عذرخواهی بیل گیتس بابت Ctrl+Alt+Del

عذرخواهی بیل گیتس بابت Ctrl+Alt+Del

بیل گیتس بنیان گذارماکروسافت و ثروتمندترین مرد جهان میگوید که هیچ وقت به دنبال این نبوده که به گذشته بازگردد. در واقع، نام اولین و مشهورترین کتاب او تا به امروز یعنی “جاده پیش رو” برگرفته از این اندیشه وی میباشد.

بنابراین تعجب برانگیز نیست که زمانی که در رویداد تجاری بلومبرگ این سؤال از او پرسیده شد که آیا در صورت وجود شرایط، حاضر میباشد که کلیدی مجزا را جهت انجام وظایف کلیدهای سه انگشتی “control-alt-delete” طراحی کند، این گونه پاسخ میدهد:

“نمی شود به عقب بازگشت و چیزهای کوچکی را در زندگی تغییر داد، بدون آنکه چیزهای بزرگ دیگر تحت تاثیر قرار نگیرند.”

با این حال، گیتس اعتراف میکند که اگر میتوانست یک چیز را بدون در نظر گرفتن خط زمان تغییر دهد، این بوده است که حتماً یک کلید مجزا را جهت انجام وظایف کلیدهای “ctrl+alt+delete” در نظر میگرفت.

netnevesht.ir

این اولین باری نیست که بیل گیتس چنین سخنانی را بر زبان می آورد. او در سال ۲۰۱۳ نیز در مصاحبه ای گفته بود که در نظر داشته است که کلیدی مجزا را به منظور انجام وظایف سه کلید مذکور طراحی کند، اما از آنجا که مایکروسافت، در سالهای آغازین طراحی ویندوز، آن را بنا به درخواست شرکت IBM تولید میکرد و از حمایت این شرکت برخوردار بوده است، موفق نمیشود که نظر مثبت این شرکت را برای طراحی کلید مجزا جلب کند. دیوید برادلی از مهندسان شرکت IBM شخصی بود که مکانیسم سه کلید CTRL-Alt-Del را طراحی کرد. برادلی در این باره میگوید: “اگرچه من این مکانیزم را طراحی کردم، اما بیل گیتس کسی بود که آن را معروف کرد.” لازم به ذکر میباشد که به مرور زمان، کارایی کلیدهای ctrl-alt-delete فراتر رفته و تنها به بوت کردن سیستم ختم نمیشود. منبع:netnevesht.ir

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.