رابط کاربری سایت چیست؟ چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟

رابط کاربری سایت چیست؟ چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟

رابط کاربری سایت چیست؟ چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟

طراحی UI شیراز

در مقالات قبل رابط کاربری را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دادیم در این مقاله می خواهیم بدانیم رابط کاربری چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟ رابط کاربری اهمیت زیادی در رونق کسب و کارها دارد. همانطور که داشتن محتوای خوب مهم است  رابط کاربری نیز کمک زیادی به ماندن کاربر در سایت شما و تعامل بیشتر بین کاربر و کسب و کار می شود. در این مقاله از هفت وب به بررسی رابط کاربری سایت چیست ؟ و چه اهمیتی بر کسب و کار دارد می پردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

رابط کاربری یا user interface چیست ؟

رابط کاربری یا UI همان رابط کاربری گرافیکی سایت می باشد، رابط کاربری یا واسط کاربری به مجموعه صفحات، تصاویر و المان‌های مانند، دکمه‌ها و آیکون‌ها – گفته می‌شود که کاربر برای تعامل و ماندن بیشتر در سایت از آن ها بهره می برد. طراحی دکمه‌هایی که کاربر روی آن‌ها کلیک می‌کند، متنی که می خواند، تصویرهای موجود در سایت، اسکرول بار، فیلدهای ورود متن و بقیه مواردی می‌شود که کاربر در یک سایت با آن‌ها تعامل برقرار می کند.

طراحی UI شیراز

ویژگی‌های یک رابط کاربری (UI) ایده آل چیست؟

در عین زیبایی و جذابیت ساده باشد :

بسیاری از طراحان ui فکر می کنند رابط کاربری زمانی جذاب و کاربر پسند است که پیچیده و حرفه ای طراحی شده باشد . اما زمانی یک طرح جذاب و حرفه ای می باشد که در عین سادگی ، حرفه ای و جذاب به نظر بیاید.

هدف اصلی از طراحی ui، راحتی استفاده کاربر و ساده و قابل درک بودن برای آن است تا به راحتی بتواند با سایت شما ارتباط برقرار کند.

واضح و شفاف باشد :

وضوح یکی از مهمترین ویژگی های ui است. رابط کاربری هرچقدر واضح، شفاف و کاربر پسند تر باشد تعامل کاربران با سایت شما بیشتر خواهد شد.

ریسپانسیو (واکنشگرا) باشد :

از مهم ترین ویژگی های یک رابط کاربری با کیفیت، ریسپانسیو و واکنشگرا بودن آن است یعنی به گونه ای باشد که در انواع دستگاه ها با سایزهای متفاوت به درستی نمایش داده شود. طراحی ریسپانسیو هم باعث می شود که کاربر به هرگونه دستگاهی به راحتی بتواند از سایت شما دیدن کند و هم تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت.

طراحی UI شیراز

بین قسمت های مختلف سایت تناسب وجود داشته باشد :

طراحی رابط کاربری باید به گونه ای باشد که بین قسمت های مختلف سایت تناسب وجود داشته باشد. یعنی بین رنگ ها، تصاویر، آیکون ها و... تناسب وجود داشته باشد. به عنوان مثال در یک قسمت طرح اگر آیکون ها سفید باشد و برخی رنگ های دیگر ، باعث زننده شدن طرح می شود.

اهمیت رابط کاربری برای کسب و کارها؟

وب سایت یک راه ارتباطی بین کاربر و کسب و کارها است و داشتن یک رابط کاربری (ui) خوب باعث ایجاد یک ذهنیت خوب نسبت به آن کسب و کار در ذهن کاربر می شود.

  • رابط کاربری خوب محتوا و پیام های شما را به صورت ساده و بدون پیچیدگی به کاربر می رسانند:

هدف از طراحی UI این است که محتوا و پیام سایت شما به راحتی به کاربرهایتان منتقل شود. اگر در طراحی رابط کاربری اطلاعات بیش از حد و اضافه و ... وجود داشته باشد، باعث سردرگمی کاربر می شود و کاربرها به سرعت سایت شما را ترک خواهند کرد.

  • رابط کاربری خوب به اطمینان کاربر به کسب و کار کمک می کند:

در وحله اول خرید از یک سایت ، اطمینان پیداکردن از آن سایت است. اگر در طراحی یک سایت اگر از رنگ های خوب و مناسبی استفاده شده باشد و همچنین دکمه های مفید و محتوای مناسبی در سایت استفاده شده باشد کاربران بیشتر جذب آن خواهند شد و به سایت شما اطمینان پیدا می کنند.

پس هر چه طراحی بهتر و مناسب تری داشته باشید باعث می شود مشتریان اطمینان بیشتری به شما داشت باشند.

  • طراحی رابط کاربری خوب مشتری های شما را همیشگی می کند :

داشتن یک طراحی رابط کاربری خوب برای سایت باعث می شود تا برند شما به خوبی شناخته شود و ذهنیت خوبی از کسب و کار شما در ذهن کاربر وجود داشته باشد. پس با داشتن طراحی UI مناسب می توانید کاربران زیادی را جذب کنید و آن ها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید.

 

طراحی UI شیراز

ویژگی های شرکت طراحی وب سایت هفت وب؟

قیمت و کیفیت : هفت وب همواره در تلاش بوده است که پروژه های خود را با کیفیت و قیمت مناسب به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. فراموش نکنید که یک شرکت طراحی وب سایت خوب پروژه های خود را در زمان تعیین شده ارائه می دهد. بدون شک این ویژگی های شرکت طراحی سایت هفت وب است که تیمی متخصص و حرفه ای که از دانش روز استفاده می کنند را دور هم جمع کرده است.

کارتیمی : یکی از مهم ترین ویژگی ها می تواند وجود همبستگی میان برنامه نویس، تیم تولید محتوا و گرافیست سایت باشد.این کار باعث جلوگیری از شکست خوردن و به هم ریختن پروژه شما می شود.

نمونه کارها : خیلی مهم است که به سایرنمونه کارهای شرکت هفت وب توجه کنید. زیرا به شما دید بهتری می دهد و باعث می شود شما با اطمینان خاطر بیشتر هفت وب را انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید.

هزینه : هزینه طراحی و پیاده سازی یک وب سایت به عوامل مختلفی وابسته است که در ابتدا مقدار آن با توجه به نیاز های اولیه شما که بعد از تماس تلفنی با هفت وب مشخص می شود. اما قیمت نهایی کار بعد از آنالیزهای شما و زمان بندی پروژه تعیین می گردد، که معمولا یک روز بعد از ثبت درخواست سفارش طراحی سایت انجام می شود.برای اطلاع از قیمت طراحی سایت کلیک کنید.

شرکت طراحی UI/ UX سایت، هفت وب با سال ها سابقه در زمینه طراحی سایت بهترین رابط کاربری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد که باعث درخشش برند و کسب و کار شما می شود. برای اطلاع دقیق از قیمت و... می توانید به شرکت طراحی وب سایت هفت وب مراجعه کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

اهمیت طراحی رابط کاربری ( UI UX) در وب سایت

تفاوت تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) چیست؟

طراحی UI شیراز

امیدواریم این مقاله از هفت برای شما عزیزان و کسب و کارتان مفید و موثر واقع شده باشد.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.