مدیریت شبکه‌های اجتماعی؛ برنامه‌ی روزانه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش ۱)

مدیریت شبکه‌های اجتماعی؛ برنامه‌ی روزانه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش ۱)

اگر می‌خواهید سر و سامانی به شبکه‌ی اجتماعی خود بدهید به ضرس قاطع نیازمند یک برنامه‌ی روزانه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی خواهید بود. احتمالاً با تعریفی که تاکنون از مدیریت شبکه‌های اجتماعی کرده‌ایم، به این نکته که سخت‌ترین و وقت‌گیرترین قسمت بازاریابی اینترنتی بوده و برند شما توانایی این کار را ندارد، پی برده‌اید. بنابراین شما نیاز به یک برنامه مدیریتی دارید؛ از بهترین و مشهورترین برنامه‌های مدیریتی و هماهنگ‌سازی Hootsuite است. این شرکت معروف در وبلاگ خود یک برنامه روزانه ۱۸ دقیقه‌ای را برای شما مشخص کرده که برای برندهای نوپا و تازه‌کار بسیار مفید است و کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

هشت دقیقه مطالعه و بررسی مطالب مرتبط با برند معنای بررسی در شبکه‌های اجتماعی خواندن اخبار مرتبط و به اصطلاح گوش‌دادن و شنیدن است که هدف آن تنها یافتن گفت‌وگوها و بحث‌های مرتبط با شرکت و برند آن‌هاست. از وظایف مهم و اصلی روزانه شما انجام دادن این فرآیند است که باعث:

الف) کمک کردن به بهتر شدن خدمات ارائه شده به مشتریان شده و همچنین دریافت کردن نظرات و پیشنهادات آن‌ها.

ب) در رابطه با رقیبانتان اطلاعات مفید و خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد.

ج) ایده‌های جدیدی برای ایجاد مطالب به شما خواهد داد.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

برای اصطلاحا گوش‌دادن و شنیدن بهتر می‌توانید به جست‌وجو و سرچ واژگان کلیدی مرتبط با برند، هشتگ‌ها، علامت‌ها و اشاره‌ها و نیز پیام‌های دریافتی از مخاطبان و دنبال‌کنندگان بپردازید و برای این کار می‌بایست روزانه نکاتی را که باید درنظر داشته باشید یادداشت کنید:

  • علامت‌ها و اشاره‌هایی که به برند و محصولات شما می‌شود: در میان هشتگ‌ها و واژگان کلیدی مرتبط با برند و محصولاتتان جست‌وجو کرده و تمامی بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که در رابطه با برند شماست، دنبال کنید و به تمامی آن‌ها و همچنین پیام‌های دریافتی با دقت و حوصله پاسخ مناسب دهید. می‌توانید از پاسخ‌های آماده ابزارهای مربوطه بهره ببرید ولی بهتر و صحیح‌تر آن است که با مخاطب ارتباطی مستقیم و انسانی داشته باشید.
  • رغبت به خرید کردن: به دنبال بحث‌ها و مطالب مرتبط با محصولات و خدمات برند خود در شبکه‌های اجتماعی باشید، چرا که این بحث‌ها منبع بسیار خوبی برای جذب بیشتر مشتری و دنبال‌کننده است. برای این مورد باید دامنه جست‌وجو خود را افزایش دهید و علاوه بر واژگان کلیدی واژگانی نزدیک به آن‌ها را نیز جست‌وجو کنید.
  • اخبار مرتبط: هشتگ‌های مرتبط با حرفه خود را دنبال کنید به‌خصوص خستگی‌های پرطرفدار را. به این منظور ابتدا باید افراد صاحب‌نظر و واژگان کلیدی حرفه خود را پیدا کنید، همچنین می‌توانید یک فید RSS برا مطالعه روزانه خود ایجاد کنید.

برنامه‌ی روزانه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی

برنامه‌ی روزانه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی پنج دقیقه ایجاد ارتباط در این قسمت اشکالات زیادی وجود دارد. دلیل اصلی این اشکالات این است که مخاطبان و دنبال‌کنندگان اغلب (در حدود ۹۰٪) خواهان ایجاد ارتباطی خوب و مفید با مدیران برندها و خود برندها هستند اما تنها در حدود ۵۰٪ آن‌ها برندها و شرکت‌ها را در این امر (ایجاد رابطه‌ای مستمر و ثمربخش با مخاطبان و دنبال‌کنندگان) موفق می‌دانند. در صورتی که گام اول یعنی گوش‌دادن و شنیدن را به‌خوبی انجام داده باشید، یافتن دنبال‌کننده و مشتری برایتان آسان و راحت خواهد بود. پس از آن می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • پاسخ دادن به سوالات و نظرات
  • نشان دادن علاقه‌مندی و ارسال مطالب به پست‌های مرتبط.
  • دنبال‌کردن مخاطبان و صاحبان‌نظر در حرفه مربوطه.
  • بازنشر مطالب آن‌ها منبع
فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.