برندسازی کم‌هزینه برای کارآفرینان تازه‌کار (بخش دوم)

برندسازی کم‌هزینه برای کارآفرینان تازه‌کار (بخش دوم)

مقدمه‌ای درباب برندسازی کم‌هزینه مطرح شد. اکنون وقت آن ریزبین‌تر شدن رسیده و باید به مؤلفه‌های برندسازی کم‌هزینه پرداخت. سبک برند (نمانام) راهنمای سبک برند بیانگر یک سری توضیحات درباره برند شما و طریقه‌ی عرضه و ورود آن به بازار است. این راهنما با بهره‌گیری از ابزارها و وسایل موجود و در دسترس، به‌وجود‌آورنده‌ی حضور مداوم و محکم از حرفه و کسب‌وکارتان خواهد بود؛ به نحوی که شرکت و برند برای همه‌ی دنبال‌کنندگان و خریداران فعلی و نیز جدید فهم‌پذیر و شناسا باشد. همچنین سادگی یا پیچیدگی این راهنما به برنامه و تصمیم شما وابسته است. مواردی کلی که باید در این نوع راهنماها بیان شوند شامل این‌هاست:

  • مأموریت و دور‌نگار
  • تحلیل رقابتی
  • دنبال‌کنندگان و مخاطبان هدف
  • راهنماهای خلاقانه و نو
  • صدای برند

ایجاد و آماده‌سازی سبک برند تنها نیازمند این است که برایش وقت بگذارید و تلاش و کوشش خود را به کار بگیرید و فقط در صورتی نیاز به سرمایه دارد که بخواهید در این زمینه مشاوری را برای خود استخدام کنید.

طراحی نماد (لوگو) نماد برند خود را باید با در نظر گرفتن سبکی که طراحی کرده‌اید و در مورد قبل توضیح داده شد آماده کنید. از آنجایی که نماد شرکت در تمامی قسمت‌های دیداری کسب‌وکار و حرفه از کارت ویزیت تا وبگاه شرکت حضور دارد و نمایان است

مؤلفه‌های برندسازی کم‌هزینه

باید همه مشخصه‌های شرکتتان را به نمایش گذارد. برای آغاز این کار می‌توانید از وبگاه‌های طراحی رایگان یا ارزان‌تر شروع کنید؛ همچنین طراحان کارمزدی نیز حاضر هستند تا طراحی نماد شما را با قیمت مناسب قبول کنند. البته بهتر آن است که قبل از انجام این کارها، به بررسی و مطالعه نماد شرکت‌های رقیب و نیز حرفه‌های الهام‌بخش بپردازید، عناصر مدنظر خود را پیدا کرده و در انتها نمادی را طراحی نمایید که توانایی نشان دادن شرکت و برند شما را داشته باشد و به افزایش جذب دنبال‌کنندگان و مخاطبان نیز بپردازد. 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.