استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش ، بخش دوم

استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش ، بخش دوم

شش مقوله‌ی مهم وجود دارد که به استفاده‌ی بهینه از تلاشِ تیم بازاریابی و فروش کمک می‌کند و می‌تواند موفقیت طولانی‌مدت را برای شما به ارمغان بیاورد. مقولات بعدی بیشتر حول قیمت جنگ می‌چرخد. دلیلش این است که تصمیم‌سازترین عنصر برای شرکت‌ها (و کلاً هر جایی) اقتصاد و بازار است که در مقیاس شرکتی به آن هودگی و درآمد می‌گویند.

۳. جنگ قیمت ( قسمت اول )

اساسی‌ترین هدف هر شرکت افزایش سودآوری و درآمد آن شرکت است اما گاهی‌اوقات نیز وجود دارد که شرکت برای افزایش فروش محصولات خود از سود و درآمد خود می‌کاهد، آیا این شرکت می‌تواند به حیات خود ادامه دهد؟ این موضوع که افراد خرید محصولات شرکتی دیگر را بر محصولات شما ترجیح می‌دهند حاکی از آن است که آن محصول شرکت نیازهای آنان بهتر و بیشتر رفع می‌کند؛ بنابراین بهتر آن است که به‌جای کاهش قیمت‌ها، مشکل اصلی را پیدا کنیم. پیش از تعیین قیمت‌ها نیز می‌توانید یک نظرسنجی برگزار کنید و دریابید که دنبال‌کنندگان و خریداران تا چه اندازه برای آن محصول هزینه خواهند کرد.

۴. چیزی به نام قیمت برتر وجود ندارد ( قسمت دوم )

همانطور که می‌دانید سرمایه‌ای که شرکت برای تولید هر محصول صرف می‌کند، بدون درنظر گرفتن خریدار یکسان است و تنها شیوه‌هایی که افراد به پرداخت قیمت یک محصول می‌پردازند با توجه به نوع نیازهایشان متفاوت است. این امکان وجود دارد که شرکتی یک محصول مشخص را در دو بازار متفاوت با قیمت‌های متفاوتی عرضه کند، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که کمی زمان دهید تا ببینید کدوم بازار هدف محصول قرار می‌گیرد. تیم بازاریابی و فروش 

۵. چیزی به نام قیمت برتر وجود ندارد (قسمت سوم)

به خاطر داشته باشید که چیزی با نام برترین و بدترین پیشنهاد وجود ندارد، چرا که پیشنهادها در کنار یکدیگر و با مقایسه باهم معنا می‌یابند. مشخص کردن این موضوع که محصولات شما نسبت به چه چیزی مقایسه شوند، وابسته به شماست. به عنوان نمونه در مقایسه هزینه میان یک بلیط هواپیمایی جهت شرکت کردن در یک کنفرانس و یا خرید خدمات کنفرانس ویدیویی برای انجام این کار به‌صورت آنلاین، مسلما مورد دوم کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

۶. از اشتباهات و خطای خود درس بگیرید

تئودور لویت بیان داشته است که: « تجربه، از کارهایی که انجام می‌دهیم حاصل می‌شود و خرد، از کارهایی که در انجامشان موفق نبوده‌ایم به دست می‌آید.» بنابراین باید بهای خردیی که به دست می‌آوریم را بپردازیم.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.