استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش ، شناخت مشکل و رُقبا

استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش ، شناخت مشکل و رُقبا

شش مقوله‌ی مهم هست که به استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش کمک می‌کند و می‌تواند موفقیت طولانی‌مدت را برای شما به ارمغان بیاورد. رفته‌رفته، هر یک از مؤلفه‌ها باز و بررسی می‌شوند.

1. پیش از انتخاب راهکار، مشکل را شناسایی کنید

درست است که محصولات شما همان راهکارهایی است که جهت رفع خواسته‌ها و نیازهای دنبال‌کنندگان و خریداران ارائه می‌کنید؛ اما آیا تا کنون به این نکته توجه کرده‌اید که راهکارهای پیشنهادی شما چگونه سبب رفع حاجات دنبال‌کنندگان و خریداران خواهد شد؟ برخی اوقات تمرکز و دقت شما روی ارائه راهکارهایی است که سبب رفع چندین نیاز متفاوت خواهد شد، اما بهتر است بدانید که گاهی اوقات برخی از این راهکارهایی که ارائه می‌دهید، هیچ نیازی را از خریدار رفع نخواهد کرد. هر محصول و یا خدماتی که به دنبال‌کنندگان و خریداران خود ارائه می‌دهید باید برطرف‌کننده یکی از نیازهای آنان باشد؛ بنابراین سعی کنید پیش از آنکه راهکاری را ارائه کنید، خواسته‌ها و نیازهای دنبال‌کنندگان و خریداران را در نظر بگیرید.  

تیم بازاریابی و فروش

2. رقیبان خود را بشناسید

بهتر است بدانید که رقیب‌هایی که برای شرکت شما وجود دارد تنها شرکت‌ها و برندهایی که خدمات و محصولات مشابه را تولید می‌کنند، نیستند بلکه تمامی شرکت‌ها و برندهایی هستند که به‌نوعی برطرف‌کننده و رفع‌کننده خواسته‌ها و نیازهای دنبال‌کنندگان و خریداران هستند. به‌عنوان نمونه توجه کنید که رقیب یک شرکت هواپیمایی صرفا تنها یک شرکت هواپیمایی دیگر نیست بلکه تمامی شرکت‌هایی هستند که ارائه‌دهنده خدمات حمل‌ونقل هستند. از آنجایی که در عصر حاضر نیازی نیست تا به‌صورت فیزیکی در جلسات و کنفرانس‌ها شرکت داشته باشید،

پس می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که تمامی شرکت‌هایی که خدمات کنفرانس ویدیویی آنلاین را به دنبال‌کنندگان و خریداران ارائه می‌دهند نیز دز این رقابت‌ها شرکت دارند. بازار متشکل است از تمامی محصولات و خدماتی که پاسخ‌دهنده خواسته‌ها و نیازهای خریداران است و با توجه به این نکته که خریداران و مشتریان از مجموعه‌ای از نیازهای متفاوت برخوردار هستند، به این معناست که شما تنها در یک بازار خاص رقابت نمی‌کنید بلکه در چندین نوع بازار متفاوت به رقابت می‌پردازید که هر بازار رقیبان مختص به‌خود را دارد؛ بنابراین کم‌توجهی و نیز نداشتن اطلاعات کافی درباره جزئیات ریز و دقیق بازارها، همانند شرکت کردن در مسابقه‌ای است که بدون اطلاع داشتن از قوانین بازی صورت گرفته است.    

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.