برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

از آنجایی که می‌دانید شرکت‌ها و برندها سالانه سرمایه‌ی زیادی را صرف فعالیت‌های تبلیغاتی خود می‌کنند، اما این موضوع به این معنا نیست که آن‌ها در این عرصه موفق شده و پیروزی کسب کرده باشند. بنابراین با پایان یافتن سال ۲۰۱۸ میلادی این پرسش مطرح می‌شود که برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ و برند کدام بوده است؟ سالانه میلیاردها دلار در صنعت ساخت و طراحی برند هزینه می‌شود؛ حال اینکه بعضی از این طراحی‌ها خوب، مناسب و جذب‌کننده هستند و بعضی دیگر با وجود اینکه هزینه‌های زیادی صرف طراحی آن‌ها شده است، چندان قابل قبول نیستند. در سال گذشته، سال ۲۰۱۸، اکثر شرکت‌ها و برندها ترجیح دادند تا بر روی سبک و روش خود سرمایه‌گذاری کنند؛ در حالی که بعضی‌ها از دیگر شیوه‌های مشهور و شناخته‌شده یاری گرفتند. در ادامه این مطلب به معرفی برترین و بدترین مجموعه‌ها و فعالیت‌های تبلیغاتی سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم.

برترین‌ها

۱. فعالیت‌های تبلیغاتی الکساندریا اوکاسیو کورتز (The Alexandria Ocasio-Cortez campaign)

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ از موفق‌ترین داستان‌های سیاسی موجود در سال ۲۰۱۸ پیروزی الکساندریا اوکاسیو کورتز که یک دموکرات سوسیالیست است، بود. این خانم جوان توانست با سرمایه‌ای ۲۰۰ هزار دلاری در براربر رقیب قدرتمند خود، جو کراولی، که برخوردار از سرمایه‌ای ۳ میلیون دلاری بود پیروز شود. ایشان تنها۲۹ سال سن داشته و جوان‌ترین فردی است که تا کنون در کنگره دیده شده. حال ببینیم که دلیل این پیروزی چه بوده است؟ از جمله دلایل این پیروزی می‌توان به تبلیغات بسیار خوبی که شرکت Tandem Design NYC برای او ساخت، اشاره کرد. در این فعالیت تبلیغاتی از جنبش‌های مردمی بهره‌گیری شده بود که قبل‌تر نیز به وسیله‌ی فعالان عرصه مدنی و کارگری همچون دولورس هورتا و سزار چاوزی مورد استفاده قرار گرفته بود. این مجموعه‌ی تبلیغاتی بعد از تبلیغاتی که برای اوباما در سال ۲۰۰۸ انجام داده بود؛ به جرگه‌ی فعالیت‌های تبلیغاتی سیاسی موثر، الهام‌بخش و متحول‌کننده قرار گرفت.  

۲. شرکت اوبر

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ نماد قدیمی شرکت اوبر توسط برند تبلیغاتی Wolff Olins به نمادی مقبول و قابل درک تغییر یافت که از مفهومی دوستانه برخوردار است. با توجه به این موضوع که در سال‌های پیشین پس از انتشار چندین داستان در خصوص این برند، ارزش سهام این شرکت به میزان چشمگیری کاهش یافته بود و همچنین نماد آن که شامل اشکال مداری‌شکل بود و معنای به‌خصوصی نداشت، ایجاد این تغییرات جدید سبب شده است تا این شرکت بیش از پیش در دسترس دنبال‌کنندگان و مخاطبان خود نمایان شود و نیز این شرکت را جهت عرضه‌ی عمومی سهام در آینده آماده کند.

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

۳. گوگل

چگونه بفهمیم که محصولاتی که به‌وسیله‌ی گوگل ارائه می‌شوند، حقیقی بوده و واقعاً خود این شرکت منتشرشان کرده است؟ این پرسش به معضلی بزرگ تبدیل شده است که شرکت گوگل را درگیر خود کرده و نیز از بزرگ‌ترین معضلاتی است که روز به روز بدتر شده و تمامی شرکت‌ها و برندهای بزرگ را درگیر خود کرده است. این در حالی است که ابزار جدیدی که گوگل سخته با نام تم‌متریال، رنگ‌ها و انحناهایی که به نام گوگل می‌شناسید را در هر بیت از رابط آن ترجمه می‌کند. این ابزار توسط شرکت گوگل معرفی شده است که تمامی شرکت‌ها و برندها توانایی استفاده از آن را دارند.

۴. شرکت اسباب‌بازی Toys 'R' Us

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

از جمله سخت‌ترین شکست‌های شرکت‌ها و برندهای دنیای خرده‌فروشی در سال 2018، تعطیل‌شدن فروشگاه‌های Toys “R” Us بود؛ اما پیش از فروپاشی کامل این مجموعه‌ی بزرگ و عظیم، این شرکت برای بازسازی برند خود از مجموعه‌ی تبلیغاتی Lippincott یاری گرفت. برنامه‌ی بازسازی این برند با ارائه‌ی تعدادی بازی سه‌بعدی بوده که فکری بسیار بکر و جذاب بود اما متأسفانه به انجام نرسید و این فکر با شکست مواجه شد.

۵. شبکه‌ی هواشناسی The Weather Channel 

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸  از جمله معروف‌ترین و مشهورترین کانال‌های موبوط به هواشناسی، و در چنل است که روزانه از مراجعه‌کنندگان بسیاری که جهت مشاهده‌ی پیش‌بینی آب‌وهوای محله‌ی خود اقدام می‌کنند، استقبال می‌کند. در سال گذشته، سال 2018، این شرکت تصمیمی بسیار بزرگ و خطرناک گرفت و آن تلفیق کردن واقعیت‌ها با پیش‌بینی‌های انجام شده درباره‌ی آب‌وهوا با استفاده از فناوری واقعیت‌افزوده بود. به عنوان مثال گردبادهای بسیار شدید و خطرناکی که حتی منجر به خراب شدن و فرو ریختن دیوارهای استودیو پخش خواهد شد، یا سیل‌های شدیدی که ویران‌کننده بوده و حتی وسایل نقلیه را با خود همراه می‌کنند و یا آتش‌سوزی‌های ناگهانی و بسیار خطرآفرینی که در دامنه‌ی کوه‌های کالیفرنیا روی می‌دهند. تمامی این مثال‌ها از جمله وقایع و رویدادهایی هستند که این شرکت با بهره گیری از فناوری واقعیت‌افزوده، در فعالیت‌های تبلیغاتی خود استفاده می‌کند که با استقبال بی‌نظیر مردم مواجه شد.

۶. فیلم پرفروش انتقام‌جویان: جنگ ابدیت

برترین و بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

در سال 2009 برند دیزنی در یک اقدام بی‌سابقه شرکت مارول را خریداری نمود و تصمیم گرفت تا این برند فیلم‌سازی را در رده‌ی بهترین و محبوب‌ترین برندها قرار دهد؛ و همچنین در حال گسترش و بسط. از جمله فیلم‌هایی که این شرکت در سال گذشته، سال 2018، تولید کرد که بسیار فراگیر و مورد توجه مردم واقع شد، فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت « Avengers: Infinity War » بود که تنها قسمت اول آن بر روی پرده‌ی سینما رفت و هنوز قسمت دوم آن در حال ساخت است.

این شرکت در مدت زمان 10 سال 18 فیلم سینمایی ساخته است که دارای ترکیبی از شخصیت‌ها، داستان‌ها و موسیقی‌های متن بی‌نظیر و منحصر به‌فرد بوده و این برند را به یکی از بزرگ‌ترینان در عرصه سینما مبدل کرده است. فیلم سینمایی جنگ ابدیت در سرار جهان در حدود دو میلیارد دلار فروش داشته و این شرکت این نوید را داده است که قسمت دوم آن در سال جاری، سال 2019، بر روی پرده‌ی سینما خواهد رفت. از اینجا به بعد با معرفی متوسط‌ها و بدترین‌ها خدمت حضورتانیم. دقت کنید که چه چیزهایی باعث کشاندن این غول‌برندها به رده‌ی متوسط و بد شده است؟ به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

متوسط‌ها

۱. امریکن اکسپرس

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ برند امریکن اکسپرس که به مدت 30 سال بود که نماد خود را تغییر نداده بود، در سال 2018 تصمیم گرفت که با یاری گرفتن از شرکت Pentagram نماد خود را عوض کند. در این نماد جدید حروف کمی کشیده‌تر و تیزتر شده است، نام آن به Am Ex تغییر یافته و پیش‌زمینه به رنگ آبی تیره مبدل شده است.

۲. میل‌چیمپ

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ با وجود اینکه این شرکت نماد خود را در سال 2018 تغییر داده است، زیرساخت بازاریابی ایمیلی این برند هنوز با همان نماد پیشین مشهور، که دارای سر یک میمون بود، به فعالیت می‌پردازد و این شرکت را به نوعی در میان دو حس و مفهوم مختلف درگیر کرده است و شاید تنها عده‌ی کمی وجود داشته باشند که از این تغییر نماد طرفداری کنند.

بدترین‌ها

۱. فعالیت‌های تبلیغاتی Be Best

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

این مجموعه توسط ملانیا ترامپ با هدف بهبود و افزایش رفاه و امنیت کودکان طراحی و ایجاد شده است. با اینکه این مجموعه از هدف بسیار خوب و ارزشمندی برخوردار است؛ اما از طراحی مناسبی بهره‌مند نبوده و همچنین فعالیت‌های تبلیغاتی آن در جرگه‌ی بدترین فعالیت‌ها قرار گرفته است.

۲. کوکاکولا و فونت جدیدش

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ نوشتار جدید و رسمی کوکاکولا با نام Unity نیز در رتبه‌بندی بدترین فعالیت‌های تبلیغاتی قرار گرفته است؛ و این در حالی است که کارشناسان و مختصصان این برند بر این باورند که این نوشتار جدید بایستی تقویت‌کننده داستان اولیه و قدیمی کوکاکولا یعنی « کوکاکولا می‌تواند جهان را متحد سازد.» باشد. برند Unity در گذشته به فروش آب معدنی دسانی به عنوان آب چشمه‌های طبیعی می‌پرداخته که مدتی بعد مشخص شد که اینگونه نیست و همان آب تصفیه شده است. با وجود این رویدادها به نظر می‌آید که ممکن است که فعالیت‌های این برند مشهور نوشابه به‌زودی به پایان برسد.

۳. بلندینگ

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸

بدترین شرکت‌های تبلیغاتی ۲۰۱۸ از جمله بدترین طراحی‌های برند سال 2018 بلندینگ بوده که معنی آن تقلید کورکورانه و پیروی کردن از دیگران برای بهتر دیده شدن است. لازم به ذکر است که اغلب برندهایی که قسمت اعظمی از طراحی نماد آن‌ها سفید رنگ است، از نام‌های عجیب‌وغریبی برخوردار هستند و تنها یک محصول را برای فروش دارند.      

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.