راهبردهایی برای بهبود کسب‌وکار

راهبردهایی برای بهبود کسب‌وکار

اگر یادتان باشد در بخش «شیوه‌هایی برای بهبود کسب‌وکار و تبلیغات مربوط به آن» کلیات را مطرح کردیم. در اینجا می‌خواهیم راهبردهای بهبود کسب‌وکار را مطرح کنیم. دقت کنید که این‌ها راهبرد است. یعنی اصولی کلی که بهتر است برای بهبود کسب‌وکارتان رعایت کنید.

۱. فکر بهتر شدن را در ذهن داشته باشید

در صورتی که هنوز به بهبود و پیشرفت خود، حرفه و کسب‌وکارتان شک و تردید دارید، درست این است که فکر کردن به آن را تا ساعت‌های استراحت و غیرکاری خود به تعویق بیندازید و در 40 ساعتی که در طول یک هفته کار می‌کنید، حداقل تظاهر به برخورداری از برترین محصولات و خدمات کنید. سعی و تلاش خود را به کار بگیرید تا هر روز قدمی هرچند کوتاه در جهت افزایش جذب دنبال‌کنندگان و خریداران و بهبود بخشیدن کار و حرفه‌تان بردارید. در این باره ضرب‌المثل مشهوری نیز وجود دارد که بیان می‌کند: آن‌قدر به انجام کاری تظاهر کنید که تا در نهایت آن مهارت را کسب کنید.

راهبردهای بهبود کسب‌وکار

راهبردهای بهبود کسب‌وکار

۲. راهکارهای ناکارآمد را کنار بگذارید

آیا از سایتی  برخوردارید که بخش وبلاگ آن بازدیدکننده‌ای ندارد؟ بنابراین نیکوست که این بخش را به‌کل ببندید. آیا با وجود شرکت در مناسبات و رخدادهای فراوان دنبال‌کنندگان و خریداران اندکی دارید؟ بنابراین می‌توانید زمانی را که برای شرکت در این مناسبات و رخدادها می‌گذارید، صرف انجام کارهای نتیجه‌بخش مفیدتری کنید. پس به طور کلی‌تر در صورتی که حس می‌کنید راهکاری موفق و موثر واقع نمی‌شود، آن را کنار گذاشته و زمان، دقت و تمرکز خود را برای یافتن راهکاری بهتر صرف کنید که نتیجه‌بخش و موثر واقع شده، و به بهبود و ترقی حرفه و کسب‌وکارتان کمک کند.

۳. از هم‌فکری و یاری دیگران بهره بگیرید

آنتونی رابینز که از کارآفرینان و نویسندگان مشهور آمریکایی است بیان می‌کند: «موفقیت و پیروزی همیشه از خود ردپاهایی را به‌جا می‌گذارد». زمان‌هایی وجود دارد که یک کسب‌وکار، همچون شرکت‌های رقیب توانایی سرمایه‌گذاری مقدار قابل توجی سرمایه را برای تبلیغات ندارد؛ اما می‌تواند با به کار بردن مقداری وقت و دقت و بررسی شیوه‌های تبلیغاتی آنان روش‌هایی مشابه را عرضه کند. در صورتی هم که ایده وشیوه‌ای به ذهنتان خطور نکرد و نیز توانایی استخدام یک بازاریاب حرفه‌ای تمام‌وقت را ندارید، می‌توانید ساعاتی را در روز با فردی حرفه‌ای بگذرانید و از ایشان کمک و مشاوره بگیرید. فقط توجه داشته باشید که فردی که از او یاری می‌گیرید باید از سابقه مفید و موفقی برخوردار بوده و حداقل دو یا سه مورد مشاوره موفق در زمینه مشابه داشته باشد.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.