استفاده از زبان برنامه نویسی مطلوب

استفاده از زبان برنامه نویسی مطلوب

استفاده از زبان برنامه نویسی مطلوب

بهتر است به جای به کارگیری از چند زبان برنامه نویسی از یک یا دو زبان برنامه نویسی که مطلوب باشد و تسلط کافی به آن داشته باشیم استفاده کنیم. زبان های برنامه نویسی متعددی وجود دارد ولی ما باید بر اساس هدفی که برای طراحی سایت داریم زبان های مختلف برنامه نویسی را با هم مقایسه کرده و به نتیجه ی دلخواه برسیم و همچنین باید نیازهای مشتری و کاربران را شناسایی کنیم. هر زبان برنامه نویسی معایب و فواید و کاربرد خاص خود را دارد. برای مثال: زبانی در بعضی از پروژه ها بهترین زبان برنامه نویسی می باشد ودر موقعیت دیگر برای آن مناسب نباشد.پس انتخاب زبان های  برنامه نویسی باید با توجه به هدف خود باشد.

عوامل متعددی در برگزیدن یک زبان برنامه نویسی مطلوب تاثیر دارد که بعضی از آن ها عبارتند از:

  • بازار کار
  • آسانی و سادگی کارکردن برای استفاده کاربری
  • امنیت بالا و سرعت اجرای آن
  • نحوه ی پشتیبانی آن  

استفاده از زبان برنامه نویسی مطلوب

مهم ترین معیار ها برای انتخاب زبان برنامه نویسی را در زبان های مختلف بررسی می کنیم:

Python

زبان python یک زبان مفسری می باشد که می تواند انتخاب مناسبی باشد. زبان python با هدف آسان تر کردن برنامه نویسی به وجود آمده است و طرفداران زیادی دارد. تعدادخط کد نویسی درpython بستگی به پروژه و برنامه نویس دارد. یکی از زبان های برنامه نویسی که درجست وجو گر گوگل استفاده میشه  python می باشد.  

PhP

زبان php یک زبان اسکریپتی می باشد.این زبان در بین برنامه نویسان طراحی سایت طرفداران زیادی دارد زیرا ساختار آن شبیه زبان c می باشد. زبان php روی پلتفرم های معروف مانند ویندوز و لینوکس قابل اجرا می باشد. یادگیری زبان php آسان و سرعت اجرای کد آن بالاست. بیشتر وب سایت ها مانند ویکی پدیا و فیسبوک از چندین زبان برنامه نویسی استفاده می کنند که یکی از این زبان ها php می باشد. اگر تا به حال وب سایتی طراحی نموده اید که با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای ورد پرس باشد بی شک از php هم استفاده نموده اید.

Java

زبان برنامه نویسی java یک زبان محبوب در بین برنامه نویسان می باشد. زبان java اکثر جاها قابل اجرا و قابل حمل است. منظور از قابل حمل بودن زبان java به این منظور است که برنامه نوشته شده در کامپیوترهای مختلف و با سیستم عامل های گوناگون قابل اجراست. Java  برای نوشتن برنامه های  موبایل و تحت وب و برنامه های پیچیده کاربرد دارد.

C#

یک زبان برنامه نویسی شی گراست و مثل زبان java برای برنامه های پیچیده و بزرگ مناسب است. برای برنامه نویسی تحت وب با c# باید Asp.Net تحت C#  استفاده نمایید. وب سایت های دیجی کالا و ورزش 3 و مایکروسافت از این زبان و زبان Asp.Net استفاده می کنند.

 Asp.Net

تصور برخی از افراد این است که Asp.Net زبان برنامه نویسی نیست و فقط یک چارچوب برای توسعه وب به همراه زبان c# می باشد. زبان برنامه نویسی Asp.Net تعداد خط کد های بیشتری نسبت به زبان های برنامه نویسی مشابه دارد. ابزار های کار با این زبان قیمت قابل توجهی دارد. برای استفاده از این پلتفرم باید از visual atudio استفاده کرد.   پس باید هدف خود را تعیین کنیم و بر اساس  آن زبان مطلوب را نماییم. 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.