آیا با همرسانی داده‌ها، حفظ حریم خصوصی شدنی است؟ (بخش اول)

آیا با همرسانی داده‌ها، حفظ حریم خصوصی شدنی است؟ (بخش اول)

آیا با همرسانی داده‌ها، حفظ حریم خصوصی شدنی است؟ (بخش اول)

حفاظت از داده‌های کاربران مهم‌ترین دغدغه‌ی این روزهاست و با تصویب «مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا» یا همان GDPR گام بزرگی در راستای امنیت و حفاظت از داده‌‌ها برداشته شد. بااین‌حال واپایش ریسک‌های نشت اطلاعات، هنوز جای کار دارد. بازاریابی اصولی، در روزگار امروز، به داده‌های صحیح و دقیق مشتریان متکی است ازاین‌رو سرمایه‌گذاری شرکت‌ها روی جمع‌آوری اطلاعات مشتریانشان جای تعجب چندانی ندارد. مثلاً آمازون، که اگر بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا نباشد یکی از آن‌ها حتماً هست، دائماً رفتار ۱۰۰ میلیون عضو خود را پیگیری می‌کند و آن را «داده‌های شخص اول» می‌نامد. حالا، اکثر شرکت‌ها فهمیده‌اند که همرسانی (share) اطلاعات مشتریان با دیگر شرکت‌ها عامل ایجاد همکاری دوسویه میان آن‌ها می‌شود. این موضوع زمانی پررنگ‌تر می‌شود که به داده‌های «شخص دوم» توجه کنیم. داده‌های شخص دوم همان  داده‌های اینترنت اشیا هستند که با GPS، ابزارهای اندازه‌گیری هوشمند، دستگاه‌های فیتنس و ...  به دست می‌آیند. بسیاری ازز شرکت‌ها نیز داده‌های شخص سوم را از شرکت‌هایی چون Acxiom خریداری می‌کنند. چنین شرکت‌هایی، در هر آن و از سراسر دنیا، تا ۱۵۰۰ داده را از ۷۰۰ میلیون مشتری جمع‌آوری می‌کنند. حالا یک شمای کلی از اهمیت حفاظت از داده‌ها دستتان آمد؟ درست است که اطلاعاتی دریافتی از این پایگاه‌های داده، پتانسیل بازاریابی مؤثر را بسیار افزایش می‌دهد، بااین‌حال، نگرانی مربوط به حفظ حریم شخصی کاربران، هیچ‌زمان به این اندازه جدی نبوده است. هک‌های گسترده و شایعی را شاهد بودیم که باعث شده مشتریان تمایلی به همرسانی داده‌های خود نداشته باشند و حتی به به معروف‌ترین برندها هم نتوانند اعتماد کنند. بی‌شک شرکت‌ها بزرگترین بازنده‌ی این جریان هستند. چرا راه دور برویم؟ هم همین رسوایی فیس‌بوک یا هک سه میلیارد حساب کاربری یاهو که باعث شد ورایزن قیمت پیشنهادی خرید این شرکت را تا مرز ۳۵۰ میلیون دلار کاهش دهد. مطالعات نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان اطلاعات خود را در اختیار شرکتی قرار می‌دهند که مطمئن‌اند از این اطلاعات محافظت می‌کند. حالا دیگر مقررات بیشتری برای پاسخگو نگه‌داشتن شرکت‌ها وضع شده و کاربران قادرند اطلاعات خود را ویرایش، حذف یا منتقل کنند؛ یا حتی نسخه‌ای از تمامی داده‌های خود را در اختیار داشته باشند. گویاترین مثال هم همین مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا است. این مقررات از ۲۵ ماه می در اتحادیه اروپا به مرحله‌ی اجرا درآمد و آمریکا نیز با دقت روند آن را زیر ذره‌بین گرفته است. اکنون گلوگاهی‌ترین پرسش این است که آیا کسب‌وکارها قادرند هم‌زمان با حفظ حریم خصوصی داده‌های مشتریان، از مزایای بازاریابی داده‌محور نیز بهره‌مند شوند؟

حفاظت از داده‌ها

حفاظت از داده‌ها رویکردهای فعلی برای حفاظت از داده‌ها در حال حاضر محدود کردن دسترسی به داده‌های جمع‌آوری‌شده، رایج‌ترین رویکرد محافظتی کسب‌وکارها است. البته واپایش (کنترل) دسترسی، به هزارویک دلیل رویکردی اطمینان‌بخش و ایمن محسوب نمی‌شود. زیرا به‌محض اینکه شرکتی داده‌ها را بازنشر کند، فرق ندارد داخلی باشد یا خارجی، قدرت واپایش دسترسی را تا حد زیادی از دست می‌دهد. به‌علاوه اقداماتی نظیر مستعار‌سازی یا Pseudonymization (که یکی از بندهای GDPR نیز هست) امنیت داده‌ها را تضمین نمی‌کند. در ادامه‌ی مقاله درباره‌اش توضیح خواهیم داد. پی‌نوشت: مستعارسازی یعنی اطلاعات شخصی به‌گونه‌ای پردازش شوند که بدون استفاده از برخی اطلاعات اضافی، نشود آن اطلاعات را، اطلاعات مربوط به موضوعی خاص تشخیص داد.

با یک مثال، موضوع را کمی بازتر می‌کنیم: دو خرده‌فروش تصمیم می‌گیرند با همرسانی داده‌های شخص دوم با یکدیگر مشارکت کنند. اگرچه خرده‌فروش «ب» همه‌ی اطلاعات قابل‌شناسایی شخصی را از داده‌های خود حذف کرده است، ولی نمی‌توان گفت که داده‌ها واقعاً ناشناس هستند. زیرا داده‌هایی که ترکیبی از محدوده سنی، نشانگر زمانی، جنسیت و آدرس پستی هستند، یک مجموعه‌گزارش جمعیتی بی‌حدوحصر را خلق می‌کنند که مرتبط کردن آن با اطلاعات اضافی خرده‌فروش «ب»، غیرممکن نیست. بنابراین گرچه خرده‌فروش‌ها قوانین تصویب‌شده را رعایت می‌کنند، طی این روند، داده‌های مصرف‌کنندگان ریسک بسیار زیادی دارد. ادامه‌ی این نوشته را در جستار بعدی پی بگیرید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.