سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی مهم برای موتورهای جست‌وجو (بهینه‌سازی همساز مطالب) بخش دوم

سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی مهم برای موتورهای جست‌وجو (بهینه‌سازی همساز مطالب) بخش دوم

اگر از دنبال‌کنندگان مطالبمان باشید، حتماً مطلب «بهینه‌سازی همساز مطالب» را خاطرتان هست، این مقاله، دنباله‌ی همان مقاله‌ی پیشین است. چنانچه مطالب گذشته رو فراموش کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ضرب‌انگشتی کنید و مروری گذرا به آن داشته باشید. علاوه بر این‌ها، باید حواستان به تراکم تصاویر نیز باشد؛ چراکه کامپیوترها اکثراً تصاویری با تراکم ۷۲ پیکسل در اینچ (ppi) را نمایش می‌دهند، که به این معناست که لازم به افراط نیست و صورت افراطی‌اش مثل تماشاکردن فیلمی با کیفیت بلوری است که توسط یک تلویزیون قدیمی نمایش داده می‌شود. بنابراین حتی در صورتی که تصویر شما (pi2 500) بود، آن را از نظر ppi نیز بررسی کنید تا اطمینان یابید که برای تراکم ۷۲ مناسب باشد. بیشتر تصاویر تراکمی نزدیک (ppi 300) دارند که این باعث می‌شود تصاویر شما در حدود ۴ برابر بزرگی بیشتری داشته باشند، در حالی‌که کیفیت بهتر و بالاتری نخواهد داشت.

دومین راهکاری که توماس اسمیل ارائه کرده این است که بهبود و ارتقا را برای موبایل‌ها در نظر بگیرید. او بیان می‌دارد: «در عصر کنونی به طور میانگین در حدود ۶۹ درصد زمان رسانه‌ای که افراد مصرف می‌کنند به وسیله گوشی‌های هوشممند است و این در حالی است که تعداد کثیری از وبگاه‌های

تجاری فاقد نسخه برای گوشی‌های همراه بوده و یا به‌خوبی اجرا نمی‌شود.»

بهینه‌سازی همساز مطالب

بهینه‌سازی همساز مطالب راه‌حل‌های متفاوت و فراوانی در راستای ارتقا و بهبود اجرای نسخه‌ی وبگاه در گوشی‌های همراه وجود دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد: برای ساده‌تر کردن و نیز افزایش سرعت آن می‌توانید از صفحات موبایلی پرشتاب بهره بگیرید. در صورتی که برای وبگاه تان از وبگاه‌های مشهور میزبابی وبگاه بهره می‌گیرید، دقت داشته باشید که طریقه‌ی اجرای این میزبانی را بر روی گوشی‌های همراه امتحان و بررسی کنید. در این راستا نویسنده‌ی کارآفرین مشهور، سگان اونیبالوشی (Segun Onibalusi)، این نتیجه را ارائه کرده که بر روی گوشی‌های همراه دودا (Duda) بهتر و راحت‌تر از وردپرس (WordPress)، ویکس (Wix) یا ویبلی (Weebly)  اجرا می‌شود، اما دانستن این امر، برای شما ملاک درستی نیست و بهتر است که شما خودتان به بررسی و امتحان پرداخته و برترین و سازگارترین آن‌ها را با مطالب خود بیابید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.