بازاریابی بیاموزیم، بخش اول، از ادوبی!

بازاریابی بیاموزیم، بخش اول، از ادوبی!

بازاریابی بیاموزیم، بخش اول، از ادوبی!

معمولا در کسب‌وکارهای کوچک و نوپا برای اینکه در جذب دنبال‌کننده و خریدار موفق‌تر و هوشیارتر عمل کنند، با بررسی و تحلیل راهکارهای حرفه‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ درس‌ها و نکات فراوانی را فرا می‌گیرند. در همین راستا هم امروز می‌خواهیم از سه شرکت ادوبی، والمارت و نتفلکیس بازاریابی بیاموزیم! در فضای کسب‌وکار امروزی که اغلب برپایه رقابت است، آسان‌ترین و راحت‌ترین راه این است که برندها و شرکت‌های رقیب را دشمن خود در نظر بگیریم و در مواجه با چالش‌های بزرگ پیش رو و میزان سودآوری شرکت‌هایی را سرزنش کنیم که از ما سودآوری بهتر و بیشتری دارند. اما از آن‌جایی که حسادت هیچ‌گاه از راه‌حل‌های خوب و موفق نبوده، بهتر آن است به‌جای این کار از موفقیت‌ها و راه‌حل‌های آن‌ها استفاده کرده و برترین راهکار را برای شرکت خود طراحی و اجرا کنیم. این امکان برای شما وجود دارد که در برابر شرکت‌های بزرگ‌تر و موفق‌تر، ناامیدی به سراغتان آید یا کمبود اعتماد به نفس برای پیروزی در برابر آن‌ها ولی خوشبختانه و در همه حال شرکت‌ها و برندهایی در صحنه حضور دارند و به دیگر شرکت‌ها و برندها یاری می‌رسانند.

از جمله شرکت مایکروسافت برای افزایش جذب دنبال‌کننده و افزایش موفقیت شرکای خود به آن‌ها پیشنهاد استفاده از فعالیت‌های بازاریابی ready-to-go را می‌دهد. هرچند مایکروسافت با این کار در از بین بردن شکاف موجود در بازاریابی میان برندها و شرکت‌ها موفق بوده است اما با این وجود این شرکت از نمونه‌های شرکت‌ها و برندهای بزرگ و موفقی است که می‌توان آن‌ها را سرمشق خود قرار داد. ممکن است که این پرسش برایتان پیش آید که شرکت‌ها و کسب‌وکارهای بزرگ و موفق هیچ‌گاه راهکارها و راه‌حل‌های انتخابی خود را به صورت واضح و کامل به اشتراک نمی‌گذارند، این پرسش صحیح است اما نکته این‌جا است که شما می‌توانید با مطالعه و بررسی شیوه‌های بازاریابی رقیبان موفق در حرفه خود، به تکرار موفقیت آنان بپردازید.

ادوبی : از بازاریابی Always-On استفاده کنید

بازاریابی بیاموزیم

بازاریابی بیاموزیم  شرکت ادوبی روش‌ها و شیوه‌های بازاریابی قدیمی خود در طی فرایندی که به آن بازاریابی Always-On می‌گویند به طور کامل تغییر داد. قبل از انجام این کار شرکت ادوبی مدت زمان زیادی را صرف تحلیل، برنامه‌ریزی و اجرای راهکارهایی که طراحی می‌کرد، می‌گذاشت؛ اما اکنون جلسات هفتگی‌ای که برگزار می‌کنند جهت تحلیل، بررسی و پاسخ دادن جریان دائمی داده‌ها است.

به این صورت است که شرکت ادوبی اکنون در حال اجرا و اصلاح موج جدید و تازه‌ای از شیوه‌ها و روش‌های بازاریابی است و همچنین حفظ جایگاه نخست و برتر خود در برابر سایر رقیبان است. این فرایند افزون بر اینکه به ادوبی اجازه برگزیدن شیوه‌ها و روش‌های بازاریابی بهتر و موثرتری را می‌دهد، همکاری و همیاری تیمی آنان را نیز تقویت می‌کند. شرکت ادوبی با توسعه‌ و بهبود بخشیدن به تیم داده‌های بازاریابی مرکزی، شبکه‌ای را برای بازاریابان، مدیران پروژه و متخصصین دیگر ایجاد کرده تا در انجام وظایف و کارهای روزمره خود با یکدیگر مشارکت و همکاری داشته باشند. اگر این موضوع را پسندیدید. منبع  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.