اینماد چیست؟ چرا باید اینماد داشته باشیم؟+روش دریافت آن

اینماد چیست؟ چرا باید اینماد داشته باشیم؟+روش دریافت آن

اینماد چیست؟

enamad یا نماد اعتماد الکترونیکی یک نماد است که از طرف مرگز توسعه تجارت الکترونیک به وب سایت هایی داده می شود که دارای شرایط از پیش تعیین شده باشند و فقط به وب سایت های فروشگاهی داده می شود و وبسایت های دیگر نیاز به enamad ندارند. درصورتی که در سایت خود یک درگاه پرداخت آنلاین دارید برای اینکه مشتریان شما با اطمینان خاطر کالای موردنظر خود را بخرند شما نیاز به یک اینماد دارید.اینماد در واقع یک مجوز برای فروشگاه اینترنتی است. هر فروشگاهی که این مجوزرا دارد ، فروشگاهی قانونی به حساب می آید.

هدف از ایجاد اینماد؟

سازمان توسعه تجارت الکترونیکی به منظور بررسی فرآیندهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی و نظارت بر عملکرد و فعالیت آن ها از اینماد استفاده می کند تا تخلفاتی که ممکن است صورت بگیرد ایجاد نشود و کاربر با حس اطمینان خرید خود را انجام دهد.

چه شرایطی برای دریافت نماد الکترونیکی یا اینماد لازم است؟

فرد باید دارای گواهی SSL باشد و گواهی سوء پیشینه برای او صادر شده باشد. مشخصات حقیقی و حقوقی فردی که دارای وب سایت است ثبت می شود و قابل پیگری است. آدرس و شماره تلفنی که مربوط به شخص حیقی یا حقوقی است بررسی می شود . قیمت اجناس داخل سایت بررسی می شود و با قیمت کالا تطابق داده می شود . 

اینماد چیست؟

چرا باید اینماد داشته باشیم؟

یکی از مزیت هایی که نماد الکترونیکی می تواند برای یک کسب و کار داشته باشد ، جلب اعتماد کاربر است.وب سایتی که دارای enamad است دچار هیچگونه تخلفی نمی شود ومی تواند رضایت مشتری را به خود جلب کند ، که این ها باعث می شود کاربر زودتر به وب سایت شما اعتماد کند و با اطمینان خاطر بیشتر خرید خود را انجام دهد و حریم شخصی اطلاعات کاربران شما حفظ میشود.همچنین برای کار با اداره پست برای ارسال کالاهای خود و دریافت درگاه مستقیم بانکی نیاز به گرفتن اینماد دارید.برای سفارش طراحی وب سایت کلیک کنید.

آیا برای ثبت اینماد حتما باید یک شرکت داشته باشیم؟

پاسخ به این سوال منفی است. شما برای گرفتن enamad می توانید آدرس منزل و شماره تلفنتان را در سایت اینماد ثبت کنید تا اطلاعات مربوط به شما ثبت شود.

نماد اعتماد الکترونیکی برابر است با آرامش خاطر مشتری

یک کسب و کار برای دریافت اینماد باید چه شرایطی را داشته باشد؟

فروشگاهی بودن: شما برای دریافت نماد الکترونیکی باید سایت فروشگاهی داشته باشید یا در وب سایت خود محصولاتی برای فروش داشته باشید. نوشتن قیمت برای محصولات: محصولات و خدماتی را که در سایت قرار می دهید باید دارای قیمت و اطلاعات خرید باشد. دامنه سایت: دامنه سایت باید به نام شخصی باشد که درخواست نماد الکترونیکی را داده است. تایید صلاحیت: صلاحیت شخص حقیقی و حقوقی باید از سمت پلیس ناجا تایید شود.

 اینماد چیست

برای گرفتن اینماد چه مدارکی لازم است؟

تصویر پروانه/ مجوز فعالیت (در صورتی که لازم باشد) شناسنامه، کارت ملی، مدرک وضعیت نظام وظیفه  

گرفتن اینماد چقدر طول می کشد؟

از زمانی که شما درخواست خود را برای گرفتن اینماد ثبت می کنید در صورتی که مذارک شما تکمیل باشد ، بعد از چند روز اینماد الکترونیکی  را دریافت می کنید.

مدت زمان اعتبار اینماد چقدر است؟

هر اینماد یک سال اعتبار دارد و بعد از آن باید آن را تمدید کنید.برای اطلاع از قیمت به سایت enamad مراجعه کنید.

لوگوی نماد الکترونیکی

زمانی که شما enamad را برای سایت خود دریافت می کنید، باید این لوگو را در وب سایت یا اپلیکشن خود قرار دهید. شما نیز با قرار دادن این نماد در وب سایت یا برنامه خود اعتماد کاربر را به خود جلب می کنید و باعث افزایش بازدید و فروش از سایت شما می شود.

لوگوی e namad

چگونه اینماد بگیریم؟

  1. برای گرفتن نماد الکترونیکی وب سایت فروشگاهی خود ابتدا وارد سایت اینماد ir شوید

 

  1. از بالای صفحه گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید و اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید، حال شما حساب کاربری خودر را ایجاد کردید

 

  1. وارد حساب کاربری خود شویدو اطلاعات را تکمیل کنید، زمانی که بارگیری مدارک شما انجام شد

 

  1. یک کد از طریق پیامک برای شما ارسال می شود(دریافت کد ممکن چند دقیق زمان ببرد)

 

  1. از سامانه خارج شوید و با استفاده از رمز عبور و نام کاربری دوباره وارد شوید.

 

  1. و در آخر گزینه ارسال پرونده جهت بررسی به کارشناس را انتخاب کنید ، چند روز طول می کشد تا کارشناس مدارک شما را بررسی و تایید نماید.

 

  1. درصورتی که کارشناس تایید کند باید روی گزینه دریافت تعهدنامه کلیک کنید، فایل را پرینت کنید و فرم را تکمیل کنید و به صندوق پستی ارسال کنید.

 

  1. درصورت تایید مدارک ، دریافت کد نماد فراهم می شود و می توانید آن را در صفحه اصلی سایت خود قرار دهید.

  درصورت هرگونه سوال مشاوران ما آماده کمک به شما می باشند.سوالات خود را کامنت کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.