طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک

در جامعه امروزه که اکثر کسب و کارها به وسیله اینترنت و به صورت مجازی صورت میگیره برقراری ارتباط موثر با کاربران و مشتریان به صورت مجازی خیلی مهمه. افراد مختلف برای داشتن بازار کار خوب و افزایش سرمایه برای محصولاتی که بفروش میرسونن یا خدماتی که ارائه میدن نیاز به جلب توجه مشتری های مختلف دارن، یکی از مهم ترین نکاتی که برای جذب مشتری خیلی تاثیرگذاره داشتن طراحی گرافیک خوب و متفاوته.  

اول ببینیم در کسب و کار سنتی چه چیزهایی برای جلب مشتری لازم و ضروری بوده تا همون چیزها رو در کسب و کار آنلاین به صورت امروزی بکار ببریم.  

نحوه جذب بهتر مشتری در کسب و کار سنتی

  طراحی گرافیک و جلب مشتری

برای درک بهتر این موضوع تصور کنین برای خرید یه وسیله مورد نیازتون مثل لباس به خرید رفتین و دو تا پاساژ رو تصور کنین که بهم نزدیک هستن و میتونین از هر کدوم از اونها خرید کنین. یکی از پاساژها دکور خیلی خاص و متفاوتی داره و رنگ لباس های مختلف رو درکنار همدیگه خیلی خوب ست کرده و از وسایل تزیینی متفاوت و خوش رنگی هم استفاده کرده بطوریکه شاید شما چن دقیقه ای هم ناخودآگاه محو تماشای این دکور و تزیین شده باشین و در مقابل هم پاساژ کناری خیلی ساده بدون هیچ سلیقه و صرف وقتی چن لباس رو تو دکور گذاشته باشه مطمئناٌ شما حس خوبی از پاساژ اول میگیرن و اگر اون پاساژ قیمت های معقولی هم داشته باشه مسلماٌ خریدتون رو تو همون پاساژ انجام میدین. رعایت ظاهر و داشتن دکور جذاب، طراحی متفاوت،استفاده از وسایل تزیینی خاص، رعایت اصول رنگ بندی و... برای جلب مشتری در کسب و کار سنتی همیشه مهم بوده و هست حالا این کارها در کسب و کار آنلاین در قالب طراحی گرافیک اسم برده میشه.

طراحی گرافیک در کسب و کار آنلاین

کسب و کار آنلاین

همونطور که مثال زدم داشتن ظاهر جذاب و متفاوت برای جلب مشتری بیشتر خیلی موثره، حالا هم در کسب و کار آنلاین داشتن گرافیک خوب و متفاوت یک سایت، طراحی کارت ویزیت خاص، طراحی بنر جذاب و مواردی مشابه تاثیر بسزایی داره که در ادامه درباره هرکدوم توضیح میدم تا هم بیشتر با این موارد آشنا بشین و هم اینکه ببینین کاربرد طراحی گرافیک در مشاغل مختلف چطور هست.

در حقیقت طراحی گرافیک برقراری ارتباط دیداری با افراد مختلفه که از طریق طراحی نمادهای مختلف، ایجاد طرح و اشکال خاص، نوشتن کلمات به شیوه متفاوت و ... شکل میگیره. در واقع مغزما بهتر میتونه تصاویر رو درک کنه و همچنین تصاویر مدت زمان بیشتری هم نسبت به جملات و عبارات ساده در ذهن باقی میمونن. در حقیقت هرچه طراحی گرافیک خلاقانه تر باشه و بیشتر بتونه مخاطبای مختلف رو جذب کنه طراحی موفق تر است و  بیانگر حرفه ای بودن طراح گرافیک است.

موارد مختلف طراحی گرافیک

بنر تصویر متحرک اینفوگرافیک کارت ویزیت لوگو شبکه های اجتماعی کاتالوگ AR

توضیح موارد مختلف طراحی گرافیک

بنر

بنرها در کسب و کار آنلاین یکی از مهم ترین موارد طراحی گرافیک هستن که معمولا برای تبلیغ استفاده میشن و انواع مختلفی دارن متن، تصویر یا ترکیب متن و تصویر باهم. در واقع بنر ها مثل پوسترها هستن که پیام های مختلفی رو خصوصاٌ پیام های تبلیغاتی رو به مخاطب های مختلف منتقل میکنن. بنر در طراحی گرافیک

شما در صفحه های مختلف وب سایت ها تا الان هزاران بار بنرهای مختلف رو دیدین که درباره موارد مختلف تبلیغ میکنن. در واقع با طراحی گرافیک یک بنر میتونین حرفه و شغل خودتون رو به هزاران نفر در سراسر دنیا معرفی کنین که البته هرچی طراحی گرافیکی این بنر تخصصی تر باشه مطمئناٌ مشتری های بیشتری هم جذب کار و حرفه شما میشن. برای آشنایی بیشتر با بنرها میتونین در مقاله تبلیغ آنلاین- قسمت اول مطالب بیشتری بخونین.  

تصویر متحرک

یکی دیگه از موارد طراحی گرافیک استفاده از تصویر متحرک یا همون گرافیک محرک هست. در این مورد تصویرهای طراحی شده توسط طراح گرافیک با صدا و حرکت همراه میشن تا جذابیت بیشتری داشته باشن. انیمیشن های مختلف نمونه بارز تصویر متحرک هستن.

انیمیشن در طراحی گرافیک

در این مورد صدا و حرکت و تصاویر طراحی شده همه با هم در ارتباط هستن تا تاثیرگذاری بیشتری روی مخاطبهای مختلف بزارنن. تا الان تبلیغ های مختلف چند ثانیه ای زیادی رو دیدین که به صورت گرافیک محرک ساخته شدن.  

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ترکیب دو کلمه اطلاعات و گرافیک است. در این مورد از طراحی گرافیک، مطالب و داده های زیاد در قالب تصویر و گرافیک به صورت مختلف به مخاطبان نمایش داده میشه. به عنوان مثال به تصویر زیر توجه کنین.

اینفوگرافیک در طراحی گرافیک

البته اینفوگرافیک انواع مختلفی داره که براساس نیاز کاربران مختلف طراحی میشه مثلا بعضی وقتا مخاطب با دیدن یه عکس که میتونه شامل موارد مختلف و آیکون های متنوع باشه همه اطلاعات و داده ها رو متوجه بشه ولی در موارد دیگه اطلاعات به صورت پشت سرهم در چند آیکون و طرح یا در قالب انیمیشن به مخاطب نمایش داده میشن و .....   اینفوگرافیک زیر درباره راهکار اصلی جذب سرمایه و نقش ماموریت کارگذارانه که در مقایسه با اینفو گرافیک قبلی اطلاعات بیشتری داره و مفاهیم بیشتری رو به مخاطبای مختلف نشون میده.

اینفوگرافیک در طراحی گرافیک

در واقع این مورد باعث میشه مخاطبها، اطلاعات مختلف رو بهتر و سریع تر درک کنن و همچنین مدت زمان بیشتری این اطلاعات تو ذهنشون میمونه.  

کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

همه ما کارت ویزیت های مختلفی رو دیدیم و دربارش میدونیم پس نیازی به تعریف بیشتر نداره. اهمیت داشتن کارت ویزیت خوب با یه طراحی گرافیک خاص مثل اهمیت همون دکور متفاوت یه پاساژ خاص هست که احتمال خرید رو بیشتر میکنه. با داشتن یه کارت ویزیت خاص و متفاوت احتمال مراجعه مشتری های مختلف به شما بیشتر میشه.  

لوگو

طراحی لوگو

لوگو همون نماد شرکت های مختلفه که هر شرکت لوگوی خاص خودش رو داره. هر شرکتی چه بزرگ و چه کوچک روی محصولات مختلفی که تولید میکنه لوگوی خودش رو قرار میده. پوما، اپل، مرسدس و ... شرکتهای بزرگی هستن که با اسم بردن از هرکدوم از اونها لوگوی خاص آنها هم تو ذهن تداعی میشه، پس به همراه اسم بردن از هر حرفه و شغلی که دارین لوگوی شماهم به یاد میاد بنابراین داشتن لوگوی متفاوت و منحصر بفرد که طراحی گرافیک خاصی داره خیلی مهم و اساسیه.    

شبکه های اجتماعی

طراحی صفحه های شبکه های اجتماعی

این روزها اهمیت شبکه های اجتماعی غیر قابل انکاره و همه درباره این شبکه ها بخوبی میدونن و تقریبا همه افراد دنیا عضو این شبکه های مختلف هستن و درصد خیلی کمی از افراد هستن که در هیچ شبکه اجتماعی عضو نباشن پس این شبکه ها محیط خیلی خوبی برای تبلیغ و دیده شدن هست. همونطور که چندبار در این مقاله هم گفتم ارتباط تصویری و گرافیکی تاثیر خیلی بیشتری روی مخاطبای مختلف داره و شما با داشتن طرح های گرافیک خوب میتونین بازدیدکننده های بیشتری رو داشته باشین و بهتر دیده بشین. هر شخصی باید مرتبط با حرفه ای که داره مطالب خاصی رو در صفحه های شبکه های اجتماعی خودش بزاره تا مخاطبای بیشتری رو جذب کنه این کار نیاز به داشتن دانش در زمینه تولید محتوا و همچنین طراحی گرافیک داره که بدونیم با توجه به حرفه افراد مختلف چه محتوایی رو بزاریم یا چه نوع تصویرهایی رو طراحی کنیم یا چه انیمیشن هایی رو در صفحه ها بزاریم. اگر این کار رو به افراد متخصص بسپارین میتونین نتیجه های خیلی خوبی رو بگیرین.  

کاتالوگ AR

طراحی کاتالوگ AR

AR مخفف (augmented reality)  به معنی واقعیت افزوده هست که یه تکنولوژی جدیده که در هر محیطی قابل اجرا هست که این تکنولوژی به افراد مختلف اجازه میده مشخصات مدنظر خودشون رو به شی موردنظر اضافه کنن تا به همون شکلی که میخوان تغییر پیدا کنه. در واقعیت مجازی که محیط و چیزهایی که می بینین همه مجازی هستن اما در AR شما در یک محیط حقیقی قرار دارین.

طراحی کاتالوگ AR

به عنوان مثال سالن خودتون رو تجسم کنین که میخوایین تغییر دکور بدین، برای جا به جایی اجسام به روش قدیمی لازمه که زمان زیادی رو صرف کنین تا متوجه بشین که کدوم وسایل رو کجا بزارین که جاش مناسب باشه و برای اون قسمت کوچیک نباشه اما در AR میتونین اجسام مختلف رو به صورت سه بعدی ببینین و اونها رو جا به جا کنینن حتی رنگ اشیا رو عوض کنین یا چیزهای جدیدی رو بزارین و هرکاری رو که به صورت فیزیکی قادر به انجامش هستین به وسیله  AR در مدت زمان کوتاه تر و با دقت بیشتر انجام بدین.

طراحی کاتالوگ AR

وقتی هم یه کاتالوگ AR داریم نمونه کارهای مختلفی که تو اون کاتالوگ هست به صورت واقعیت افزوده نمایش داده میشن انگار تمام نمونه کارها پروژه واقعی هستن.  

طراحی گرافیک به صورت AR نیاز به دانش و تجربه خاصی داره که باتوجه به کاربرد و جدید بودنش لازمه سفارش کار AR رو به یک تیم متخصص و حرفه ای بسپارین.  

تخصص هفت وب در طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در هفت وب

شرکت طراحی سایت هفت وب در زمینه طراحی گرافیک فعالیت های زیادی مثل طراحی کارت ویزیت، لوگو،اینفوگرافیک،طراحی کاتالوگ AR، ساخت انیمیشن، طراحی عکس و تولید محتوا برای صفحات مختلف درشبکه های اجتماعی رو انجام میده که میتونین هر حرفه و کسب و کاری که دارین با مشاوران هفت وب در تماس باشین تا با راهنمایی مشاوران هفت وب در کمترین زمان ممکن و با قیمتی مناسب سفارش خودتون رو ثبت کنین و درآمد خودتون و تعداد مشتری هاتون رو بالا ببرید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.