آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

آموزش: تدابیری برای افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی (بخش دوم)

پیشتر، در جستاری، به راهکارهای افزایش دنبال‌کنندگان پرداختیم. در امروز و روزهای آتی نیز قصدمان این است که به راهکارهای بیشتری بپردازیم.

  • انتشار عکس و ویدیو از پشت صحنه شرکت

یکی از عواملی که باعث ارتباط بهتر کاربران با شما می‌شود، انتشار تصاویر و ویدیوهایی است که زحمت و تلاش فراوان کارمندان و مدیران یک شرکت و برند را برای تولید محصولات بهتر و با کیفیت‌تر نشان می‌دهد، است. به عنوان نمونه می‌توان پخش زنده‌ای از محیط کاری کارمندان، مراحل تولید و تحولاتی که روی یک محصول انجام می‌شود را مثال زد.

  • استفاده از قابلیت Reaction فیسبوک

با وجود اینکه اخیرا استفاده ایرانیان از فیسبوک جهت کسب‌وکار کم‌تر شده، اما هنوز هم فعالانی در آن هستند. از جمله قابلیت‌های جدید فیسبوک که به شما این امکان را می‌دهد که نظر بازدیدکنندگان را مشاهده کرده و در صورت عدم دریافت محبوبیت لازم در انتشار مطالب بعدی دقت بیش‌تری به‌خرج دهید، امکان نظردهی با استفاده از شکلک‌های متفاوت و متعدد است. به‌طور کلی کاربر با استفاده از شکلک می‌تواند احساسات و نظرات خود را بهتر بیان کند و شما احساس او را به‌صورت واقعی‌تر مشاهده کنید

 

  • شکلک‌ها

به‌کار گیری برندها از شکلک‌ها علاوه بر اینکه منتقل‌کننده اندکی شوخ‌طبعی برند است، نشان‌دهنده ارتباط نزدیک‌تر با کاربران نیز هست. اینگونه دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید. در نتایج بررسی سرویس هوت‌سوت در توییتر مطالبی که از شکلک‌ها بهره گرفته‌اند حدود 25.4 درصد بیش‌تر مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند و در فیسبوک حدود 75 درصد. حواستان باشد که از آشنایی با معانی شکلک‌ها و استفاده صحیح و مناسب آن‌ها غافل نشوید که تقریبا زبان روز جهان محسوب می‌شوند!!!

  • انتشار ویدیوهای آموزشی

انتشار ویدیوهای آموزشی نحوه استفاده از محصولات به‌صورت ساده‌تر و کاربردی‌تر یکی از پر بازدیدکنندگان طرفداران برند و روش‌های موفق برای ارائه مطلب است. افزون بر این، این نوع انتشار باعث جذب بیش‌تر مخاطبین می‌شود، فقط باید دقت داشته باشید که ویدیو را به‌نحوی منتشر کنید که در دیدرس و دسترس سایر کاربران و مخاطبان باشد.

  • رای‌گیری

از دیگر راه‌کارهای بسیار مفید و ارزشمندی که شما را از بازخورد محصول به ساده‌ترین روش  مطلع می‌کند و نقایص و عیوب محصول را از دیدگاه استفاده‌کنندگان به شما نشان می‌دهد تا بتوانید آن‌ها از بین برده و در محصولات آتی در نظر داشته باشید، به‌کارگیری قابلیت رای‌گیری در شبکه‌های اجتماعی چون توییتر و فیسبوک است.

  • پخش زنده

استفاده از ویدیوهای زنده‌ای که توسط شبکه‌های اجتماعی متفاوت مثل اینستاگرام و فیسبوک منتشر می‌شود نیز از روش‌های موثر در جذب بیش‌تر کاربر بوده؛ چرا که اکثر ما همراه با برنامه‌های تلویزیون و الگو گرفتن از آن‌ها رشد کرده‌ایم و برای‌مان پخش زنده حدودا 3 برابر جذاب‌تر از پخش ضبط شده است. به عنوان نمونه شما می‌توانید از این روش به معرفی محصولات خود به‌صورت زنده و همچنین انجام پرسش‌وپاسخ با مردم درباره محصولات خود بپردازید.   جستار مرتبط: ۱ ۲  

فرزانه جمع دار
sabteSefaresh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

footerimgfooterimg
Map

شیراز، بلوار شهید بهشتی، خیابان خلدبرین، رو به روی پارک خلدبرین، نبش کوچه 14، ساختمان اول سمت راست، طبقه دوم"

Phone

شماره تماس ضروری:093746192900971505081382

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید.