ریدایرکت|انواع آن| تاثیرآن بر سئو

ریدایرکت|انواع آن| تاثیرآن بر سئو

redirect انواع آن، تاثیرآن بر سئو

ریدایرکت چیست؟

ریدایرکت یعنی هدایت کاربران از یک آدرس به آدرس جدید است. این هدایت به صورت خودکار انجام می شود و کاربران هنگام تایپ آدرس صفحه به صورت خودکار و بدون اینکه کاری انجام دهند به صفحه جدید منتقل می شوند. زمانی که شما می خواهید صفحاتی از وبسایت خود را به صفحه دیگر منتقل کنید. یا زمانی که دامنه جدید را خریداری کرده اید و می خواهید همه دامنه وبسایت خود را به عنوان مثال از سایت haftweb.ir به دامنه جدید سایت خود یعنی haftweb.com انتقال دهید.همچنین زمانی که شما گواهی ssl خریداری می کنید و آدرس سایت خود را از http به  https تغییر می دهید و در بسیاری دیگر از موارد ریدایرکت ها می توانند به شما کنند.

انواع ریدایرکت ها

هدف ریدایرکت ها انتفال است و همه آن ها یک هدف را دنبال می کنند و هرکدام از آن ها به یک روش خاص عمل می کنند. در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

ریدایرکت 301

redirect 301 به معنای تغییر آدرس صفحه است.و این ریدایرکت کاربر و موتورهای جستجو را به صفحه جدید انتقال می دهد.از این redirect برای زمانی که آدرس قبلی به هر دلیلی تغییر پیدا کند ، استفاده می شودو باعث می شودکه تمام ترافیک های آدرس قبلی به url جدید انتقال پیدا کند. گاهی وقت ها است که شما url خاصی را تایپ می کنید ولی می بینید که آن آدرس به یک url دیگر تغییر پیدا می کند. redirect 301 باعث می شود تمام کاربران آدرس قبلی به آدرس جدید انتقال پیدا کنند

ریدایرکت|انواع آن| تاثیرآن بر سئو

چه مواقعی از redirect 301 استفاده می کنیم؟

  • تغییر نام برند و به تغییر نامی که فرد در نظر دارد
  • پیوند url قدیمی به url جدید به منظور از دست ندادن ترافیک های آدرس قبلی.
  • اصلاح آدرس به نامی کوتاه تر و مناسب تر
  • هنگامی که می خواهیم یک سایت httpرا به https تبدیل کنیم
  • اضافه کردن یا حذف www در دامین

 

چرا باید از redirect 301 استفاده کنیم ؟

گاهی اوقات شما می توانید ، آدرس صفحاتی را شبیه سایت شما هستند را برای خود خریداری کنید، مثلا آدرس سایت ما haftweb.com است ، ما می توانیم با خرید دامنه با نام haftweb.ir با استفاده از ریدایرکت 301 ، دامنه اول را به دوم انتقال می دهیم . این ریدایرکت کردن باعث می شود که هویت اصلی پا برجا بماند و تمامی راه های فرعی که باعث رفتن کاربر به آدرس اشتباه می شود را بسته نگه می دارد.

مزایای استفاده از ریدایرکت 301

انجام redirect 301 علاوه بر حفظ ترافیک آدرس قبلی سایت شما به آدرس جدید و و حفظ اعتبار و سئو سایت شما ، باعث می شود که لینک های ناقص نیز حذف شوند و خطاهای محتوای تکرای نیز برطرف شوند که اینها از مزیت های استفاده از redirect 301 است.  

تاثیر ریدایرکت 301 در سئو سایت    

هر صفحه ای که در گول ثبت می شود یک اعتبار دارد. این اعتبار می تواند کم یا زیاد باشد . بر اساس این اعتبار رتبه سایت درنتایج گوگل مشخص می شود.اگر صفحه ای که اعتبار بالایی در نتایج گوگل دارد را بخواهیم تغییر آدرس برای آن انجام دهیم . بدون redirect 301 از بین می رود و به یک صفحه بدون اعتبار تبدیل می شود.به همین دلیل برای انتقال اعتبار سایت خود می بایست از ریدایرکت 301 استفاده کنیم.

ریدایرکت  302

از redirect 302 بیشتر برای تغییر مسیرهایی که به صورت موقت هستند استفاده می شود. از redirect 302 زمانی استفاده می شود که شما قصد دارید صفحه و آدرس موردنظر را از این طریق به آدرس جدید انتقال دهید این ریدایرکت به صورت موقتی است و ممکن است شما دوباره به آن صفحه قبلی برگردید. شما با استفاده از این ریدایرکت از ایجاد خطای 404 که بیانگر حذف صفحه می باشد جلوگیری می کنید. البته در ریدایرکت 302محتوا و آدرس موقتا عوض می شود و بعد از مدتی به آدرس قبلی خود باز می گردد پس امتیاز صفحه قدیم به صفحه جدید منتقل نمی شود. بنابراین دقت کنید که زمانی که می خواهید به صورت موقت یک صفحه را منتقل کنید از این redirect استفاده کنید.

چه زمانی از redirect 302 استفاده می شود؟

از این redirect زمانی که می خواهید صفحه را تعمیرکنید  و یا طراحی آن را تغییر دهید می توانید از این ریدایرکت استاده کنید زیرا در صورت استفاده کاربر هنگامی که وارد این صفحه می شود با کد خطای 404 مواجه نمی شود و به آدرس جدید منتقل می شود..

مزایای استفاده از redirect 302

در صورت استفاده از redirect 302 شما ترافیک های ورودی به آدرس قدیمی خود را از دست نمی دهید و تمامی آن ترافیک ها به آدرس جدید منتقل می شوند و همچنین به موتورهای جستجوگر گوگل می فهمانید که این وضعیت به صورت موقتی می باشد.

تاثیر redirect 302 در سئو سایت، یافت شد اما موقتا ریدایرکت شد

چون این redirect به صورت موقتی می باشد ، اعتبار صفحه قدیمی به صفحه جدید منتقل نمی شود. پس به این معنا می باشد که آدرس جدید از اعتباریا  لینک های آدرس اصلی استفاده نکرده اند و موتورهای جستجو این را جدا از صفحه مبدا در نظر می گیرند. پس از این redirect نباید برای ریدایرکت های دائمی یا انتقال دامین استفاده شود تا اعتبار قدیمی سایت و url ما از دست نرود.برای انجام تولید محتوای حرفه ای کلیک کنید.

redirect 303

redirect 303 نیز به صورت انتقال موقت می باشد و با استفاده از آن url به آدرسی انتقال پیدا می کند که به صورت یک web page باشد و استفاده از این redirect پیشنهاد نمی شود. 

redirect 307، موقتا ریدایرکت شد

redirect 307 بسیار شبیه redirect 302 می باشد با این تفاوت که در redirect 302 به موتورهای جستجو گفته می شود که این یک انتقال موقتی می باشد و ممکن است بعدا به صفحه قبلی بازگردیم پس پیشنهاد می شود که از redirect 307 استفاده شود که مطمئن هستید به آدرس قدیمی خود برمیگردید.به منظور افزایش سئو سایت خود کلیک کنید.

redirect 308

این ریدایرکت نسخه دائمی از redirect 307 می باشد با این تفاوت که این ریدایرکت  اعتبار آدرس قدیمی وبسایت به آدرس جدید منتقل می شود.همچنین این redirect تا حد زیادی شبیه ریدایرکت  301  می باشد اما سریعتر کش می شود.

ریدایرکت meta refresh

این ریدایرکت در مقایسه با ریدایرکت های دیگر سرعت کمتری دارد و از لحاظ  سئو ارزش کمی از صفحه را منتقل می کند. این ریدایرکت معمولا به شکل صفحه موقت 5 ثانیه ای با پیغامی حاوی این که اگر تا چند ثانیه دیگربه صفحه مورد نظر منتقل نشدید اینجا را کلیک کنید.این ریدایرکت چون به صورت کامل اعتبار صفحه را منتقل نمی کند استفاده از آن از نظر سئو پیشنهاد نمی شود.

ریدایرکت ها چه تاثیری روی سئو دارند؟

یکی از مهم ترین نگرانی های کاربران هنگام استفاده از redirect درباره ی سئو است. نگرانی آن ها از این جهت می باشد که با انتقال سایت ارزش و اعتبار سایت از آدرس قبلی به آدرس جدید منتقل نشود و اعتبار و ارزش سایت آن ها از دست برود. اگر می خواهید در انتقال سایت هیچ آسیبی به سئو سایت شما وارد نشود بهترین راه در این مواقع برای شما استفاده از redirect 301 می باشد. در این مقاله به معرفی انواع ریدایرکت ها و تاثیر آن ها بر روی سئو پرداختیم، پس برای ایجاد redirect در سایت خود قبل از انجام redirect هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید از بین ریدایرکت هایی که به شما معرفی کردیم یکی را انتخاب کید. امیداواریم که این مقاله برای شما موثر و مفید واقع گردد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.