بازاریابی را این بار از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم

بازاریابی را این بار از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم

 اگر  بخواهیم از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم ، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد، شعار معروف این شرکت‌ها است.

والمارت: زندگی شرکا را آسان‌تر کنید

از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم

از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم از شیوه‌های رایج و محبوب بازاریابی، بازاریابی مشارکت در فروش یا فروش با رابطه است و والمارت در واقع نقش نسبتا پررنگی در یاری رساندن به شعبه‌ها و ارتباطات فرعی دارد. مثلا والمارات یک افزونه وردپرس به وجو آورده است که به صورت اتوماتیک و خودکار مطالب مرتبط را به آدرس Walmart.com می‌فرستد، در حالیکه از تاثیرگذارترین شرکا و همکاران بخش فروش این شرکت ایجاد کنندگان مطالب هستند. این افزونه به این صورت است که نویسندگان وبلاگ‌ها می‌توانند دنبال‌کنندگان و مخاطبان وبلاگ را به آسانی به سایت والمارات منتقل کنند و به شرکای فروش در امر درآمدزایی یاری رسانند. نکته قابل توجه در اینجا این است که اگر تمایل به کسب درآمد بیشتر و کسب‌وکاری موفق‌تر دارید؛ افزون بر قرار دادن خدمات و محصولات در دسترس دنبال‌کنندگان و خریداران، آن‌ها را در دسترس شرکای فروش خود نیز قرار دهید.

نتفلیکس: تعلیق و رمز و راز

از والمارت و نتفلیکس بیاموزیم

از والمارت و نتفلیکس بیاموزیمبازگو کردن شیوه‌ها به صورت ساده  شفاف از راهکارهای بازاریابان است اما روش‌ها و تفکرات ناب و خلاقی که بازگو نمی‌شوند و مخفی و مرموز هستند از راهکارهای بهتر و تاثیرگذارتری است. مثلا شرکت نتفلیکس را در نظر داشته باشید که از فعالیت‌های تبلیغاتی پر سروصدا و شلوغ که از شیوه‌های رایج تبلیغات به‌خصوص برای تبلیغات تلویزیونی است، حتی برای پرطرفدارترین فعالیت‌های خود مانند Stranger Things دوری کرده و از آن‌ها استفاده نمی‌کند.

در واقع دلیل اینکه مردم همیشه دنبال‌کننده دائمی نتفلیکس می‌مانند مشاهده برنامه‌های تازه یا ادامه سریال‌های گذشته نیست. تبلیغات نتفلیکس در حقیقت به این صورت است که تنها تاریخ شروع سریال را به نمایش می‌گذارد و در چندین هفته فقط لیست قسمت‌ها را بدون هیچ‌گونه مطلب اضافی در اختیار مردم و بینندگان قرار می‌دهد. این شیوه در عین سادگی بسیار تاثیرگذار بوده چرا که افراد را وادار به دنبال کردن حدسیات خود وا می‌دارد و آنان را به مرحله‌ی جدیدتری منتقل نمی‌کند و این گونه تبلیغات از طریق افراد و دنبال‌کنندگان نیزصورت می‌گیرد.

در صورتی که این شرکت مطالب بیشتری در اختیار مردم قرار می‌داد، آن‌ها از دنبال کردن و ایجاد حدس وگمان درباره سریال خودداری می‌کردند و با افراد دیگری از جمله خانوائه و دوستان در رابطه با آن به گفت‌وگو نمی‌پرداختند. بنابراین شما برای ساخت یک تبلیغ می‌توانید به این موضوع نیز فکر کنید که آیا تبلیغ شما توانایی ساده شدن در عین مرموز بودن را دارد یا خیر؟ چرا که این نوع تبلیغات اشتیاق مردم را برای دانستن و دنبال کردن افزایش می‌دهد. و در آخر باز هم این نکته را یادآور می‌شویم که حسادت و مقصر دانستن رقیبان شما در عدم موفقیتتان راهی از پیش نخواهد برد و می‌توانید در عوض از راه‌حل‌ها و موفقیت‌های آنان پند بگیرید. منبع

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.