مایکروسافت ساکت ترین نقطه زمین!

مایکروسافت ساکت ترین نقطه زمین!

تعداد اندکی از افراد میدانند که یک تالار بدون پژواک و انعکاس چیست و از این تعداد نیز شمار کمی این فرصت استثنایی را داشته اند که در داخل یکی از این تالارهای بدون پژواک حضور داشته باشند.بدون هیچ شکی بودن در یک اتاق که برای آن طراحی شده تا سکوت مطلق را برای منظوری خاص فراهم کند هم هیجان آور است و هم سرگیجه آور. حال اگر این سکوت مطلق در جایی باشد که به شکل رسمی از سوی گینس به عنوان ساکت ترین نقطه زمین شناخته شده است، هیجان و سرگیجه دو چندان را به همراه دارد

خبری

به آزمایشگاه صدای مایکروسافت خوش آمدید! به گزارش «تابناک» آزمایشگاه مخصوص صدای مایکروسافت در مقر اصلی این شرکت در «ردموند» واشنگتن، به عنوان ساکت ترین نقطه روی زمین شناخته شده است و این موضوع در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شده. باور کنید یا نه، میزان سکوت در این اتاق ضد پژواک برابر با منفی 20.6 دسیبل (-20.6 dBA) برآورد شده است که به شکلی غیر قابل تصور ساکت است. ساختمان شماره 87 در پردیس بزرگ مایکروسافت در واقع سه تالار ضد پژواک دارد اما بزرگترین و ساکت ترین آنها یعنی همین آزمایشگاه صدا به گونه ای طراحی شده است که لرزشها را تا حد مطلق از بین ببرد. مایکروسافت این تالار را برای این منظور طراحی کرده است که در آن دستگاه ها و تکنولوژی های صوتی خود را آزمایش کند و از این طریق موفق شده است تا رکورد قبلی سکوت را که برابر با منفی 13 دسیبل در لابراتوار «اورفیلد» مینیاپولیس بوده است، بشکند.

اتاق های این تالار با شکاف های مثلثی ساخته شده از مواد ضد صدا طراحی شده تا ارزش های صدا و امواج صوتی را تا آخرین حد ممکن جذب کرده و از بین ببرد. مایکروسافت در باره این تالار گفته است که در آن همه صداها جذب میشود و رسیدن به سکوتی ببیشتر از این عملا ممکن نیست. زیرا مرزهای فیزیک اجازه از بین بردن صدا بیش از مفنی 23 دسیبل را در حال حاضر نمیدهد. نکته اصلی در این است که گوش انسان توان شنیدن صدا تا صفر دسیبل را دارا است و هر صدایی پایین تر از این، از محدوده شنوایی انسان خارج است و از همین روی است که رسیدن به رکورد منفی 20.6 دسیبل یک دستاورد شگفت انگیز است. برای دیدن اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.