ابزای فوق العاده سنجش سئو سایت Woorank

ابزای فوق العاده سنجش سئو سایت Woorank

ابزای فوق العاده سنجش سئو سایت Woorank

woorank برای بررسی سئو یک وبسایت ازدو روش برای سئو کردن یک وبسایت استفاده می کند. یکی on-page ودیگری off-page است.

On-page چیست؟

به کلیه پروسه های بهینه سازی سئو داخلی سایت که به منظوربالا رفتن رتبه ی آن سایت در نتایج موتورهای جستجو انجام می شود. محوطه داخلی سایت حکم کانون اصلی فعالیت شما را دارد.برای اینکه بتوانید نظر کاربران را به خود جلب کنید، اول از همه باید میزبان خوبی باشید، یعنی باید به گونه ای باشید تا مخاطبان راحت تر بتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کنند.on-page هم به محتوا و هم به کد نویسی html می پردازد، و روند آن به گونه ای است که نتیجه ی حاصل از آن کاملا در دست شما می باشد وقابل کنترل است. عناصر مهم on-page شامل موارد زیر می باشد:

Woorank

Content

 • Title tag(تگ عنوان)

تگ عنوان و یک المان html می باشد که عنوان صفحه را مشخص می کند. Title tag  یکی از پرقدرت ترین سیگنال ها در سئو داخلی به شمار می رود و همان عنوانی است که در نتایج جستجو برای کاربران نمایش داده می شود. همچنین اولین فاکتوری است که ماهیت وموضوع یک صفحه را برای موتورهای جستجو روشن می کند. Title  نویسی باید به گونه ای باشد که تایتل شما بیش از 70 کاراکترنشود و از کلمه های کلیدی در تایتل خود استفاده کنید. تایتل انتخابی باید کاملا مرتبط با موضوع شما باشد. به هیچ عنوان از تایتل مصنوعی استفاده نکنید، یعنی اگر بیش از 3 بار از کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید در تایتل خود استفاده کنید ، یک تایتل کاملا مصنوعی خواهید داشت که می تواند باعث افت رتبه ی سایت شما شود.

 • Meta description (تگ توضیحات متا)

تگ توضیحات متا یکی از المان های html می باشد، که شرح مختصری از محتوای صفحه ارائه می دهد. یعنی چکیده ای از محتوی سایت را در نتایج جستجو به ما نشان می دهد.آنها به صورت یک پاراگراف کوتاه در زیر لینهای قابل کلیک آبی رنگ در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود. شما باید از طریق این بخش اطلاعات کافی در اختیار کاربرقرار دهید تا متوجه شود این صفحه ی اینترنتی مرتبط با کوئری مورد جستجوی آن ها است و به سوالشان پاسخ خواهد داد. برای مثال : وقتی کلمه موبایل را سرچ می کنید ، اگر در میان توضیحات متا(زیرتیتر) قیمت آمده باشد به احتمال زیاد آن سایت را به گزینه های دیگر ترجیح خواهید داد. البته تگ توضیحات متا و تگ عنوان از فاکتورهای رتبه بندی سایت در نتایج گوگل محسوب نمی شوند،اما چون بر روی نرخ کلیک تاثیر می گذارند به طور غیر مستقیم بر رتبه بندی صفحات وب نیز اثر می گذارند. به همین دلیل توضیحات متا باید یکتا باشد، یعنی در صفحات دیگر سایت خود از آن استفاده نکرده باشیم ، تعداد کاراکترهای آن بین 150 تا 300 باشد ، شامل کیبورد اصلی تان باشد ، جملات متقاعد کننده داشته باشد واز علامتهایی مثل منفی- مثبت و غیره درآن استفاده نشده باشد.

 • Headings (تگ های هدینگ)

تگ های هدینگ، المان های html هستند که برای مشخص کردن تیترها در صفحه به کار می روند. این تگ ها به منظور دسته بندی و زیبایی ظاهری متن های یک صفحه به کار می روند. این تگ ها شامل 6 ظیف متفاوت هستند(h1  تا h6)  و درجه ی اولویت هرکدام از بالا به پایین کاهش پیدا می کند. این تگ ها به شما کمک می کند تا محتوای خود را برای خوانندگان و موتورهای جستجو دسته بندی کنید و از روی دسته بندی ها به محتوا ومضمون هر صفحه پی ببرید.تگ اصلی که h1 می باشد، تنها یک بارو برای عنوان صفحه به کار برده می شود و بهتر است شامل عبارت کلیدی باشد.برای زیر تیترها از تگ h2 تا h6  به ترتیب می توان ازهر کدام ازآن ها در زمان و شرایط مناسب استفاده کرد.از تگ h2 وh3 باید در صفحه استفاده کرد، این تگ ها عنوان های فردی صفحه را برای شما ایجاد می کنند.از تگ h2 ( 2 تا 4 بار) وh3( تا15 بار) می توان استفاده کرد.

 • Content Analysis (تجزیه و تحلیل محتوا)

در روش تجزیه وتحلیل یک وب سایت، اطلاعات تار نما، پایگاه ها وسایر برنامه های برخط را بررسی می کنیم.

 • Alt attribute(تگ آلت)

تگ آلت به بهتر سرچ شدن دیتاها وبیشتر مرتبط بودن کمک می کنند و یک قابلیت در زبان html است که محتوای یک تصویر را توصیف می کند. این تگ می تواند به عنوان متنی جایگزین برای تصاویر به هنگام خطا در بارگذاری نیز مورد استفاده قرار بگیرد تا کاربران درصورت عدم نمایش تصویراز مفهوم وعملکرد آن باخبر شوند. در چنین مواقعی متن جایگزین در کادر خالی تصویر نمایش داده خواهد شد. علاوه برآن افراد نابینا و کم بینایی که از اسکرین ریدر به منظور آگاهی از محتوای سایت استفاده می کنند با دریافت توضیحات موجود درمتن جایگزین تصویر می توانند به ماهیت و موضوع آن پی ببرند.

 • In-page links (لینک داخلی)

اگر صفحه ای پربازدید از سایت شما با کلمه کلیدی به صفحه مد نظرنظر لینک دهد گوگل اعتبار سایت شما را افزایش خواهد داد. با لینک دهی به بخش های مختلف سایت خود شبکه تار عنکبوتی در هم تنیده ای در سایت خود به وجود می آورید تا کاربران مدت طولانی تری را در سایت شما سپری نمایند.این کار باعث می شود نرخ خروج از سایت توسط کاربر کاهش یابد.

 • Language(زبان)

در html عبارت زبان صفتی است که زبان محتوای صفحه را نشان می دهد. Woorank وبقیه ابزار های سئووبسایت به 6 زبان موجود هستند.می توانید با کلیک کردن برروی زبان در سمت راست پایین صفحه ، تنظیمات حساب خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که تغییر زبان شما در اینجا باعث تغییر زبان کل حساب شما از جمله صفحه نمای کلی شما، کلمه کلیدی سایت خزیدن و صفحه حساب من خواهد شد.

Indexing

 • url resolve

یک راهنمای کلی برای نوشتن url صفحات این است که باید کوتاه باشد و به راحتی خوانده شود.هنگام آنالیز،url آدرس های کوتاه تر رتبه ی بهتری به دست خواهند آورد مثل:    http://domain.com(folders=1)، باهراسلش وارد یک پوشه جدید خواهید شد.اگر این پوشه ها برای موتورهای جستجو و کاربرمفید نباشد باید حذف شود.هرچه تعداد پوشه های آدرس صفحه کمتر باشد به معنی مهمتربودن صفحه و رتبه گرفتن بهترآن درگوگل است.کلمات url باید با خط تیره از هم جداشوند ونه زیر خط.اگر دو آدرس مختلف به محتوایی یکسان اشاره دارند بهتر است که از redirect301 استفاده کنید تا با مشکل جریمه متن های کپی روبه رو نشوید.

 • text

به خزنده های موتور جستجو می گوید که خزنده چه صفحاتی را تشکیل می دهد. و آیا به همراه سایر اطلاعات مربوط به سایت خود دسترسی داشته باشید یا خیر؟

.robots.text در درجه ی اول برای مدیریت ترافیک خزنده به سایت شما و برای نگه داشتن یک صفحه از گوگل استفاد می شود.

 • sitemap

یک فایل متنی است که برای جزئیات بیشتر تمام url هادر یک وب سایت استفاده می شود.این فایل متنی می تواند شامل اطلاعات اضافی(فوق داده) درهرurl باشد، این اطلاعات اضافی شامل جزئیات مربوط به آخرین بار به روز بودن آن ها، چقدرمهم بودن آنها واینکه آیا نسخه های دیگری ازurl ایجاد شده به زبان های دیگر وجود دارد. همه ی این کارها برای کمک به موتورهای جستجو که برای خزیدن وبسایت شما انجام شده است این اجازه را به وب سایت می دهد که صفحه جدیدی اضافه شود یا صفحه قدیمی حذف شود.

 • url parameters

متغیرهای دینامیکی در آدرس وب صفحه که توسط یک علامت سوال (؟) در نشانی اینترنتی صفحه ذکرشده است. پارامترها معمولا برای فیلتر یا مرتب سازی لیست ها یا به عنوان بخشی از یک سطح تجزیه و تحلیل برای ردیابی رفتار کاربردر سایت استفاده می شود.

 • Hreflang tags

یک متا تگ html است که زبان و منطقه جغرافیایی مربوطه را برای یک صفحه مشخص می کند.hreflang به موتورهای جستجو می گوید که در کجا می توانند مطالب را به زبان های دیگر پیداکنند.

 • Broken links

بازخوانی لینک فرایند، رفع یا جایگزینی لینک های خراب شده در وب سایت شما، یا جایگزین کردن لینک هایی است که ارزش آنها به اندازه کافی کار آمد نیست.آنها می توانند پیوندهایی در سایت شما به صفحات داخلی یا پیوندهای خارجی باشند که سایرافراد در سایت های خود استفاده می کنند.

 • Underscores in the url

در url های سئو برای جدا کردن کلمات خود از یک کابل، یا خط تیره استفاده می کنند. استفاده از زیرخط مجاز است اما توصیه نمی شود. اما از یک خط تیره درurl های شما توسط گوگل توصیه می شود.زیرا باعث می شود وب سایت شما برای پیدا کردن کاربرآسان شود.

woorankبرای بررسی سئو یک وبسایت ازدو روش برای سئو کردن یک وبسایت استفاده می کند.یکی on-page ودیگری off-page است.

Mobile

 • Mobile friendliness

چگونگی طراحی وبهینه سازی وب سایت برای بارگیری در دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن هوشمند و رایانه لوحی است. در واقع یک سیگنال رتبه بندی درالگوریتم های google وbing است که تشخیص می دهد کاربر درحال جستجو در یک دستگاه تلفن همراه است.

 • Mobile rendering

بخش های موجود در این صفحه اطلاعات مرجع وراهنمای نحوه اجرای ویژگی های render برای موبایل ارائه می دهد.

 • Tap targets

مناطقی از یک صفحه وب است که کاربران در دستگاه های لمسی می توانند با آنها تعامل داشته باشند. دکمه ها، پیوندها وعناصرمهم فرم همه دارای tap target هستند.

 • Plugins

پلاگین که آن را در فارسی به افزونه ترجمه کرده اند. پلاگین به زیر ساخت یک نرم افزار متصل می شود(به صورت مستقل استفاده نمی شود) وآن را کامل تر می کند.

 • Font size legibility

خوانایی برای هربرنامه مهم است. بینندگان باید بتوانند به راحتی متن را در تمام مسافت های مشاهده شده در نظر بگیرند، بدون اینکه چشم خود را ببندند. تحول متن به اندازه کافی می تواند با بزرگ کردن منبع برای خواندن قلمها انجام شود.

 • Mobile viewport

یک برچسب html است که نحوه ی نمایش یک صفحه وب دراندازه های مختلف صفحه را مشخص می کند. بدون برچسب مشاهده متا، مرورگرهای تلفن همراه صفحه را به ابعاد رومیزی معمولی تبدیل می کنند وسپس آن را برای تنظیم به صفحه نمایش می دهند.با افزودن منظره (نما) به مرورگرمی توانید صفحه را باتوجه به بعد صفحه دستگاه ارائه دهید.

 • Mobile framework

چارچوب توسعه موبایل، یک چارچوب نرم افزاری است که برای پشتیبانی ازتوسعه برنامه های تلفن همراه طراحی شده است.بخش مهمی از بهینه سازی وب سایت است زیرا به توسعه دهندگان درایجاد برنامه های کاربردی برای چندین دستگاه کمک می کنند.

 • Amp

Amp می تواند به شما درایجاد سریعتر وبسایت کمک کند.amp اگر یک توسعه دهنده وب باتجربه باشید می توانید سایتهای پرقدرت وسریعتر با کد کمتر ایجاد کنید اما اگر یک توسعه دهنده وب جدید باشید amp می تواند به شما در یادگیری توسعه وب کمک کند.اگرمقداری html میدانید  می توانید یک وب سایت تعاملی ایجاد کنید.  

Structured data

 • schema.org

مجموعه ای ازواژگان است که برای افزودن معنا به اطلاعات در وب به روشی که توسط دستگاه ها قابل خواندن است استفاده می شود. وباعث افزایش ترافیک سایت وبه بهبود درگیری مخاطبان کمک می کند.

 • Open graph protocol

هرصفحه وب را قادر می سازد تا دریک نمودار اجتماعی به یک موضوع غنی تبدیل شود. وهدف اصلی آن این است که نقصیات طراحی فنی را ازاطلاع می دهد.

 • Twitter card

کارت های توییتر به گونه ای طراحی شده اند که هرزمان که توییتی حاوی پیوندهایی به محتوای سایت باشد، تجربه رسانه ای غنی را دراختیار کاربربگذارند.توییترانواع کارت های مختلفی دارد که می توانند پیش نمایش های محتوا را نشان دهند وباعث افزایش ترافیک وب سایت شما شوند.

 • Microformats

میکروفورمت ها برای اولین بار برای انسان ودستگاه های دوم طراحی شده اند.و مجموعه ای ازقالب های داده ساده و باز که براساس استانداردهای موجود ساخته شده است. ریزگردها به جای اینکه آنچه امروز کار میکند را دوربیندازند قصد دارند با استفاده از الگوها مثل(وبلاگ نویسی،xhtml ) مشکلات ساده تر را حل کنند.  

Security

 • Email privacy

ایمیل ممکن است یک مکالمه خصوصی باشد. وپیام های شمارا رهگیری و درهرنقطه ازحمل و نقل بخواند .ما توصیه نمیکنیم آدرس های ایمیل متصل و مرتبط  را به صفحات وب اضافه کنید.، زیرا ربات های مخرب در جستجوی آدرس های ایمیل برای هرزنامه، وب را ضبط می کنند.به همین دلیل بهتراست ازفرم تماس استفاده کنید.

 • SSl secure

گواهی نامه های ssl با ایجاد یک ارتباط امن، یک ارتباط رمزگذاری شده بین بازدیدکننده وسرور وب سایت شما پایه واساس اعتماد را ایجاد می کنند یعنی یک لایه امنیتی بیشترایجاد می کنند.

Security

Performance

 • Asset minification (کوچک سازی دارایی)

کوچک سازی دارایی با از بین بردن فاصله، نظرات و نام متغیرهای طولانی وازطریق بهینه سازی های دیگراندازه پرونده را کاهش می دهند.

 • Asset compressing (فشرده سازی دارایی)

فشرده سازی دارایی دریک وب سایت یعنی فشرده کردن چیزهای اضافی.فشرده سازی دارایی باعث می شود مدت زمان لازم برای یک مرورگر برای بارگیری پرونده ها از سرور کاهش یابد، وکاهش مدت زمان بارگیری وب سایت شما می شود.

 • Asset cacheability (ذخیره سازی دارایی)

ذخیره سازی دارایی حافظه پنهان یک مرورگر وب برای ذخیره سازی فایل ها روی رایانه شما وبارگیری باردیگر آن فایل ها برای بار دیگر به صفحات وب سایت شما است که باعث می شود سایت شما برای بازدیدکنندگان سریعتر تکرار شود.  

Technologies

 • Server uptime

زمانی است که سرور در طی آن مدت سرور عملیاتی می شود.این زمان بیشتر در میزبانی وب به درصد اندازه گیری می شود، وهمچنین اندازه گیری قابلیت اطمینان سیستم است که به صورت درصد زمانی یک ماشین به طول معمول رایانه بیان می شود.

 • Server ip

آدرس ip برای آدرس پرتال اینترنت کوتاه است ورشته ای از اعداد است مثل: 65.88.23.56 این آدرس شبیه آدرس منزل شماست. به این دلیل که مکان سرور خاصی را که به اینترنت متصل است را مشخص می کند.(یعنی از نظر جغرافیایی نزدیک به بازدیدکنندگان است.)

 • Technologies

با فن آوری های استفاده شده برای وب سایت خود آشنا شوید و بعضی از کدهایی که ممکن است وب سایت شما را کند کنند .

 • Analytics

تجزیه و تحلیل وب به شما این امکان را می دهد که فعالیت بازدیدکنندگان  را در وب سایت خود اندازه گیری کنید. ونصب حداقل یک ابزار تحلیلی واجب است.

 • Doctype

در html نوشتار مقدمه که در بالای همه ی اسناد یافت می شود مورد نیاز است.که مرورگر به جای استفاده ازیک حالت رندر متفاوت که با برخی مشخصات ناسازگار متفاوت باشد، تلاش خود را برای دنبال کردن مشخصات مربوطه انجام می دهد.

 • Encoding

رمزگذاری، فرایند استفاده از یک کد خاص مانند: حروف ، نمادها و اعداد است تا داده ها برای تبدیل به رمزگذاری معادل آن فراهم شود.

Technologies

Branding

 • url

url باید کوتاه وتمیز وشامل کلمات کلیدی باشد یک url خوب آدرسی است که به راحتی برای کاربر و موتورهای جستجو کامل خواندن باشد،تعداد کاراکترهای آن نیز باید بین 50-70 باشد.هرچه تعداد کاراکترهای یک url بیشتر باشد رتبه ی آن در گوگل افت می کند.

 • Favicons

تصاویر مربعی کوچکی هستند که توسط مرورگرهای وب استفاده می شود، تا نمای گرافیکی  از سایت بازدید شده در سمت چپ نوار آدرس مرورگر را نشان دهد.

 • Custome 404 page

خطای 404 صفحه ، کاربران را در یک صفحه قرار می دهد و پیوند یا پیشنهادی برای انجام کاربعدی ندارد برای کاهش ناامیدی مشتری وپیوند به صفحات دیگردر سایت خود از یک صفحه404 سفارشی می توان استفاده کرد.مطمئن شوید که وضعیت http404  را برمی گرداند.

ابزای فوق العاده سنجش سئو سایت Woorank

Domain

 • Domain registration

دامنه شما آدرس قابل خواندن وب سایت  شما در اینترنت است.سن دامنه وثبت نام بر رتبه بندی وب سایت تاثیر نمی گذارد، اما اگر ثبت نام خود را به روز نگه دارید بهتر است.

 • Domain availability

پسوندهای مختلف دامنه خود را ثبت کنید، تا از نام تجاری خود در برابر سایبر محافظت کنید.

 • Typo availability

اهداف مختلف دامنه خود را ثبت کنید تا از نام تجاری خود دربرابر سایبر محافظت کنید.  

Off-page چیست؟  تکنیک هایی که بیرون سایت به منظوربهینه سازی سئو خارجی سایت انجام می شود تا رتبه ی سایت ارتقا یابد ودر نتایج موتور جستجوی گوگل رتبه خوبی به دست آورید.نتیجه ی حاصل از این تکنیک ها به راحتی قابل دستکاری نیستند.

Domain

Backlinks

 • Backlinks score

بک لینک ها لینکهای وب سایت خارجی هستند که کاربران وخزنده های موتور جستجو را به وب سایت شما ارسال می کنند.

 • Quality

برای به دست آوردن دیدگاهای دقیق در مورد کیفیت  و منبع بک لینک های خود مثل: صفحات منبع، url های هدفمند، امتیاز کیفیت بک لینک ازquality استفاده می شود.  

Traffic

 • Traffic estimation

ترافیک تخمینی شما برای یک سایت را با سایررقبای شما مقایسه می کند.

 • Mobile visits

دیدن تعداد بازدیدهای ماهانه کاربران تلفن همراه.  

Google analytics  

 • Sessions

معیارهایی مثل: منبع ترافیک، دامنه های منبع ، نمایش صفحه وموارد دیگر را تجزیه وتحلیل می کند.  

Local

 • Local directories

راه حلی فوق العاده برای ارتباط گرفتن کسب و کارهای محلی با مشتریان در یک منطقه به خصوص است. در اولین قدم اطلاعات خود را در دایرکتوری های محلی ثبت کنید.فهرست های آنلاین اطلاعات شما از جمله نام کسب و کار، نشانی و شماره تلفن را دریافت می کنند.  

Social profile

 • Social media engagement

یک معیار برای بررسی عملکرد در رسانه های اجتماعی است. تلاش های رسانه های اجتماعی، لایک و اظهارنظرهای عمومی را برای فعالیت های اینترنتی اندازه گیری می کند.

 • Facebook page

برای بررسی و پیگیری تعامل مخاطبان خود با پست های وب سایت خود از فیس بوک استفاده کنید.نمایه فیس بوک خود را با سایت مورد نظر خود پیوند دهید تا تلاش های بازیابی رسانه های اجتماعی خود را به حداکثر برسانید.

 • Twitter account

اگر یک اکانت توییتر برای وب سایت خود نداشته باشید مخاطبان زیادی را از دست خواهید داد.

 • Instagram account

Woorank  با پیوند دادن یک اکانت اینستاگرام به سایت مورد نظر شما مخاطبان زیادی برای سایت خود به دست آورید.  

 • Linkdin account

Woorank  با پیوند دادن یک اکانت لینکدین به سایت موردنظر شما کمک می کند تا در مورد شغل و نام تجاری شما بیاموزند.  

Social profile

Face book

 • Face book views

با پیوند دادن face book با سایت مورد بررسی اطلاعات عمیقی از بازدیدهای فعالیت را به شما می دهد.

Face book

Keyword tool

 • Google ranking

Woorank با استفاده از رتبه بندی گوگل، وب سایت مورد بررسی و صفحات را رتبه بندی می کند.          

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.