طراحی وب سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس

طراحی وب سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس

با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی در این برهه زمانی و درخواست اطرافیان برای آموزش کامل سیستم مدیریت محتوا وردپرس تصمیم گرفتم از امروز این آموزش هارو به صورت قسمت قسمتی و از سطح مبتدیانه به پیشرفته در وب سایت قرار دهم. این مجموعه آموزش ها در چندین قسمت بر روی وب سایت قرار می گیرد خوشحال می شوم اگر نظری در مورد این آموزش ها دارید برایم کامنت کنید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس

 ( Wordpress)

فصل اول

معرفی زبان های برنامه نویسی وب سایت

HTML[8] : زبان نشانه گذاری فوق متن : وظیفه ی آن ، ساخت اجزا و المان ها در صفحه می باشد . آوردن متن بر روی صفحه ، تصاویر ، المان های گرافیکی ، لینک ها ، جداول و .. بر عهده ای زبان می باشد.  CSS [9] : این زبان به کمک زبان HTML  آمده و به آن یاری می دهد تا بتواند سایز ، رنگ ، جایگاهالمان ها را در صفحه و ... را تنظیم نماید.  JS [10] : جاوا اسکریت که در حال حاضر شدیدا محبوب واقع شده است نیز می تواند جلوه های ویژه[11] ای به المان ها درون صفحه دهد. چگونگی ورود المان ها به صفحه و ... را می توان با این زبان کنترل نمود.

زبان html

معرفی زبان های برنامه نویسی

در ابتدا می خواهم توضیح خلاصه در مورد زبان های برنامه نویسی و بخش بندی آنها به شما دهم و سپس بعد از آن ها به معرفی سیستم های مدیریت محتوا و در انتها به معرفی خود وردپرس بپردازم.

از دهه های پیش که برنامه نویسی به شکل امروزی دنبال شد زبان های زیادی برای برنامه نویسی به وجود امده است این زبان ها هر کدام برنامه نویسی را برای یک پلتفرم خاصی انجام می دادند بحث امروز ما در مورد برنامه نویسی وب سایت می باشد.

در حالت کلی زبان های برنامه نویسی وب سایت[1] به 2 دسته عمده زیر تقسیم می شوند:

1- طراحی وب سایت[2] (سمت کاربر[3])

2- توسعه وب سایت [4] (سمت سرور[5])

1- 1- : طراحی وب سایت : زبان های طراحی وب سایت یا همان سمت کاربرد وظیفه ساخت پوسته[6] قالب را بر عهده دارند و کدهای آنها سمت کاربر و در سیستم کاربر[7] اجرا خواهد شد. زبان هایی که در این دسته قرار بگیرند وظیفه ساخت ظاهر وب سایت را بر عهده دارند المان ها ، تصاویر ، متون و همچنین نحوه چیدمان و افکت آنها در این قسمت طراحی می گردد. زبان هایی که در این دسته کد نویسی می شوند عبارت اند از : HTML – CSS- JS HTML[8] : زبان نشانه گذاری فوق متن : وظیفه ی آن ، ساخت اجزا و المان ها در صفحه می باشد . آوردن متن بر روی صفحه ، تصاویر ، المان های گرافیکی ، لینک ها ، جداول و .. بر عهده ای زبان می باشد. CSS [9] : این زبان به کمک زبان HTML  آمده و به آن یاری می دهد تا بتواند سایز ، رنگ ، جایگاهالمان ها را در صفحه و ... را تنظیم نماید. JS [10] : جاوا اسکریت که در حال حاضر شدیدا محبوب واقع شده است نیز می تواند جلوه های ویژه[11] ای به المان ها درون صفحه دهد. چگونگی ورود المان ها به صفحه و ... را می توان با این زبان کنترل نمود.

1- 2 توسعه وب :  زبان های توسعه وب یا همان سمت سرور زبان هایی می باشند که کدهای آن سمت سرور اجرا می شود و وظیفه آنها انجام توابع[12] پشت دکمه ها [13] و ... می باشد. همچنین کدهای اتصال به پایگاه داده[14] نیز در این بخش نوشته می شوند. تمام اکشن های عملیاتی که در وب سایت های اتفاق می افتد به وسیله این زبان ها کد نویسی شده اند. زبان های توسعه وب عبارت اند از : ASP.Net – PHP – RUBY – python ASP.Net : این زبان که توسط شرکت مایکروسافت عرضه گشته است پایه طراحی بسیاری از سایت های دنیا بوده و مردم بسیاری از آن استفاده می نمایند این زبان شباهت بسیاری به زبان  #C دارد. PHP : این زبان نیز پایه اصلی طراحی وب سایت های امروزی است که در چند سال اخیر بیشترین وب سایت های طراحی شده از این زبان و مشتقات آن بوده است که در بخش انواع CMS ها به معرفی این مشتقات می پردازیم.      


[1] Web programming language

[2] -web design

[3] -web development

[4] Client side

[5] -server side

[6] -theme

[7] user

[8] -Hyper Text Markup Language

[9] Cascading Style Sheet

[10] -Java Script

[11] Effect

[12] Function

[13] Button

[14] Data Base

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.