سیاست‌های جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

سیاست‌های جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

برای جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی باید اصولی را مد نظر قرار داد. در این چند روز قصد داریم سیاست‌های مذکور را دانه‌به‌دانه توضیح دهیم (سیاست اول در اینجا).

۲. به سؤالاتی که دریافت می‌کنید، به سرعت پاسخ بدهید

هنگامی که درباره‌ی الگوها و الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌کنیم؛ افزون بر میزان به چالش کشیده شدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان، فاکتور دیگری نیز اهمیت پیدا می‌کند و آن زمان است که تاثیر زیادی بر روی محبوبیت یک مطلب و در صدر قرار گرفتن آن دارد. الگوها و الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی بر اساس زمان همرسانی و نشر مطلب و تعداد نظراتی که در این زمان دریافت کرده‌است، میزان اهمیت مطلب را تعیین کرده و به آن رتبه می‌دهند؛  پس بهتر آن است که به سوالات دنبال‌کنندگان و مخاطبان خود به سرعت پاسخ بدهید. به همان میزانی که سرعت شما در جواب دادن به سوالات زیاد باشد، درصد و احتمال دیده شدن مطلب شما افزایش خواهد یافت. از دیگر مزایای پاسخ دادن به سوالات پرسیده شده این است که سبب افزایش تعداد نظرات شده و نیز تشویق کننده دیگر دنبال‌کنندگان و مخاطبان به دادن نظرات خود است؛ هنگامی که دنبال‌کننده مشاهد می‌کند که شما به سوالات دیگران پاسخ می‌دهید، به بیان پرسش‌های خود نیز اقدام می‌کند.

۳. از دنبال‌کنندگان و مخاطبان خود بخواهید تا جاهای خالی را پر کنند

از راحت‌ترین شیوه‌هایی که می‌توانید دنبال‌کنندگان و مخاطبان را به چالش کشیده و سبب افزایش تعداد نظرات بشوید، این است که پرسش یا جمله‌ای را مطرح کرده که در آن به‌جای کلمه یا کلماتی جای خالی گذاشته‌اید و آنان باید این جاهای خالی را پر کنند. این نوع از مطالب اکثرا نتایج خوب و قابل قبولی را شامل می‌شوند به‌خصوص هنگامی که همراه با اندکی شوخی و طنز باشند.

جذب بازخورد بیشتر در شبکه‌های اجتماعی

۴. می‌توانید شرط شرکت کردن در مسابقات خود را دادن نظر بگذارید

از شیوه‌های همیشگی به چالش کشیدن دنبال‌کنندگان و مخاطبان با شرکت و برند، برگزاری مسابقات به صورت مجازی است. مطلبی مبنی بر اطلاعیه مسابقه و جوایز و هدایای آن نشر کرده و شرط شرکت کردن در آن را دادن نظرات تا زمانی مشخص اعلام کنید. به میزانی که مسابقه و نیز جوایز آن بهتر و مهیج‌تر باشد، میزان به چالش کشیده شدن دنبال‌کننده و مخاطب افزایش می‌یابد.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.