ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

بخش اول ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی را دیروز بررسی کردیم. به مفهوم ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی و ضرورت آن پرداختیم و امروز، در ادامه، می‌خواهیم به باقی معرفی آن ابزارها بپردازیم. توضیحات خیلی تکمیلی‌تر اگر می‌خواهید، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

Sprout Social

خدمات این سرویس عبارت‌اند از: الف) نشر مطالب به صورت خودکار و دریافت بازخورد و نظرات کابران و دنبال‌کنندگان جهت بهبود آن‌ها. ب) مشاهده و تحلیل رفتار مشتریان و دنبال‌کنندگان و نیز حساب‌های کاربری شرکت یا برند مورد نظر در شبکه‌ها.

Google Analytics

سرویس تحلیلی گوگل دارای خدماتی چون: الف) بررسی ترافیک وب‌سایت‌ها. ب) توانایی برقراری ارتباط به حساب‌های کاربری شبکه‌ها. ج) تحلیل و مشاهده روند میزان موثر بودن مطالب نشر شده در شبکه‌های اجتماعی. د) پیشنهاد راهکارهایی برای پربیننده‌ترین حساب‌های کاربری.

Google Analytics

SocialFlow

تحلیل رفتار کاربران و دنبال‌کنندگان و نیز بهینه هر مطلب با توجه به داده‌های زنده، از جمله خدمات سرویس سوشال‌فلو است. علاوه بر موارد بالا به منظور جلب توجه اکثر مخاطبان و دنبال‌کنندگان، این سرویس بهترین زمان را برای نشر مطالب مشخص و انتخاب می‌کند.

Iconosquare

این سرویس منحصرا برای مدیریت شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام طراحی و برنامه‌ریزی شده است. از جمله خدماتی که باعث شده سرویس آیکن‌اسکوئر از اصلی‌ترین انتخاب‌های کاربران اینستاگرام باشد، می‌توان به تحلیل اطلاعات مطالب حساب‌های کاربری متفاوت و نیز نشر مطالب به صورت خودکار اشاره کرد.

Sprinklr

از جامع‌ترین و کامل‌ترین ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی، سرویس اسپرینکلر است. خدمات این سرویس افزون بر تحلیل اطلاعات همه شبکه‌های اجتماعی و مدیریت جامع، شامل نظارت و تحلیل اطلاعات تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی اجرا شده در هر شبکه‌ی اجتماعی نیز هست.

KnowEm

با استفاده از این ابزار افزون بر اینکه می‌توانید میزان اعتبار برند یا شرکت خود را در شبکه‌های اجتماعی بررسی و راهکارهایی جهت بهبود و بهتر شدن آن دریافت کنید؛ می‌توانید به نظارت و کنترل گفت‌وگوها و بحث‌هایی که در رابطه با برند یا شرکت شما در بیش از 500 وب‌سایت و شبکه‌ی اجتماعی صورت می‌گیرد، بپردازید. در انتها نیز باید دوباره این نکته را متذکر شوم که استفاده از این ابزارها تنها با مدیریتی دقیق و شخصی‌سازی مطالب در هر شبکه‌ی اجتماعی صحیح بوده و پیشنهاد می‌شود؛ چرا که قالب متنی‌ای که در برخی شبکه‌ها مثل اینستاگرام و فیسبوک استفاده می‌کنید، در شبکه‌ای مثل توییتر نمی‌توانید از آن بهره ببرید، حتی اگر در همه آن‌ها یک متن و مطلب را بنویسید و نشر دهید.

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی بررسی و کنترل امنیت ابزارها را هم حتما در نظر داشته باشید، چرا که اکثر این ابزارها برای دسترسی به مطالب و مدیریت آن‌ها نیازمند نام کاربری و کلمه عبور حساب کاربری شما در شبکه هستند. همچنین در استفاده از این ابزارها افراط نکنید و قبل از دادن دسترسی به این ابزارها، قوانین حریم‌خصوصی، سطح دسترسی و طریقه تعامل آن‌ها را با دقت فراوان مطالعه کنید و در این مورد برترین راه‌حل‌ها آن است که سعی کنید از یک ابزار با قدمت و اعتبار بیشتر استفاده کنید. نکته مهم دیگر این که تا جایی که می‌توانید از استفاده ابزارهای جمع‌آوری و افزایش لایک و دنبال‌کننده خودداری کنید؛ چراکه الف) شبکه‌های اجتماعی روز به روز ارتقاء پیدا کرده و سعی در پاک کردن حساب‌های کاربری تقلبی دارند، در نتیجه با حذف شدن دنبال‌کنندگان و لایک‌های تقلبی اعتبار و اعتماد به برند شما زیر سوال می‌رود. و ب) از آن‌جایی که کاربران و مخاطبان نیز باهوش هستند، زمانی که حساب کاربری شما را با چندین هزار دنبال‌کننده ببینند در حالی که تنها چند پست و نظر وجود داشته باشد متوجه نقص و اشکال موجود می‌شوند.  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.