مدارک لازم جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مدارک لازم جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مدارک لازم جهت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در مقاله های قبل درباره کسب و کار سنتی و کسب و کار آنلاین همچنین معایب و مزایای آنها صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با گذشت زمان و تغییر شرایط زندگی افراد و همچنین پیشرفت ابزار ارتباطی خیلی از افرادی که با انجام کارهای سنتی کسب درآمد می کنند مجبور به تغییر هستند و باید کسب و کارهاشون اینترنتی و جدید بشه. در این مقاله درباره اقدام هایی که برای شروع کسب و کار اینترنتی لازمه صحبت میکنیم.

طراحی سایت  

• طراحی سایت و اپلیکیشن

قبل از هرچیزی لازمه بسته به نوع نیازتون یه سایت یا اپلیکیشنی که خوب طراحی شده باشه برای شروع کار داشته باشید چون اولین چیزی که یه مشتری به چشممش میخوره طرح سایت یا اپلیکیشن شماست پس انتخاب یه شرکت خوب برای طراحی سایت اولین و مهم ترین قدم برای شروع کسب و کارهای اینترنتی هست.

• دریافت مجوز های لازم

پس از انجام کارهای طراحی سایت برای شروع کسب و کار اینترنتی نیاز به دو نوع مجوز هست :  

1-مجوز کسب و کار آنلاین

2-مجوز اختصاصی صنف

 

1-مجوز کسب و کار آنلاین

این مجوز توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر میشه که هر شخصی برای انجام کارهای اینترنتی حتما باید این مجوز رو داشته باشه البته سایت های شخصی،شرکتی و موارد مشابه که در این سایت ها خرید و فروش و بازاریابی کالا انجام نمیشه و در اصل انتقال پولی در کار نیست نیازی به داشتن این مجوز ندارند.

اینماد

نماد اعتماد الکترونیک نمونه بارز مجوز کسب و کار آنلاین است. داشتن نماد اعتماد الکترونیک یا eNAMAD (اینماد) باعث افزایش اعتماد مشتریان می شود. برای گرفتن نماد اعتماد الکترونیک باید به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک مراجعه کنید و بعد از ارسال مدارک مورد نیاز و تایید کارشناسان مربوطه، این نماد به سایت شما اعطا می گردد. با مراجعه به سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک می تونید مراحل ثبت نام رو انجام بدید که معمولا گرفتن این نماد زودتر از یک ماه امکان پذیر نیست.

مراحل دریافت نماد در سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک:

1- ثبت نام 2- تکمیل اطلاعات (احراز اطلاعات هویتی) 3-افزودن کسب و کار 4- تاییدیه فنی 5- احراز صحت اطلاعات کسب و کار(احراز آدرس محل فعالیت ، شماره تماس کسب و کار اینترنتی و احراز آدرس پست الکترونیکی) 6-تکمیل فرم نظر سنجی 7-بررسی چک لیست الزامات نماد اعتماد الکترونیکی 8-تعهد الکترونیکی 9- اعطای نماد 10-درج کد مجوز بروی سایت مدارک مورد نیاز جهت ثبت درخواست: - متقاضیان حقیقی: 1-تصویر پروانه / مجوز فعالیت (در صورت لزوم) 2-اسناد هویتی متقاضی( شناسنامه، کارت ملی و مدرک وضعیت نظام وظیفه) - متقاضیان حقوقی (تجاری / غیر تجاری) : 1- تصویر آگهی روزنامه رسمی 2-تصویر اصل اساسنامه 3-آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود) 4-آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت مدیره (در صورت وجود) 5-آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شركت(در صورت وجود) 6-تصویر پروانه / مجوز فعالیت (در صورت لزوم) - متقاضیان دولتی تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب سایت به دستگاه دولتی مزبور و معرفی نماینده معرفی شده در پرونده نماد در متن نامه منبع : سایت اینماد انواع اینماد

نمادهای اعطا شده سه دسته هستند :

1- نماد موقت                             2 - نماد دائم یک ستاره                            3- نماد دائم دو ستاره

ستاره های نماد به معنی سطح اعتماد و کیفیت عمکرد سایت است، تعداد ستاره های بالاتر به معنی کیفیت و اعتماد بیشتر و همچنین عملکرد بهتر است، نماد موقت هم به وب سایت های تازه کار که فاکتورهای اولیه گرفتن نماد را رعایت کردند اعطا می شود تا در زمان مناسب سایر فاکتورها را رعایت کنند و بتوانند نماد دائم را دریافت کنند.

2-مجوز اختصاصی صنف

این مجوز بستگی به نوع کار و فعالیت داره و هر صنفی باید مجوز خود را از اتحادیه مربوطه بگیره به عنوان مثال کسی که در حوزه تولید مواد غذایی مشغول به کار هست باید مجوز خود را از وزارت بهداشت و درمان و آموزش بگیره.

درگاه پرداخت

• درگاه پرداخت

بعد از گرفتن مجوزهای لازم برای فعالیت سایت لازمه که شما یک درگاه بانکی داشته باشه که مشتریای سایت بتونند براحتی کالا و خدمات مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنند و مبلغ موردنظر را پرداخت کنند. درگاه پرداخت دو نوع است:

1 – درگاه اصلی                   2- درگاه واسط

درگاه اصلی : این درگاه فقط به سایت هایی که دارای اینماد هستند تعلق می گیرد .

درگاه واسط : این درگاه قابل استفاده در همه سایت ها است اما این درگاه مبلغی از پول شما را کم می کند، به عنوان مثال زرین پال یک درگاه واسط است. با طی این مراحل شما میتونید به راحتی کار خودتون رو به صورت اینترنتی شروع کنید و از این راه کسب درآمد کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.