آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی (بخش سوم)

آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی (بخش سوم)

چند روزی است که به مبحث تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان پرداخته‌ایم. و این نوشته نیز در دنبال‌ی دو نوشته‌ی پیشین است. دنبال‌کنندگان در شبکه‌های مجازی و افزودن به تعدادشان، از رویه‌های عادی بازاریابی در این روزهاست. اما آنچه که مهم است، این است که افزایش دنبال‌کنندگان را به روشی اصولی انجام دهید، تا دنبال‌کنندگانی ثابت داشته باشید.

  • همکاری با دیگر برندها

اگر فرصت و پیشنهادی از جانب دیگر برندهای محصولات مشابه خود داشتید، حتماً از این فرصت انتخاب کنید؛ چراکه باعث پیشرفت شما شده و همچنین حضور شما را در شبکه‌های اجتماعی پررنگ‌تر می‌کند. البته دو نکته را مد نظر داشته باشید الف) این مشارکت با رقیب اصلی و مستقیم خود نباشد، ب) داشتن مخاطبین مشترک لازم هست هرچند تعداد محدودی باشد.

  • بهره‌گیری از محتوای قبلی

شما می‌توانید با اندکی خلاقیت و تغییر محتوای قبلی خود محتوای جدیدی بسازید؛ چراکه لازمه اختصاصی و منحصر به فرد بودن یک محتوا تنها به ایجاد محتوایی جدید نیست. به‌طور مثال می‌توانید از این ایده بهره بگیرید که محتوایی که به‌صورت ویدیو در شبکه‌ی اجتماعی منتشر کردید، به‌صورت متنی در یک شبکه دیگر آن را انتشار دهید.

  • بازنشر محتوای دیگران

اجازه‌ی بازنشر محتوای دیگر برندها و کانال‌ها را خود آن برند یا کانال مشخص می‌کند و در حقیقت منعی برای بازنشر دیگر مطالب وجود ندارد. حال اینکه این کار نشان‌دهنده‌ی فعالیت و توجه شما به موضوعات دیگر روز است و جلوه خاصی از کانال یا برند شما را برای مخاطبین دربردارد. توجه داشته باشید که از مطالب شرکت رقیب خود مطلبی منتشر نکنید.

افزایش دنبال‌کنندگان

افزایش دنبال‌کنندگان

  • موضوعات داغ مرتبط

انتشار موضوعات داغی که با برند و مطالب شما مرتبط هستند نیز از شیوه‌های خوب جذب دنبال‌کننده بیشتر است. توجه کنید که اولا بر موضوعی که می‌خواهید منتشر کنید اشراف کامل داشته باشید سپس توجه کردن به وجه مشترکی که با برند شما دارد؛ پس از آن می‌توانید با ایجاد تغییرات در متن، آن را منتشر کنید. فقط حواستان باشد که از انتشار مطالب سیاسی پرهیز کنید؛ زیرا از آنجایی که افراد سلایق متفاوتی دارند، گذاشتن مطلب سیاسی و جانبداری از بعضی گروه‌ها ممکن است از طرفداران شما بکاهد.

  • انتشار نکات کاربردی

برای اینکه حساب کاربری‌تان از حالت یکنواختی درآید، می‌توانید علاوه بر مطالب مرتبط با برند خود، به انتشار پاسخ به سوالات مشتریان بپردازید همچنین ویدیوهای آموزشی و کاربردی در رابطه با محصولات را منتشر کنید. این‌کار مورد استفاده تمام برندهای معروف و شناخته‌شده است و نمایانگر اهمیتی است که به مشتری و مخاطب خود می‌دهید.

  • مصاحبه با خریداران برند

از موثرترین راه‌ها در جذب دنبال‌کننده بیشتر انتشار پخش‌های زنده و غیرزنده با خریداران محصولات برند بوده و صحبت، نظرسنجی و بیان انتقادات و پیشنهادات آن‌هاست؛ چرا که نظر خریداران تاثیر فراوانی بر روی مخاطبین دیگر دارد.

  • استفاده از متخصصان

یکی از کارهایی که برندهای بسیار بزرگ برای جلوگیری از تکراری شدن و یکنواختی مطالب ایجاد شده در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند، سپردن انتشار مطالب به مختصات این حرفه است که علاوه بر مورد ذکر شده باعث جالب و جذاب‌تر شدن مطالب برای خوانندگان مطلب می‌شود.

  • توجه به رویدادها

در زمان رویدادهای مختلف ( مثلا شب یلدا و عید نوروز در ایران) کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارند و می‌توانند از جمله سوژه‌های جذب دنبال‌کننده باشند. بنابراین شما می‌توانید با انتشار مطلبی جالب هم از نظر متنی و هم از نظر طراحی و گرافیک، دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید. پس مراقب این‌گونه فرصت‌ها باشید و سعی کنید از آن‌ها نهایت استفاده را بکنید. اگر برای افزایش دنبال‌کنندگان به توضیح اضافه‌ای نیاز دارید، به پیوند مراجعه کنید.

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.