استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ یعنی شما بدانید برای چه چیزی، چه کاری، در چه زمانی و با چه راندمانی هدف گذاری می کنید. استراتژی های دیجیتال مارکتینگ بسیار متنوع هستند اما یک سری گام های اصلی وجود دارد که قطعاً می بایست رعایت شود.

استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

 

دنیای دیجیتال

 

هدف گذاری صحیح

اولین گام در بررسی استراتژی های دیجیتال مارکتینگ مشخص کردن هدف به صورت صحیح است. شما باید بدانید که هدف درست چه معنایی دارد. هدف باید دقیق انتخاب شود. به زبانی ساده وقتی هدف خود را برای هر شخصی توضیح دهد آن را درک کند. می بایست بررسی کنید که هدف چقدر قابل دسترسی است. هدف های رویایی که نیاز به ابزارهای عجیب و غریب دارند را فراموش کنید. واقع بینانه بودن هدف بسیار مهم است. از سوی دیگر بهتر است محدوده زمانی برای هدف خود در نظر بگیرید تا برنامه ریزی به شکل درستی دنبال شود.

 دیجیتال مارکتینگ

 

هدف گذاری

شناسایی مشتریان

در دنیای دیجیتال مارکتینگ شناسایی مشتریان بسیار مهم است. بسیاری از کسب و کارها هنوز نمی دانند که مشتریان اصلی آنها مربوط به چه گروهی هستند. شما می بایست بررسی کنید که مشتریان شما در چه رده سنی هستند. آیا خانم ها مشتریان همیشگی شما خواهند بود و یا آقایان بیشتر به کسب و کار شما مربوط می شوند. این موضوع کمک می کند تا بتوانید مشکلات مشتریان را شناسایی کنید و سعی در رفع نیازشان داشته باشید. وقتی سلیقه مشتریان شناسایی شد در واقع مسیر درست دیجیتال مارکتینگ شکل گرفته است.

 

رقیبان را فراموش نکنید!

در هر کسب و کاری رقیب وجود دارد اما نه به این معنی که رقیبان کسب و کار شما دشمنان شما هستند! می بایست رقیبان خود را به اندازه کافی بشناسید. رقیبان معمولاً به سه دسته رقیبان مستقیم، غیر مستقیم و رقیبان تازه وارد تقسیم می شوند. به این ترتیب می توانید ایده جدید را وارد بازار کنید و از رقیبان خود سبقت بگیرید. هرچه آسانتر و ارزانتر بتوانید نیاز مشتری را رفع کنید محبوب تر خواهید شد و این یعنی مسیر دیجیتال مارکتینگ را به درستی طی کرده اید.

 

بررسی ابعاد مختلف دیجیتال مارکتینگ

به هر حال در دنیای دیجیتال مارکتینگ هر شخص یک وظیفه ای دارد. بنابراین نیاز است وظیفه او به طور دقیق یادآوری شود. برخی از افراد مسئول بهینه سازی موتور جستجو هستند. افرادی می بایست روی طراحی سایت فعالیت داشته باشند. برخی دیگر به سئو و بهینه سازی سایت می پردازند. همینطور دسته ای از افراد می بایست محتوای دقیق و درستی در راستای نیاز مشتریان تهیه نمایند. گاه نیاز به بازاریابی شبکه اجتماعی و یا بازاریابی های ایمیلی است که می بایست به طور دقیق ارزیابی کنید. نیاز است که فروشگاه اینترنتی خود را به درستی راه اندازی کنید.

بازاریابی موتور جستجو از مهمترین ابعاد دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود. به هر حال در دنیای دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است که کلید واژه ها به درستی جستجو شوند. نیاز است که وضعیت سئوی داخلی، خارجی و لینک سازی به دقت صورت بگیرد. تبلیغات نیز بخش مهمی از دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که بسته به نیاز کسب و کار شما سنجیده می شود.

بازاریابی محتوا یکی از گام های مهم برای دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود و قطعاً می بایست به شکل ایده آل سنجیده شود. بازاریابی محتوا نیز روش های مختلفی دارد. مثلاً وبلاگ نویسی خود از بخش های مهم محسوب می شود. همینطور اطلاع رسانی و روابط عمومی نیز مواردی است که باید بررسی شود. به اشتراک گذاشتن مستندات نیز از مواردی است که می بایست در دنیای دیجیتال مارکتینگ بررسی شود.

 

 

بازاریابی شبکه اجتماعی پلی برای دیجیتال مارکتینگ

این روزها شبکه های اجتماعی از نظر بازاریابی شرایط خاص خود را دارند. در واقع شبکه های اجتماعی بخش مهمی از سبک و کار را به خود اختصاص داده اند و دیجیتال مارکتینگ نیز در این فضا رشد کرده است. شبکه های اجتماعی یک راه قدرتمند برای ساخت برند، و میزان فروش بیشتر است. همینطور به واسطه این شبکه ها می توانید مخاطبان خود را بیشتر شناسایی نمایید. بهبود فروش و وفاداری به مشتریان از دیگر مواردی است که قطعاً می بایست سنجیده شود. بهتر است که اهداف بازاریابی شبکه های اجتماعی به درستی مشخص شود. نیاز است که کانال های مناسب در بین رسانه های اجتماعی ارزیابی شود. برنامه ریزی محتوا بسیار پر اهمیت است. از سوی دیگر می بایست از تبلیغات به درستی استفاده شود. نیاز است که میزان موفقیت نیز اندازه گیری شود. بازاریابی شبکه اجتماعی کمک می کند تا مشتریان شما را بیشتر دوست داشته باشند.

 

بازاریابی موبایل بخشی از دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ بدون دنیای موبایل نتیجه نمی دهد. استفاده کنندگان از گوشی موبایل روز به روز بیشتر می شوند. نیاز است که استراتژی بازاریابی موبایلی را به خوبی شناسایی کنید. بسیار مهم است که پلتفرم مناسبی در این راستا انتخاب نمایید. البته باید گفت که بازاریابی موبایل یعنی فعالیت موبایلی که به واسطه موبایل و تلفن های هوشمند صورت می گیرد. همینطور از کمپین های چند کاناله نیز در این راستا استفاده می شود. نیاز است که بهینه سازی نیز صورت بگیرد.

 

استفاده از کدهای QR

این روزها کدهای QR حالت بسیار زنده ای دارند. معمولاً در کسب و کارها نیز تا حدودی نفوذ کرده اند. چه خوب است در دنیای رقابتی بتوانید از ترفندهای جدید دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. این روند سبب می شود تا تجربه کاربری رسانه شما بهبود داده شود و مسیر درستی ایجاد شود. بررسی ها اینطور نشان می دهد که بازاریابی فرامکانی می تواند شرایطی ایجاد کند تا افراد بر اساس موقعیت جغرافیایی که دارند دسترسی درستی به نیاز خود داشته باشند.

 

 

دیجیتال مارکتینگ یعنی ارتباط با مفید با مخاطبان

دیجیتال مارکتینگ به کمک بازاریابی پیامکی کمک می کند تا ارتباط مفید و مختصر با کاربران به طور دقیق صورت بگیرد. این موضوع سبب می شود که تعامل با مخاطبان به خوبی صورت بگیرد. بازاریابی مشارکتی در این راستا می تواند اثربخش باشد. دقت کنید که رشد کسب و کار در این راستا می تواند به نوبه خود ساختاری دقیق داشته باشد. برندهای محلی می بایست مشارکت دقیقی در این راستا داشته باشند و موفق شوند. ارتباط با مخاطبان می بایست دقیق و بر اساس سطح نیازشان صورت بگیرد.

مقالات مرتبط:

وظایف تیم دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ و مفاهیم آن (دامین)

 

 

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.