نقش طراحی در موفقیت حرفه و کسب‌وکار

نقش طراحی در موفقیت حرفه و کسب‌وکار

از پایه‌ای‌ترین نکاتی که در هر حرفه و کسب‌وکار باید به آن توجه شود، طراحی است.  که نقشی مهم و اساسی در تعیین شکست یا پیروزی یک هدف در کسب‌وکار دارد. نقش طراحی در موفقیت کسب‌وکار مثل این است که شما ویترین مغازه‌ی خود را چگونه خواهید چید. از جمله مواردی که در ایجاد، توسعه و پیشرفت یک حرفه و کسب‌وکار، به خصوص در رابطه با ساخت برند برای آن، طراحی، شناخت نمادها و ظاهر است. در این بین شرکت‌هایی که در زمینه و رشته مورد فعالیت خود با طراحی‌های خاص و ناب خود موفق هستند، زمانی نسبتا زیادی را به طراحی، ساختار و شکل‌دهی نمادهای اصلی خود مثل نام و لوگو اختصاص می‌دهند. مسلم است که برنامه‌ریزی برای برنامه‌های آتی شرکت و نیز بازاریابی و همچنین طرح و اجرا یک کسب‌وکار هم نقشی مهم و اساسی در پیروزی یک شرکت تازه‌کار دارند اما تمامی این بخش‌ها همگی در کنار یکدیگراست که معنا پیدا می‌کند.

نقش طراحی در موفقیت کسب‌وکار

نقش طراحی در موفقیت کسب‌وکار تحقیقاتی که توسط محققان دانشگاه علم و صنعت میزوری صورت گرفته، نشان‌دهنده این است که فقط حدود دو دهم ثانیه زمان لازم است تا یک کاربر از یک سایت دیدن کرده و جذب آن بشود. این عدد کوچک که بیانگر زمانی بسیار اندک است، در نتیجه تمامی تلاش‌ها و کوشش‌هایی است که در طی ساعت‌ها، روزها، هفته‌ها و ماه‌ها شما و تیم طراحی‌تان صرف کرده‌اید. تحقیقات صورت گرفته نشانگر این است که تبلیغات دیجیتال و فیزیکی نیز حدودا به اندازه همین مقدار زمان برای دیده شدن و جذب دنبال‌کننده نیاز دارد. بنابراین از مهم‌ترین تصمیماتی که یک موسس یا کارآفرین می‌گیرد باید سرمایه‌گذاری روی بخش طراحی باشد؛ چرا که مدت زمان بسیار کوتاهی جهت تاثیرگذاری بر روی کاربران دارد.

پس از اینکه توجه اولیه کاربر و دنبال‌کننده را جذب کردید، قدم‌های بعدی نقش مطالب و محتوای موجود و ترتیب قرارگیری اطلاعات مورد نیاز دنبال‌کنندگان و خریداران است. فرض کنید که کاربری به وب‌سایت شما ورود پیدا کرد و جذب طراحی بی‌نظیر شما قرار گرفت، اکنون اگر نتواند به سرعت اطلاعاتی را که لازم دارد یافت کند؛ در همان مراحل اولیه کار از شما و شرکتتان قطع امید می‌کند (که دربرگیرنده تاثیرات منفی بر روی برند شماست) و بلافاصله در مرورگری مثل گوگل به دنبال یک شرکت یا برندی می‌گردد که دارای اطلاعات بهتر و دقیق‌تری نسبت به شما باشد. نکته جالب اینکه از نشانه‌های کامل و جامع نبودن اطلاعات اولیه موجود در یک وب‌سایت بالا بودن دنبال‌کنندگان صفحه پرسش‌وپاسخ است.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.