زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه

زمان مناسب جهت طراحی دوباره‌ی وبگاه

نخستین برخورد دنبال‌کنندگان و مخاطبان با یک برند و شرکت از طریق وبگاه آن شرکت است. بنابراین برخوردار بودن از یک طراحی سطح پایین‌تر و یا بهره‌گیری از فناوری‌های قدیمی، لطمه و زیان فراوانی به تصویر برند و شرکت در ذهن دنبال‌کنندگان و مخاطبان خواهد گذاشت. با وجود اینکه حفظ وبگاه و نیز طراحی مجدد آن سرمایه زیادی نیاز دارد و نیز در عصر حاضر شرکت‌ها و برندهایی که از رده خارج شده‌اند، چه بزرگ و چه کوچک، توانایی رقابت را نخواهند داشت؛ این سوال مطرح می‌شود که زمان مناسب جهت طراحی مجدد وبگاه ، چه زمانی است؟ در ادامه این مطلب به چند نکته مهم جهت درک موضوع اشاره می‌کنیم.

هم‌سطح بودن وبگاه با برند و هویت آن

تعویض شیوه و روش کار برای سازمان‌ها و شرکت‌ها امری طبیعی است. بهبود و ارتقا وضعیت‌ها و یا تغییرات اساسی اصلی راهکارهای کسب‌وکار و حرفه مورد نظر از واجبات اساسی فعالیت‌های تجاری است. وبگاه شرکت شما باید حتما این تغییرات جدید را به نمایش بگذارد، چه در صورتی که شرکت شما متمرکز بر دنبال‌کنندگان و مخاطبان خاصی باشد و چه در حالیکه محصولات و خدمات شرکت خود را مطابق با علایق متفاوت ایجاد می‌کنید.  زمان مناسب جهت طراحی مجدد وبگاه

زمان مناسب جهت طراحی مجدد وبگاه حتی در صورتی که دنبال‌کنندگان و مخاطبان شما همان خریداران قدیمی و باسابقه خود باشند، باید به‌طور مداوم وبگاه خود را بررسی کنید تا از این موضوع که وبگاه منتقل‌کننده خوبی جهت انتقال اهداف و ارزش‌های شرکت و برند هست یا نه، اطمینان حاصل کنید. توجه داشته باشید که تغییراتی که ایجاد می‌کنید باید چیزی ورای تغییر متن موجود در صفحه‌ی «درباره‌ی ما» باشد. این تغییرات باید در تمامی قسمت‌های متفاوت وبگاه نمایان باشد، چرا که حتی تغییرات کوچک و نامحسوس نیز بر ضمیر ناخودآگاه و همچنین قضاوت و تعبیر آن‌ها موثر خواهد بود. در حاشیه‌ی پیام‌های متنی خود از زیبایی‌های بصری صفحه نیز غافل نشوید و به آن‌ها اهمیت دهید. در جواب به این سوال که «آیا تصاویری که مورد استفاده قرار می‌گیرد، اهداف و ارزش‌های شرکت و برند را نمایان می‌کند؟» باید بیان کنیم که جواب این پرسش منفی است و گاهی اوقات ممکن است سبب ناامیدی خریداران و دنبال‌کنندگان قدیمی شده و یا افراد نامناسبی را به وبگاه شما جذب کند.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.