تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی از روش‌های نوین حل رویدادها و مسائل است. این روش با تمرکز بر کاربران و برپایه‌ی اطلاعات جمع‌آوری شده، نوآورانه‌ترین راهکار را ارائه می‌کند. رئیس و مدیرعامل IDEO (تیم براون) ‌‌برای تعریف تفکر طراحی (Design thinking) می‌گوید:

«مأموریت تفکر طراحی، انتقال مشاهدات به بینش و تبدیل کردن بینش به محصولات و خدماتی است که زندگی را بهبود می‌دهند.»

کلیدی‌ترین نکته‌ی این تعریف، هدف قرار داده شدن «بهبود زندگی» است. در واقع محور تفکر طراحی این است: یافتن راهکاری جدید و نوآورانه برای مسائل، به شیوه‌ای که مردم و نیازهایشان در اولویت باشند

. تفکر طراحی

تفکر طراحی حالا تفکر طراحی چیست؟

تفکر طراحی روشی است که با استفاده از تکنیک‌های خاص و نوآورانه راهکار مناسب مسائل را پیشنهاد می‌دهد. درست است که تا چند دهه‌ی گذشته، این روش را فقط طراحان استفاده می‌کردند اما امروز کاربرد آن برای تمام مسائلی که پذیرای اندیشه‌های نو برای حل مشکلاتشان هستند، استفاده می‌شود. لازم نیست طراح باشید تا مثل طراحان فکر کنید. شاید سال‌ها زمان ببرد تا فری به طراحی قابل تبدیل شود. اما در هر زمانی، می‌توانید راه و طریقت هدایت و مدیریت و نوآوری را طراحی کنید. در واقع تفکر طراحی منحصر به هیچ‌یک از زمینه‌های خاص صنعتی یا تخصصی نیست. و همانطور که می‌بینید شرکت‌های نام‌ونشان‌داری همچون اپل از این شیوه برای حل مسائلشان و کشف فرصت‌های جدید استفاده می‌کنند. اندیشه‌های ناب طراحی را می‌توانید با ما پی بگیرید. بچه‌های ما در زمینه‌ی طراحی و گرافیک وبسایت تبحری مثال‌زدنی دارند. می‌توانید کارهایشان را در اینجا ببینید و اگر پسندیدید از آن‌ها بخواهید در این راه کمکتان کنند.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.