سئو چیست؟انواع سئو؟ابزارهای سنجش سئو وبسایت؟

سئو چیست؟انواع سئو؟ابزارهای سنجش سئو وبسایت؟

راه کارهای بهبود سئو؟انواع سئو؟ابزارهای سنجش سئو وبسایت؟

مجموع کارهایی که برای آنالیز سایت انجام می شود.ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که تعدادی از آنها رایگان و تعادی پولی ونیاز به خرید اشتراک دارند. این ابزارها به شما کمک میکنند تا وبسایت خودرا بهینه سازی کنید.ابزارهای سئو به شما این امکان را می دهند تا بتوانید سئو وسایت خود را بررسی کنید وبا استفاده از راه کارهای پیشنهادی مفید، نسبت به بهبود سئو وبسایت خود و رتبه بندی آن اقدام کنید.با استفاده از این ابزارها نیز همچنان می توانید اشتباهات و اشکالاتی راکه در سایت خود دارید پیگیری کنید، یک راه حل برای شما ارائه می شود که کاررا برای شما اسان می کند.چندین ابزار در ادامه نام برده می شود که می توانید با توجه به نیاز های خود ازآنها استفاده کنید.

سئو چیست؟انواع سئو؟ابزارهای سنجش سئو وبسایت؟

ابزارهای سئو به دو دسته تقسیم می شوند: ابزار های سئو داخلی و ابزار های سئو خارجی.  

ابزارهای سئو داخلی وبسایت: آنالیز سئو داخلی سایت یا آنالیز تمام کارهایی که در داخل سایت انجام می شود وباعث سهولت ارتباط مخاطبان با سایت می شود مثل: GTmetrix   pingdom.

ابزارهای سئو خارجی وبسایت: آنالیز سئو خارجی سایت یا آنالیز تمام کارهایی ک در خارج سایت انجام می شود.مثل: SEmrush ، Ahrefs ،alexa .

نکته:woorank ،هم جزابزارهای سئو داخلی وهم خارجی است.

  • GTmetrix

هدف : تجزیه و تحلیل فنی وبسایت منظوراز GTmetrix این است که اول سرعت سایت را ترمیم و بهبود بخشیده و دوم اینکه آنچه را که سازنده ی سایت نمی داند و با گذاشتن ادرس سایت مورد نظر به آنالیزگر اشتباهی را که در این سایت باعث پایین آمدن سرعت لود می شود را می یابد و برای از بین بردن ای اشتباهات راه کارهایی را پیشنهاد می کند که باعث بالابردن سرعت بارگزاری صفحات می شود و زمان واقعی لود شدن سایت خود را می توان پیدا کرد.و همچنین باعث بهبود سئو سایت می شود.  

  • Woorank

هدف: تجزیه و تحلیل وبسایت یکی از بهترین و محبوب ترین نرم افزارکه بعد ازGTmetrix می توان نام برد. از این سایت برای بررسی تگ متاها، تایتل و review در سایت های خود می توان استفاده کرد و همچنین نمایش پر تکرار ترین کلمات کلیدی. حال چرا woorank محبوب است؟ اول اینکه بعه سایت شما رتبه بین 1 تا100 می دهد وبا این رتبه بندی نقاط ضعف و قوت آن سایت را به ما نشان می دهد، دوم رایگان بودن سایت به مدت 14 روزه و رفع مشکلات سایت است.برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد woorank می توانید از این مقاله استفاده کنید.  

  • Pingdom

هدف: تجزیه و تحلیل وبسایت این ابزار برای تست سرعت سایت از چند نقطه مختلف جهان استفاده می شود و نتیجه تست را به شما می دهد و همچنین اطلاعات مفید و قطعی از وضعیت وب سایت شما ارائه می دهد.  

  • Alexa

هدف: تجزیه و تحلیل وبسایت کار اصلی این ابزار رنکینگ و رتبه بندی و بررسی بک لینک وب سایت هاست.و متناسب با میزان پهنای باند مصرفی، رتبه سایت را مشخص می کند.(رتبه ها از1 تا 10 میلیون ادامه دارند).هرچه عدد یک سایت پایین ترباشد بهتر است، یعنی رتبه هایی که به عدد یک نزدیکتر هستند میزان بازدید بیشتری دارند.همچنین این ابزارگزارشی از حدود سن بازدیدکنندگان وگزارش آماروکلید واژه هایی که یک سایت از طریق آن جستجو شده است و میزان بازدیدهای موفق کاربران آن سایت را به ما می دهد. هرچه زمان بازدید در یک سایت بیشتر باشد،Alexa اهمیت و اعتبار بیشتری برای آن سایت قائل می شود.  

  • SEmrush

هدف: پیداکردن کلید واژه این ابزاراطلاعات فوق العاده ای در اختیار شما قرار می دهد. کلماتی را که به شما پیشنهاد می دهد بسیار قوی و کلیدی است.اگر کامل به دنبال کلمات کلیدی و تکنیکال هستید این ابزار خوراک بهبود سئو وبسایت شماست.وهمچنین می توان لینک ها را براساس نوع آن (عکس، متن و...) نیز تفکیک کرد.  

  • Ahrefs

هدف: پیدا کردن کلید واژه این ابزاریک نوع خزنده فعال وبهترین ابزاربصری بررسی بک لینک است. از این ابزار می توانیم برای شناسایی کلمات کلیدی مهم مثل میزان جستجوی کلمه کلیدی، رتبه بندی و ردیابی و بهبود سئو استفاده کرد. در ابتدا ابزاری ساده بود اما رفته رفته تبدیل به قدرتمند ترین ابزار سئو شد و اگر دارای بانک اطلاعاتی بزرگی نبود نمی توانست به این اندازه قدرتمند باشد. سری تغیراتی در این ایزار به وجود آمد که باعث شد از حالت رایگان خارج شده و برای استفاده از امکانات آن باید نام نویسی کرده و اشتراک خرید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.