سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی مهم برای موتورهای جست‌وجو (بهینه‌سازی همساز مطالب) بخش اول

سئوی اصولی: دو مؤلفه‌ی مهم برای موتورهای جست‌وجو (بهینه‌سازی همساز مطالب) بخش اول

منظور از بهینه‌سازی همساز مطالب این است که مطالب موجود در وبگاه را به‌گونه‌ای همساز با درآمدزایی ارتقاء ببخشیم. لازمه‌ی این کار را در ادامه ارائه می‌کنیم.

۱. قبل از نگارش مطلب، مطمئن شوید که وبگاه شما بهینه است همانطور که می‌دانید موتورهای جست‌وجوگر تنها به بررسی کلمات در یک صفحه نمی‌پردازند بلکه این توانایی را دارند تا عواملی چون کیفیت، تداوم سرعت و نیز موثق بودن سایت شما را بررسی کنند. در بحث سئوی وبگاه عوامل متعدد دیگری نیز بررسی می‌شوند.  

۲. دو عامل پراهمیت سایت برای موتورهای جست‌وجو

  • سرعت 

عوامل فراوانی وجود دارند که نیاز دارند تا سرعت وبگاه شما تا حد امکان بالا باشد، از جمله اینکه دنبال‌کنندگان و مخاطبان بسیار کم‌صبر هستند و هنگامی که بارگذاری یک سایت مقداری طول بکشد این امکان وجود دارد که سایت ترک کنند، برخی اوقات همیشگی. علاوه بر این بهبود و ارتقا سرعت وبگاه می‌تواند سبب افزایش دانلودها و بازدیدکنندگان سایت شود. توماس اسمیل (Thomas Smale) که یک نویسنده‌ی کارآفرین است، دو راهکار برای افزایش سرعت وبگاه پیشنهاد می‌کند: نخستین راهکار این است که تصاویر موجود در وبگاه خود را بهبود و ارتقا بخشید. او بیان می‌دارد: «طبق بررسی‌ها و تحقیقاتی که انجام شده است، به‌طور متوسط اکثر بارگذاری‌های یک وبگاه در ارتباط با تصاویر است؛ بنابراین از آسان‌ترین راه‌ها جهت کاهش زمان بارگذاری صفحات ارتقا بخشیدن همه تصاویر موجود در وبگاه است.»

بهینه‌سازی همساز مطالب

شما می‌توانید اندازه تصاویر خود را بدون هیچ تغییری در کیفیت آن‌ها، کوچک‌تر کنید. به عنوان نمونه زمانی که شما کادری با اندازه 500 پیکسل دارید، لازم نیست تصویری با اندازه‌های 5000 پیکسل در 5000 پیکسل را برای آن آپلود کنید، چرا که اندازه چنین تصویری در حدود 100 برابر بزرگ‌تر از اندازه‌ای است که نیاز دارید و همین کار کوچک می‌تواند نشان دهنده اختلاف سرعت بارگذاری یک وبگاه شود.   پست مرتبط: کاربست شیوه‌های نو در سئوی وبگاه

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.