قابلیت های جدید وردپرس

قابلیت های جدید وردپرس

قابلیت های جدید وردپرس 4.9.7

در چند روز گذشته نسخه جدید وردپرس بر روی سایت رسمی وردپرس قرار گرفت.که پس از گذشت چند روزی وردپرس جدید ترجمه شده و در سایت وردپرس فارسی قرار گرفت. در این میان می توان به چند تغییر ظاهری وردپرس که در این نسخه رونمایی شد اشاره کرد. در منو نمایش گزینه به اسم سربرگ اضافه شده است. که در واقع کار این منو اضافه کردن تصویر هدر(سربرگ) به وب سایت است. در قالب هایی که از هدر ثابت پشتیبانی می کنند می توانید با مراجعه به این منو هدر را برای این وب سایت تعریف نمایید. این در حالیست که در نسخه های پیشین وردپرس می بایست با مراجعه به سفارشی سازی این کار را انجام می دادید. با این حال اگر شما بر روی سربرگ در منو نمایش نیز کلیک کنید باز همان صفحه سفارشی سازی و همان بخش سربرگ برای شما باز می گردد.

قابلیت جدید وردپرس 

در منو ابزار ها دو زیر منو به نام های برون بری داده های شخصی و حذف داده های شخصی اضافه شده است. با ورود به زیرمنو برون بری داده های شخصی صفحه زیر برای شما باز می شود.

شرکت طراحی وب سایت هفت وب

این صفحه از شما می خواهد که ایمیل خود را وارد نمایید (این ایمیل می بایست از ایمیل های مدیر وب سایت باشد).

قابلیت جدید وردپرس

پس از وارد کردن ایمیل ، ایمیل شما به لیست زیرین خود اضافه می گردد در صورتی که بر روی ایمیل قرار بگیرید گزینه دانلود داده های شخصی به شما نمایش داده می شود.

قابلید جدید وردپرس

با کلیک بر روی این گزینه فایل زیپی برای شما دانلود می شود که یک فایل با پسوند Html در آن قرار دارد. این فایل در واقع گزارشی از فعالیت مدیر سایت بر روی این سایت می باشد که اطلاعاتی همچون یوزرنیم ، عکس های آپلود کرده، شناسه کاربری وی ، تاریج ایجاد اکانت ، نام نمایشی به کاربر و نام مستعار و در کل فعالیت های مرتبط با ادمین که چه کار هایی بر روی وب سایت شما انجام داده است را در این فایل می توانید بیابید.

قابلیت جدید وردپرس

سپس پس از دریافت فایل وضعیت آن به شکل تکمیل شده در آمده و زمان ثبت درخواست نیز ثبت شده است. اگر نمی خواهید مدیر شما متوجه گرفته شدن این گزارش شود امکان حذف این گزارش نیز از طریق حذف درخواست در دسترس شماست.

قابلیت جدید وردپرس

با این روند شما می توانید فعالیت های ادمین های خود را مانیتور کنید و اگر ایمیلی وارد کنید که جزو کاربران سایت نیست فایل تنها ایمیل شخص مقابل ، لینک وب سایت و تاریخ ثبت درخواست می باشد.

قابلیت جدید وردپرس

نکته حائز اهمیت این می باشد که این گزارش تنها از اطلاعات کاربر (مدیر وب سایت) در حین کار با وردپرس می باشد و هیچ گونه روند کار با افزونه و پلاگین را ثبت نمی نماید. این روند ، روند کوتاه شده می باشد در واقع فرآیند به این صورت است که پس از وارد کردن ایمیل یک ایمیل جهت تایید به ایمیل وارد شده از طرف سایت ارسال میگردد که حاوی درخواستی مبنی بر گرفتن اطلاعات شما ارسال شده است ایا آن را تایید میکنید؟ اگر بر روی لینک کلیک کند آن تایید می شود و می توان از پنل آن گزارش را دانلود کرد و سپس مجددا می بایست بر روی دکمه کلیک کرده تا به آن ایمیل ، ایمیل دیگری ارسال شود که لینک فایل مزکور در آن قرار گرفته است.   برویم به منوی بعدی!حذف اطلاعات شخصی...

قابلیت جدید وردپرس

در واقع شما می توانید از این بخش تمامی اطلاعات مدیر شرکت (از طریق وارد کرد ایمیل) را پاک نمایید. که پس از وارد کردن ایمیل مجددا به منو زیر میاید و شما با بردن موس بر روی این ایمیل می توانید اجبار حذف داده های شخصی را کلیک کرده و اطلاعات شخصی مدیر مذکور را پاک نمایید.این در حالیست که همانند بالا فرآیند منطقی آن به این صورت است که ایمیل برای کاربر ارسال می شود و با تایید آن گزینه ای می آید که می توان با کلیک بر روی آن فرآیند مورد نظر را انجام داد.   تذکر : این لینک ها تنها 24 ساعت کار می کنند و بعد از آن به طور اتوماتیک غیر فعال می شوند.   در منو تنظیمات نیز زیر منویی با اسم خصوصی اضافه شده است.که به شما این امکان را می دهد که یک برگه را به عنوان قوانین حریم خصوصی وب سایت نوشته و در معرض دید کاربران خود قراردهید.این کار برای بالا بردن حفاظت امنیتی وب سایت شما می باشد.شما می توایند این کار را به دو صورت انجام دهید. 1- از قبل برگه ای برای این کار درست کرده باشید و آن را در این قسمت معرفی کنید. 2- یک برگه جدید ساخته و ضمن قرار داد قوانین در آن ، آن برگه را معرفی کنید. در هر دو صورت می بایست بعد از آن وارد فهرست ها شده و برگه را در آنجا نیز معرفی نمایید.

قابلیت جدید وردپرس   تذکر : منظور از مدیر وب سایت شخصی می باشد که با پنل مدیریتی وب سایت کار انجام می دهد که می تواند هر گونه سطح دسترسی داشته باشد در واقع سطح دسترسی ها مهم نمی باشد. پیروز و سربلند باشید.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.