مثال‌ها و تجارب اعتمادپذیری

مثال‌ها و تجارب اعتمادپذیری

بحث اعتمادپذیری را در این مقاله مطرح کردیم و به بررسی معنی این کلمه پرداختیم. حال وقت آن رسیده که به تجارب اعتمادپذیری و مثال‌ها و مصداق‌هایش در فضای اینترنتی توجه کنیم. چنانچه شما کلمه‌ی «Cheap Franchises»  را جست‌وجو کنید، نتیجه این چنین خواهد بود:تجارب اعتمادپذیری

همانطور که مشاهده می‌کنید این وبگاه، 4 جایگاه از 5 جایگاه برتر را از آنِ خود کرده است و این نتیجه با چیزی جز اعتمادپذیری مطالب به دست نمی‌آید. توجه داشته باشید که اعتمادپذیری در این زمینه خاص به معنای آن نیست که در تمامی زمینه‌ها نیز موثق باشد، به طور نمونه در صورتی که وبگاه Entrepreneur مطلبی را در رابطه با جام جهانی نشر کند نباید انتظار داشته باشید که رتبه این این وبگاه برتر و بالاتر از وبگاه‌های ورزشی ESPN یا FOX باشد. حال اینکه شما نیز با استفاده از این شیوه می‌توانید رتبه مورد نظر را در گوگل کسب کنید. به میزانی که موضوعی که انتخاب می‌کنید عمومی‌تر باشد، درصد اینکه وبگاهی را ببینید که در رابطه با همان موضوع مطلبی را نش کرده و از وبگاه شما نیز موثق‌تر باشد افزایش می‌یابد؛

اما هر قدر مطالبی را که نشر می‌کنید دارای موضاعات خاص‌تر و منحصر به‌فردتری داشته باشد، این احتمال کاهش یافته و سبب راحت‌تر و آسان‌تر شدن مسیر شما در رسیدن به رتبه مورد توجه‌تان در گوگل خواهد شد. به عنوان نمونه می‌توان به مثال زیر توجه کرد: شخصی به نام آندره هوسپنی به راه‌اندازی وبگاهی تحت عنوان Dog's Life پرداخته و بیان می‌دارد که برای آگاه شدن دارندگان سگ از جدیدترین و به‌روزترین اخبار در رابطه با آن‌ها منبع موثقی به‌شمار می‌رود.

این وبگاه جدیداً مطلبی را با عنوان « Dog- Friendly Office in 2018 » انتشار داده است و این در حالی است که در صورتی که شما کلمه « Dog- Friendly Office » را در گوگل جست‌وجو کرده باشید؛ مطلبی از این وبگاه به چشم شما نمی‌خورد و رتبه برتر گوگل به مطلبی از وبگاه Fortune اختصاص دارد که وبگاهی به مراتب بهتر و بزرگتر از وبگاه Dog's Life است.

تجارب اعتمادپذیری

اگر به تاریخ نشر این مطلب دقت کنید، درمی‌یابید که این مطلب در سال 2016 نشر شده است که این نمونه بارز خوبی است از این نکته که یک مطلب در مدت زمانی طولانی می‌تواند در نتایج جست‌وجوهای گوگل صاحب رتبه‌های برتر باشد. در طی حدودا 3 سال گذشته افرادی که به‌دنبال یافتن مطلبی با این عنوان و یا حتی مشابه به آن بوده‌اند، به وبگاه Fortune مراجعه می‌کردند و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست می‌آوردند.

نکته دیگر اینکه وبگاه Fortune به نوعی فرصتی را برای وبگاه Dog's Life به‌وجود آورده است و آن این است که این مطلب در سال 2016 نشر شده است، پس این امکان وجود دارد که محتوا چندان به‌روز نباشد و دارندگان سگ نیز به‌دنبال مطالب خاص‌تری باشند و به جست‌وجوی چیزی مثل « Dog- Friendly Office in 2018 » بپردازند. تنها این عامل تخصصی بودن مطلب سبب شد تا وبگاه Dog's Life برای مدت زمانی هر چند کوتاه به عنوان رتبه برتر گوگل قرار گیرد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.