ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش اول)

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی (بخش اول)

برخی ابزارها برای افزایش سرعت و آسان‌تر کردن مدیریت شبکه‌های اجتماعی وجود دارند (پیشتر چندوچون‌شان را در اینجا گفتیم). به این ابزارها ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی می‌گویند. و مؤسسان و مدیران بازاریابی یک برند یا شرکت می‌توانند از این ابزارها بهره ببرند که البته اکثر کارشناسان بازاریابی اینترنتی بر این باورند که استفاده از این ابزارها گزینه درستی نیست، با این حال مدیران بازاریابی می‌توانند با ایجاد تغییرات اندکی و شخصی‌سازی این ابزارها، از آن‌ها استفاده کنند. از جمله فوایدی که این گونه ابزارها برای برندها یا شرکت‌ها دارند این است که اکثر این ابزارها با هدف تحلیل اطلاعات، مشاهده و اعلان وضعیت برندها یا شرکت‌ها طراحی و برنامه‌ریزی شده‌اند. حال به معرفی معروف‌ترین این ابزارها در جهان می‌پردازیم:

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مدیریت شبکه‌های اجتماعی

HootSuite

یکی از معتبرترین و کهنه‌کارترین ابزارهای مدیریتی شبکه‌های اجتماعی سرویس هوت‌سوت است. این سرویس علاوه بر قابلیت مدیریت چندین حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی متفاوت و نظارت و کنترل فعالیت‌های کاربران و دنبال‌کنندگان در شبکه‌های مختلف، توانایی نشر مطلب به صورت همزمان یا جداگانه در حساب‌های کاربری متفاوت را داشته و همچنین دارای سرویس آموزشی هوت‌سوت بوده که انواع راهکارها را جهت تحلیل بهتر اطلاعات و مدیریت شبکه‌های اجتماعی در اختیار کاربران و اعضا قرار می‌دهد.

Hubspot

از قوی‌ترین و بهترین ابزارها برای تحلیل اطلاعات تمامی فعالیت‌های تبلیغاتی و بررسی دقیق نشرها، سرویس  هات‌اسپات است. از خدمات این سرویس به این موارد می‌توان اشاره کرد: الف) شناسایی برترین شبکه‌ی اجتماعی با قابلیت جذب بیشترین دنبال‌کننده. ب) شناسایی و تشخیص آسان نشرهای پرطرفدار جهت سرمایه‌گذاری روی آن‌ها.

MeetEdgar

از این ابزار می‌توانید جهت بازنشر مطالب پرطرفدار و محبوب که در اصطلاح به آن‌ها Evergreenمی‌گویند و قابلیت افزایش جذب دنبال‌کننده می‌شوند، استفاده کنید.

TweetDeck

از قدیمی‌ترین و کهنه‌کارترین ابزارهای مدیریت حساب توییتر، سرویس توییت‌دک است. خدمات این سرویس رایگان بوده و با تغییرات و آپدیت‌های توییتر هماهنگ است. همچنین برای مطالعه و خواندن آسان‌تر فید توییتر می‌توانید از این ابزار استفاهده کنید.

IFTTT

از پرقدرت‌ترین و معتبرترین ابزارهای موجود در دنیای اینترنتی، وب‌سایت IFTTT است. از خدمات این ابزار به موارد زیر اشاره می‌کنیم: الف) توانایی برقراری ارتباط میان انبوهی از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌ها. به طور نمونه این ابزار می‌تواند خلاصه یک مطلب نشر شده در یک شبکه را در سایر شبکه‌ها نشر دهد. ب) توانایی آگاه کردن شما از تمامی بحث‌ها و گفت‌وگوهایی که در رابطه با برند یا شرکت شما صورت می‌گیرد، در صورت برقراری ارتباط آن با هشتگ یا یک حساب کاربری مناسب.

Buffer

از ابزارهایی که به صورت اختصاصی برای شبکه‌های اجتماعی طراحی و برنامه‌ریزی شده‌اند، سرویس بافر را می‌توان نام برد. افزون بر خدمات این سرویس مبنی بر زمان‌بندی و نشر خودکار مطالب در شبکه‌ها و شخصی‌سازی و بومی‌سازی مطالب هر شبکه‌ی اجتماعی، مختص آن شبکه؛ خدمات دیگری مانند تحلیل اطلاعات را نیز در اختیار کابران قرار می‌دهد.  منبع

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.