استارتاپ ویکند شتاب یا به عبارتی سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

استارتاپ ویکند شتاب یا به عبارتی سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

استارتاپ ویکند شتاب یا به عبارتی سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

3 روز مونده به رویداد ما ، نمایشگاه کارآفرینی در شیراز بود که ما نیز در آنجا غرفه داشتیم و تیم به دو دسته تقسیم شد که خانم باقری و خانم صفاری در نمایشگاه و بقیه دنبال کار استارتاپ ویکند بودیم. همه چیز هماهنگ شده بود. روز قبل هم خرید های میوه ها ، ظروف و لوازم رویداد انجام شد. صبح رویداد ما با شروع اولین سری باران پاییزی آغاز گردید وسایل هارو برداشته و به دانشگاه جامع علمی کاربردی در فرهنگ شهر رفتیم بنر بزرگ رو در بیرون ساختمان بر روی نرده ها در زیر بارون نصب کردیم. بعد از نصب بنر ها و بر پاسازی استند ها ، میکروفون ، اینترنت و ویدیو پروژکتور را چک کردیم. در اینجا باز به 2 گروه تقسیم شدیم خانم باقری و خانم صفاری لوازم را در داخل پوشه ها را قرار می دادند. ژتون های غذا ژتون های میان وعده برگه های رای بوم کسب و کار در سایز کوچک خودکار و ... من و مهدی و علیرضا حکیم رابط نیز برای خرید رابط برق رفتیم. ساعت حدود 12 نیم ظهر بود 1 ساعت و نیم قبل از شروع رویداد، ماشین ما پنچر شد تا ساعت 1 ربع درگیر پنچرگیری ماشین بودیم سپس برگشته و میز و صندلی هایی که اجاره کرده بودیم را تحویل گرفته و با کمک بچه ها به طبقه سوم بردیم. کم کم افراد به سالن می آمدند خانم باقری و خانم صفاری پس از چک کردن لیست شرکت کننده ها ، پوشه و کارت شناسایی هایشان را به آنها تحویل میدادند. دکتر رجا آمد. سیستم اکانتینگ میکروتیک را برای اینترنت انجام داد. تا ساعت 4 افراد دیگر نیز در سالن مستقر شدند دکتر رجا بحث را با اطلاعاتی در مورد پرورش ذهن برای ارائه ایده شروع نمود سپس نوبت به معرفی تیم اجرایی ، معرفی تیم منتورها و بعد از اون در حد 15 دقیقه به سخنرانی خانم دکتر اسفندیاریان و جناب آقای مودت گوش فرا دادیم. هفت وب سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

سپس تمامی افرادی که ایده داشتند اسم خود را در لیست ایده ها نوشته و به ترتیب تک تک آمدند و ایده هایشان را در 1 دقیقه برای تمامی افراد شرح دادند. تا ساعت 7 نیم درگیر تشریح ایده ها بودیم 53 ایده در این دوره از استارتاپ ویکند شیراز مطرح شد   پس از آن مردم به بیرون از سالن رفته تا با دوستان خود برای خود رای جمع کنند. در حین پذیرایی همه به فکر جمع آوری رای برای ایده های خودشان بودند  همهمه ای در سالن به پا شده بود پس از 20 دقیقه افراد مجدادا به سالن برگشته و به کارگاه چگونگی پر کردن بوم کسب و کار رفتند  و بچه های تیم اجرایی با منتور ها (برای نظارت بر روی کار) برای شمارش آرا به سالن زیرین رفته و آرا رو جمع کردند.

هفت وب سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

بعد از جمع زدن آرا کلاس چگونگی پر کردن بوم کسب و کار نیز پایان یافته بود و با شور هیجانی خاص دکتر مهدی رجا اعلام نتایج را آغاز نمود. از من و مهدی خواست به بالای سن برویم و تیم های آخر را البته با هیجان اعلام کنیم. سپس از تیم 8ام تا تیم اول را نیز خودشان اعلام کردند و از افرادی که ایده هایشان انتخاب شده بود خواستند که بر روی سن بیایند و هر شخص 3 دقیقه زمان داشت که 1 توضیح جامع راجع به پیاده سازی ایده و تخصص هایی که در ایده نیاز دارد بگوید که بتواند هر چه زود تر تیم خود را جمع نماید. سپس پس از دریافت شام افراد به خانه های خود رفتند تا در اول صبح روز بعد بتوانند در مکان حاضر شوند. در این حین ما با مشکل بسیار بزرگی روبرو شدیم و آن هم مخالفت برگزاری رویداد در دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط مسئولین این دانشگاه بود. در ساعت 10 شب روز اول در حالی که باران هم به تندی می بارید ما تا 1 ساعت و نیم درگیر بحث با این اشخاص بودیم که ما به همه اعلام کردیم ما صندلی و میز چیدیم ولی دریغ از یک درصد توجه؛ با آن حال پریشان و عصبانی با معدلی خداحافظی کرده و به دکتر مهدی رجا تماس گرفته و او را در جریان ماجرا قرار دادیم. پس از رسیدن من به خانه دکتر با من تماس گرفت و گفت به هیچ وجه نیاز به نگرانی نیست. دکتر آخه اینا میگن دیگه نباید اینجا برگزار بشه بابا مگه من تسهیلگر رویداد شما نیستم؟ بله چرا شما هستید. پس راحت بخواب. فردا تا ظهر همونجا برگزار کنید بقیش هم با من. صبح روز پنج شنبه صبح روز 5 شنبه ساعت 8 صبح در محل حاضر شدیم و افراد به دانشگاه جامع آمدند همزمان با صرف صبحانه افراد به فکر جمع آوری تیم هایشان بودند. من نیز مقدمات کارگاه ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ با مهندس ایمان خلخالی که در کانادا بودند و قرار بر این بود که با اسکایپ با هم کانکت شویم و به صورت لایو برگزار کنیم فراهم میکردم. در ساعت 9 تیم ها به این کارگاه آمدند. ایمان با تسلط کامل بر موضوع کار خود را شروع کرد متاسفانه بخاطر زیرساخت نامناسب اینترنت با قطع وصلی روبرو شدیم که از وی خواهش کردیم این موضوعات و این کارگاه را ضبط نموده و ویدیو آن را در اختیار کاربران قرار دهند.

ساعت 10 نیم که تمام افراد در قالب تیم دور هم جمع شدند تا صرف ناهار در حال پر کردن بوم کسب و کار خود به کمک منتور ها بودند. هر تیم با شور و هیجانی خاص و بعضا با دلهوره به کار خود ادامه میداد که منتورها در اینجا بسیار به کمک تیم ها آمده و تجارب و علم خود را در اختیار آنان قرار می دادند. در ساعت 2 نیم کارگاه ساخت MVP با حامد تکمیل شروع شد تمامی افراد از این کارگاه بسیار راضی بودند سپس بعد از آن ما به کمپ دوم خود یعنی دانشگاه زند رفتیم.

قبل از رفتن به کمپ دوم (که از صبح دکتر رجا آن را آماده نموده بود) عکس یادگاری دست جمعی نیز از دوستان گرفته شد که در روز بعد به آنها به عنوان یادگاری تحویل داده شد.

تمامی وسایل های مورد نیاز اعم از بوم و لوازم مورد نظر ، بنر ها ، استند ها و ... همه این ها به دانشگاه زند انتقال یافت. مینی بوس هایی نیز برای انتقال افراد در دم در دانشگاه منتظر سوار کردن تیم ها بودند.

دانشگاه زند

من تا وسایل های اضافه را جمع کرده و به دانشگاه رفتم کمی طول کشید پس از رسیدن، من با صحنه ای غیر قابل باور روبرو شدم دکتر رجا که صبح تا ظهر در حال آماده سازی فضا بود بسیار این کار را حرفه ای انجام داده بود پایه هایی برای قرار گیری بوم ها ، میز ، صندلی همه چیز به صورت بسیار عالی در کنار هم قرار گرفته بودند حتی ویدیو پروژکتور ، میکروفون ، اسپیکر و ... تهیه نموده بودند. تیم ها تا شب با کمک مربی ها فرصت ساختن MVP خود را داشتند و در پایان شب با رفتن تیم ها به خانه ما ماندیم و سن فردا را آماده ساختیم.(دکتر رجا هماهنگی آوردن سن و سر پا کردن آن را نیز انجام داده بود.)  صبح روز بعد دوستان پس از میل نمودن صبحانه به کارگاه چگونگی ارائه با خانم زینب وصال رفتند. که چگونگی نحوه ارائه دادن طرح ها به داور ها را به کاربران آموختند.

هفت وب سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز

تا ساعت 3 ظهر تیم ها در حال آماده سازی ارائه های خود بودند (درحالی که اکثر تیم ها اصلا به فکر خوردن ناهار نیز نبودند.) تیم ها تک تک به پیش داوری رفتند پیش داوری ، ارائه به مربیانی بود که در این چند روز با آنها بودند و مشکلات نهایی ارائه آن ها را میگرفتند به آنها گوشزد میکردند.

در ساعت 5 مراسم اختتامیه آغاز شد.

دکتر رجا بحث را با تشکری از تیم اجرایی ،  از منتور ها و مجموعه زند شروع کرد.  سپس داور ها ، سرمایه گذاران و افراد سرشناس این صنعت در سالن مستقر گردیده بودند و هر تیمی در 5 دقیقه ایده خود را شرح می داد 3 دقیقه نیز

مجبور به پاسخگویی سوالات داوران بودند. پریسا منجزی قلم زده بودند پرده برداری شد.

سپس افراد به بیرون از سالن رفته و داوران در سالن مانده و آرا را جمع زدند.  داوری این رویداد بسیار سخت شد امتیاز ها بسیار نزدیک بهم ، حتی بعد از وزن دار شدن نیز بسیار امتیاز ها نزدیک بهم بودند که 4 تیم به عنوان تیم های برتر انتخاب شدند 2 تیم سوم و تیم اول و دوم. همزمان با جمع زدن آراء افراد گواهینامه های خود ، 1 لیوان سرامیکی از طرف شرکت IRPOWERWEB  ، عکس یادگاری روز قبل را دریافت نموده و پس از اتمام جمع زدن آراء از افراد خواسته شد که به سالن بازگرند. دقایقی حساس عجب سکوتی فرا گرفته بود سالن را، همه منتظر اعلام نتایج بودند و دکتر رجا نیز آماده برای جو دادن به تیم ها بود. بالاخره بعد از گذشت دقایقی دکتر تیم سوم را اعلام نمود.

  • تیم سوم دوم (بقول دکتر رجا) "کار راه انداز"... تیم کار راه انداز به بالا آمده و مورد تشویق قرار گرفت.

  • تیم سوم اول "پرستاریاب"

  • تیم دوم "آپرو"

  • تیم اول "زرشک"

که به ترتیب بالا آمدند و تیم خود را معرفی نمودند پس از اتمام معرفی تیم های برتر همه افراد راضی و خوشحال بودند چه افرادی که در تیم های اول تا سوم بودند چه تیم هایی که انتخاب نشده بودند زیرا که از آموزش های دیده شده و پیدا کردن تیم و آشنا شدن با افراد موفق در حیطه شغلی خود بسیار راضی بودند. 

با تقدیم هدایایی نیز به داوران همه به تدریج سالن را ترک نمودند. و تیم هفت وب با کمک دکتر رجا و آقای افراسیابیان محیط را جمع کرده (بنرها،استند ها و ...) وسایل ها را برداشته و به خانه های خود رفتیم.

این بود مروری بر سیزدهمین استارتاپ ویکند شیراز، شما می توانید گزارش کامل این رویداد را از این لینک دنبال نمایید. امیدوارم کامل در جریان رویداد قرار گرفته باشید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.