتینگ را نشنیده باشد. آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ چه تاثیری را بر روی کسب و کارها می گذارد؟ اگر در ارتباط با این مسائل اطلاعات ندارید، پیشنهاد می کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

امروزه با توجه به اینترنتی شدن بسیاری از کسب و کارها دیگر نیازی به بازاریابی حضوری برای تبلیغ و فروش محصولات مختلف وجود ندارد. به هرگونه تبلیغ و بازاریابی که توسط دستگاه های هوشمند مختلف مانند موبایل انجام گیرد، دیجیتال مارکتینگ گفته می شود.

شاید بعد از خواندن تعریف دیجیتال مارکتینگ این تصور را داشته باشید که دیجیتال مارکتینگ یک چیز جدید و البته نو ظهور است که این روزها از آن استفاده می شود. این یک تصور کاملا اشتباه است چرا که اولین بازاریابی در دستگاه های هوشمند به 100 سال پیش باز می گردد. شاید در گذشته که مردم تمایل زیادی به خرید اینترنتی نداشتند، مفهوم دیجیتال مارکتینگ به اندازه این روزها پر رنگ نبود. با گذشت زمان و عوض شدن سلیقه مردم اما ورق کاملا برگشت و نقش دیجیتال مارکتینگ در فروش هر روز پر رنگ تر از روز قبل شد.

دیجیتال مارکتر

دیجیتال مارکتر کیست؟

حال که با مفهوم دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید نوبت به توضیح این مورد می رسد که دیجیتال مارکتر کیست و چه کاری را انجام می دهد. دیجیتال مارکتر یک فرد است که باید با تمامی اصول بازاریابی اینترنتی آشنا باشد. این شخص باید از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد استفاده کند تا بتواند به وسیله آن مشتریان احتمالی را جذب کند. یکی دیگر از وظایف مهم دیجیتال مارکتر این است که بتواند یک برندسازی درست نیز از محصول انجام دهد.

وظایف مهم تیم دیجیتال مارکتینگ

در یک تیم دیجیتال مارکتینگ، هر کدام از اعضای تیم یک وظیفه مشخص و معینی را دارند که باید به بهترین نحو ممکن آن را انجام دهند. این وظیفه مشخص و معین بر اساس توانایی هر فرد تعیین می شود. در ادامه به توضیح تک تک وظایف یک تیم دیجیتال مارکتینگ می پردازیم.

  • سنجش و اندازه گیری نرخ تبدیل.
  • بودجه بندی و برنامه ریزی.
  • تمرکز بر روی خواسته ها و آنالیز پیج رقبا.
  • توسعه و مدیریت درست کمپین ها.
  • آگاهی داشتن نسبت به مباحث سئو.
  • استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف.
  • برندسازی درست.
  • آنالیز وب سایت های برتر دنیا.
  • توجه به تکنولوژی های روز دنیا.

 

سنجش و اندازه گیری نرخ تبدیل

از مهم ترین وظایفی که یک تیم دیجتال مارکتینگ باید به آن توجه کند، موضوع اندازه گیری نرخ تبدیل است. در این مرحله اعضای این تیم وظیفه دارند تا اندازه گیری درستی نسبت به مسائل مهم مانند تعداد فروش هر محصول، تعداد بازدید از صفحات مختلف و... داشته باشند. از دیگر وظایف مهمی که یک تیم دیجیتال مارکتینگ آن را دنبال می کند بحث اندازه گیری نرخ تبدیل است. نرخ تبدیل یک مسئله مهم و حیاتی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

دیجیتال مارکتینگ

 

تیم دیجیتال مارکتینگ

بودجه بندی و برنامه ریزی

قبل از انجام هرگونه عملی نیاز است تا تیم دیجیتال مارکتینگ یک برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت را نسبت به اهداف و خواسته ها داشته باشند. برای رسیدن به این اهداف قطعا نیاز به هزینه کردن وجود دارد. اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ باید برنامه ریزی مناسبی نسبت به بودجه داشته باشند.

تمرکز بر روی خواسته ها و آنالیز پیج رقبا

قطعا یک تیم دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به هدفی در کنار یک دیگر قرار می گیرند. برای این که بتوان در کم ترین زمان ممکن به اهداف مورد نظر رسید نیاز است تا بر روی خواسته ها و اهداف تمرکز کرد. یکی دیگر از مهم ترین اهدافی که تیم دیجیتال مارکتینگ باید به دنبال آن باشد بحث آنالیز کردن رقبا است. اعضای تیم وظیفه دارند رقبا را به بهترین شکل ممکن از هر نظر آنالیز کنند تا در هر لحظه بدانند رقبا در حال انجام چه کاری هستند.

توسعه و مدیریت درست کمپین ها

شرکت در کمپین های تبلیغاتی به دیده شدن کسب و کارها کمک بسیاری می کند. تیم دیجیتال مارکتینگ باید با استفاده از خلاقیت خود اقدام به راه اندازی کمپین های مختلف کنند. یک نکته مهمی که وجود دارد این مسئله است که تنها راه انداختن یک کمپین کافی نیست بلکه اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ باید به درستی این کمپین ها را مورد بررسی قرار دهند و آن ها را مدیریت کنند.

آگاهی داشتن نسبت به مباحث سئو

سئو جزء جدایی ناپذیر از دیجیتال مارکتینگ است. یک دیجیتال مارکتر موفق دیجیتال مارکتری است که با مباحث سئو آشنایی کاملی را داشته باشد. این روزها اغلب فروش های اینترنتی نتیجه سئو کردن یک سایت است. یک تیم دیجیتال مارکتینگ حرفه ای با این موضوع آشنایی کاملی را دارند و سعی می کنند قدم های مثبتی در این راستا بردارند.

استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف

تاثیری که شبکه های اجتماعی بر فروش می گذارند، یک مورد انکار ناپذیر است. معمولا تیم های دیجیتال مارکتینگ حرفه ای سعی می کنند از تمامی شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و تبلیغ یک محصول استفاده کنند.

برندسازی درست

اگر دیجیتال مارکتینگ به صورت درست انجام شود، می توان این ادعا را داشت که برند سازی نیز در مسیر درستی پیش می رود. برند سازی زمان شکل می گیرد که تبلیغات در فضاهای مجازی مختلف کاملا اصولی انجام گیرد. در چنین حالتی بعد از گذشت مدت زمانی مشخص برند سازی انجام شده است.

آنالیز پیج رقبا

 

آنالیز پیج رقبا

آنالیز وب سایت های برتر دنیا

برای این که بتوان به درستی کار دیجیتال مارکتینگ را انجام داد، نیاز است تا وب سایت های برتر دنیا که کار دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهند، به صورت روزانه و یا در یک بازه زمانی مشخص مورد بررسی قرار گیرند. به این وسیله می توان به درستی و با توجه به این وب سایت ها یک برنامه ریزی مشخص و مدون داشت.

توجه به تکنولوژی های روز دنیا

یک دیجیتال مارکتر موفق باید با تمام تکنولوژی های روز دنیا آشنا باشد و اطلاعاتی جزئی و مفید در ارتباط با آن ها داشته باشد. در چنین حالتی نسبت به مسائل روز دنیا آشنا است و می تواند موفق عمل کند.

در این مقاله در مورد وظایف یک تیم دیجیتال مارکتینگ صحبت شد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.  

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.