بازاریابی گفتگو چیست؟ مزیت های بازاریابی گفتگو برای کسب و کارها؟

بازاریابی گفتگو چیست؟ مزیت های بازاریابی گفتگو برای کسب و کارها؟

بازاریابی گفتگو چیست ؟ چرا باید از بازاریابی گفتگو استفاده کنیم ؟

بازاریابی گفتگو به شرکت ها تصویری واضح از اینکه چشم اندازهای وب سایت آنها چیست و ابزارهایی که برای انجام مکالمات معنادار در زمان واقعی که به خط تولید تبدیل می شوند، می دهد.  

چرا باید از بازاریابی گفتگو استفاده کنیم ؟

چشم انداز خرید و فروش در حال تغییر است و خریداران انتظار دارند که آنچه را که می خواهند در هر زمان دریافت کنند . همچنین مطالعات نیز نشان داده است که 50% از فروش به فروشنده ای تعلق می گیرد که ابتدا پاسخ دهد.با بازاریابی گفتگو، وب سایت شرکتی را به بستری برای گفتگوهای فروش بی درنگ و با کیفیت بالا با بالاترین چشم انداز تبدیل می کند.همچنین بازاریابی گفتگو یعنی شخصی سازی تجارت بدون فشار فروش.

بازاریابی گفتگو

بازاریابی گفتگو

مزیت های استفاده از بازاریابی گفتگو :

  • یک تجربه خرید انسانی تر ایجاد می کنید :

    با بازاریابی گفتگو، وب سایت شما دیگر مانند یک فروشگاه خالی احساس نمی شود. اکنون می توانید به افرادی که برای بازدید از سایت شما وقت می گذارند "سلام" کنید، و به آن ها امکان دهید مکالمه را هر زمان که برای آن ها مناسب بود با شما شروع کنند.
  • ساعات اداری را بی ربط کنید :

بازاریابی در واقع رسیدن به افراد مناسب، در زمان مناسب و با اطلاعات مناسب است Chatbots  مانع ساعات کاری و زمان صرف شده در انتظار کمک به یک فروشنده را برطرف می کند. بدون نیاز به کارکنان بعد از ساعت آماده به کار ربات شما همیشه وجود دارد. 

  • اصطکاک کمتری ایجاد کنید :

شاید کاربر شما نمی خواهد با کسی صحبت کند یا از طریق ایمیل از کسی چیزی بشنود. پرکردن اطلاعات آنها دریک صفحه فرود ممکن است باعث شود که فکر کنند اگر من ایمیل خود را به اشتراک بگذارم و.. این باعث نگرانی آنها می شود، در عوض بازدیکنندگان وب سایت را با چت زنده ، با پرسیدن اطلاعاتی جزئی از اطلاعات تکتک آنها این کار را برای آنها آسان کنید .

  • استفاده از چت بات :

به جای یک فرم دلهره آور ، یک چت بات یا شخص می تواند در یک مکالمه از او سوالاتی بپرسید. همه داده ها در قسمت های فرم مناسب ضبط می شوند و در پایگاه داده تماس آنها ذخیره می شوند. از همه مهم تر سوالاتی بپرسید که بیشتر برای تیم فروش شما مهم است تا منجر به فروش بیشتر شما شود و درعین حال ارزش احتمالی را برای مشتری فراهم کند.برای توضیحات تکمیلی چت بات ها کلیک کنید.

استفاده از چت بات ها برای بازاریابی گفتگو

 چگونه می توانیم استراتژی بازاریابی گفتگو را پیاده سازی کنیم ؟

مشخص کنید که چه کسی واجد شرایط است :

مشخص کنید که کدام بازدید کننده به احتمال زیاد خرید می کند و آن بازدیدکنندگان را سریعا به مکالمات فروش مستقیم هدایت کنید.

 تجربه بازدیدکننده را ترسیم کنید :

به زمان، لحن و نحوه قرار دادن تجارب گفتگوی بازاریابی در سراسر وب سایت خود فکر کنید.

تکرارهای فروش خود را تنظیم کنید :

تکرار فروش خود را با استراتژی و برنامه بازاریابی مکالمه خود تنظیم کنید. شیفت ها را ترسیم کنید ، بنابراین همیشه پوشش فروش خوبی دارید. هنگامی که نمایندگان فروش شما با اطمینان از استفاده از محصول اطمینان پیدا کنند ، تصویب به سرعت بالا می رود و برنامه بسیار موفقیت آمیزتر خواهد بود.  

مثال های بازاریابی گفتگو

بازاریابی گفتگو به ویژه برای خریدهای پیچیده یا با مشارکت بالا، مانند محصولات مالی، مخابرات، اتومبیل و حتی سفرهای لوکس قدرتمند است. اگرچه بعید به نظر می رسد برای خریدهای کوچکتر مانند گوشی مناسب باشد، اما ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری های بزرگتر - مانند اتومبیل ها و تلفن های هوشمند دارد.

نمونه هایی از بازاریابی گفتگو

بازاریابی ایمیل :

شما می توانید از قسمت پایگاه داده خود را (انتخاب کنید ) یک نظر سنجی از آنها بخواهید تا بزرگ ترین نقاط درد در کسب و کار خود و یا اولویت های مهم را شناسایی کنید.

انواع بازاریابی ایمیل

پشتیبانی مشتریان زنده :

ممکن است شما فکر کنید پشتیبانی از مشتری یک بخش جداگانه برای بازاریابی است، اما تمام مشتریان نقش اصلی ، بازاریابان و طرفداران نام تجاری برای شرکت شما هستند. اگر پشتیبانی مشتری شما کمتر از رضایت بخش باشد ، شرکت شما رنج می برد.یکی از اساسی ترین جنبه های هر استراتژی بازاریابی گفتگو، توانایی ارائه یک سطح بالا از پشتیبانی مشتری است.  

موفقیت مشتری :

برنامه های موفقیت مشتری ، یکی دیگر از بخش های حیاتی بازاریابی مکالمه است. با در نظر گرفتن موفقیت مشتری به طور جدی و اطمینان از اینکه مشتریان شما از استفاده کامل از محصول خود استفاده می کنند، می توانید به رفع مصرف محصول خود کمک کنید که شانس خود را برای تجدید ساختن افزایش می دهد. امیدواریم که مقاله برای شما موثر و مفید واقع گردد.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.