استارتاپ ویکند که میگن چیه واقعا؟

استارتاپ ویکند که میگن چیه واقعا؟

استارتاپ ویکند که میگن چیه واقعا؟

روز اولی که این اسمش به گوشم خورد با خودم گفتم وای چه چیز عجیبیه 1 غولی برای خودش اون دوست عزیزی که از من خواست که توش شرکت کنم وقتی اسمش و اورد دیگه دست و پام شل شد وای باید برم 1 جا ایده هم داشته باشم ای واااااااااااااااااای باید تیم هم داشته باشم من قراره امروز با زبون ساده این غول و برای شما به تفهیمی راحت تز و دوست داشتنی تبدیل کنم. یادتونه وقتی تو مدارس بهمون میگفتن می خواهیم بریم اردو چقدر خوشحال میشدیم؟ خب استارتاپ ویکند هم خودش 1 نوع اردو هست. یک اردو 3 روزه که یا با دوستامون میریم توش یا اینکه کلی دوست اونجا پیدا میکنیم. اردو های دوران مدارسمون صرفا برای آموزشی و خوشگذرونی بود ولی این اردو علاوه بر آموزشی و خوش گذرونی قراره مارو پولدار هم بکنه. خب بریم به خود استارتاپ ویکند بپردازیم همون طور که از اسم استارتاپ ویکند پیداست این استارتاپ تو آخر هفته اتفاق میوفته توی 54 ساعت. از ساعت 2 روز 4 شنبه کار استارت  میخوره. همه میان 1 سری ها که اول کار میان سخنرانی میکنن این بخشش یکمی خسته کنندست ولی از اونجا که اون مجری اصلی میاد خیلی خوش میگذره. حالا هر کسی که ایده داره باید بره این ایده رو تو 1 دقیقه اون بالا برای همه توضیح بده. بعدش بین خود بچه ها رای گیری میشه و ایده های منتخب انتخاب میشه. بعد از اینکه ایدمون انتخاب شد وقت این میرسه که بریم تیممون و جمع کنیم از بین افرادی که ایده نداشتن یا ایدشون انتخاب نشده تیم ها تشکیل میشن پس همه میرن تو تیم ها!!! ( حتی اگر ایده هم نداری نگران نباش تیم پیدا میکنه و میری تو یکی از تیم ها رو اون ایده کار میکنی و جزئی از اون استارتاپ میشی) خب بعدش اولین کلاس شروع میشه کلاس نحوه پر کردن بوم کسب و کار.    

استارتاپ ویکند

بوم کسب و کار؟

بوم کسب و کار 1 صفحه در سایز A0  هستش که میاد برای ما همه توضیحات شغلی و مسیر زندگی ایدمون و مشخص میکنه در اون 9 بخش داره که هر بخش از اون مشخص میکنه که

  • کیا مشتریمون هستن
  • چجوری با این مشتریا ارتباط برقرار کنیم
  • چجوری به پول برسیم
  • و ...

بعدش هم بهمون شام میدن و محل استقرار این دو روز و برامون مشخص میکنن و بعدش بیرونمون میکنند. چهارشنبه تموم شد میریم سراغ 5 شنبه 5 شنبه صبح ساعت 8 تو محل حاضر میشین صبحونه هاتون و تحویل میگیرین و میرین در اون محل هایی که براتون مشخص کرده بودن مستقر میشین و تا ظهر شما وقت دارین بوم مدل کسب و کارتون و کامل کنید حالا صرفا برای اینکه از موضوع خارج نشید و یا اینکه به بیراهه کشیده نشید منتور (مربی) هایی برای کمک بالای سر شما هستن اینا که اکثرا خودشون متخصص و یا راه انداز های استارتاپ های قبلی و موفق بودن اونجا هستن تا بتونن به شما در بهترین حالت یاری برسونن و کمکتون کنن. خب بعد از اینکه ناهارتون و خوردین وقت شروع دومین کلاس هستش کلاس ساخت MVP حالا این MVP چیه و الان خدمتتون عرض میکنم.

Minimum viable product

یعنی کمینه محصول. پذیرفتنی بازم سخته؟ بزارین اسون ترش کنم یعنی شما کوچک ترین حالت از محصولتون و بسازین که کاربراتون حاضر باشن براش پول بپردازن ، نیازشون برطرف بشه و مهم تر این که حداقل امکانات سیستم و ایدتون رو هم داشته باشه این کلاس تمامی ابزار ها برای ساخت نمونه اولیه کوچک شده محصول و به شما یاد میده و شما تا شب فرصت دارید که این MVP  و برای ایدتون بسازید سپس بعد از صرف شام به خانه هاتون میرین و جمعه اول وقت دم در وای میسین. جمعه روز سرنوشت ساز بعد از اینکه صبحونه هاتون و دریافت کردین میرین سر کلاس چگونگی ارائه ایده به داور و سرمایه گذار تو این کلاس بهتون یاد میدن چطور محصول یا ایدتون و رو برای داور ها و سرمایه گذار ها ارائه کنین. شما تا ظهر وقت دارین که ارائه و اماده کنین و برین برای داوری.

داوری

شما 5 دقیقه فرصت دارید ایده کامل شده و ارائه اون رو به داور ها ارائه بدید سپس طی 3 دقیقه داور ها ازتون سوال میپرسند و بعدش تیم های برتر و مشخص می کنند و جوایز و تقدیم اونها خواهند کرد. البته چون کلی چیز یادگرفتیم تو این کلاس ها و کلی هم دوست پیدا کردیم که می تونیم باهاشون تیم های واقعی تشکیل بدیم پس همه ما که تو این رویداد شرکت می کنیم برنده ایم. به امید موفقیت روز افزون شما در استارتاپ ویکند.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.